maranez bangla 44 moss agate

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

maranez bangla 44 moss agate

Mesaj anarkh » 15 Kas 2017, 16:28

Merhabalar,

Uzun zamandır peşinde olduğum saati almış bulunuyorum. aslında japon değil bir butik ürünü, fakat kullandığı mekanizma Seiko NH35 olduğu için buraya açmayı uygun gördüm.

yakın zamanda kutu açılışı sizlerle : ) bu akşam kendisine sarılıp yatacağım :champ:

---

Öncelikle bu saati seçmemin sebebini kısaca anlatayım, seçmek değil de hayran oluşumun diyebiliriz :) kendime saat bakarken bir gün @Hsnmrycl'nin buradaki ilanını görmüştüm.

saati görür görmez hemen yazdım fakat maalesef satıldığını söyledi. saati araştırdığımda bir homage tasarıma sahip olduğunu öğrendim. Panerai'nin Mille Metri modelinden esinlenilmiş. kendisi şöyle bir şey;

Resim

tabii böyle olunca saati almak istedim, fakat 47mmliğinden kalmamış. ben de bir süre bekledikten sonra dayanamayıp 47mm bangla ne zaman satışa sunulacak diye Sara'yla iletişime geçtim baya bit git gel maillerinden sonra ümidi kestim. o dönemlerde 44mm çıktı ama gözüm başka bir şey görmediği için es geçtim. sonra geçenlerde elime sıradan bir 44mm saat geçince neden 47mm'de zorladığımı düşünüp hemen bir 44mm edinmeliyim diye maranez'in sayfasına girdim. fakat maalesef almak istediğim green cali dial maranez bitmişti.

bir süre üzüldükten sonra gözüme moss agate kadrana sahip bir model çarptı. ve vakit kaybetmeden Sara'yla iletişim kurup elindeki modelleri istedim, bir kaç mailleşmeden sonra sancılı bir paypal dönemini atlatıp saate kavuştum.

ürün aşağıdaki özelliklere sahip, ayrıca moss agate denilen taş wow'da level kasarken karşımıza çıktığı gibi bizim yaşantımızda da bir yere sahip. yosunlu akik diye geçen taş değişik özelliklere sahip, içinde yosun geçen bir diver'a sahip olduğum için de mutluyum.

Movement: Seiko NH35 automatic
Case diameter: 44mm excluding the crown - lug to lug 54mm - height 15.5mm - weight on rubber strap 173g
Case material: Blasted brass with titanium caseback
Bezel: Blasted brass
Crown: Screw down brass crown 11mm
Crystal: Sapphire , inner AR coating
Dial: Black, blue, green, or stone dials . Super Luminova C3
Water-resistance: 300m/1000ft
Strap: 24mm brown leather and 24mm rubber strap.
Buckle: Blasted brass

buyrun kendisi;

ürünün kutusu şu şekilde;

Resim

kutu içeriği;

Resim

bir adet deri kayış, bir adet silikon kayış, kayış takıp çıkarmak için minik tornavida, 2 adet kayış tokası ve yedek kayış vidası bulunuyor.

Resim

son olarak 2 adet wrist!

Resim
Resim

bu arada @kiwi21 ve @Ankthas doğru cevabı verdiğiniz ve saat alım sırasında fikirlerinizi sunduğunuz için teşekkürler, diğer arkadaşların da saat tahminlerine tek tek baktım, hepsi sahip olmak isteyeceğim saatler. umarım herkes hayalindeki saate kavuşur!

teşekkürler TSF
En son anarkh tarafından 16 Kas 2017, 20:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
anarkh

Re: Sonunda aldım, kutuyu açıyorum

Mesaj jstein » 15 Kas 2017, 17:32

Alsta Nautoscaph II ile ilk tahmin benden olsun.
One Timex digital watch, broken.
Kullanıcı avatarı
jstein

Mesaj kiwi21 » 15 Kas 2017, 17:46

Maranez?
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj akincio » 15 Kas 2017, 18:44

Halios seaforth =)
Kullanıcı avatarı
akincio

Mesaj gkarinca » 15 Kas 2017, 19:23

Helson

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
gkarinca

Mesaj SeiKinetic » 15 Kas 2017, 20:40

Invicta olmadığını düşünerek, Borealis diyeyim ben de.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj asymptote » 15 Kas 2017, 20:53

anarkh yazdı:
yakın zamanda kutu açılışı sizlerle : ) bu akşam kendisine sarılıp yatacağım :champ:

Heyecanınızı anlıyorum. :thumbup: Tahmin yok ama hayırlı olsun şimdiden.. :champ:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj bumega » 15 Kas 2017, 21:58

mwc kampfschwimmer diyim bende.
Kullanıcı avatarı
bumega

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 110 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners