Çok Güçlü Fosforlu Saat Tavsiyesi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Çok Güçlü Fosforlu Saat Tavsiyesi

Mesaj Eterna » 16 Oca 2011, 14:35

Değerli Arkadaşlar,

Benim bir takıntım gece saatimin kolumda olması ve gözümü açtığım anda saatimi okuyabilmemdir. Aldığım, kullandığım bütün saatlerimde fosfor vardır. Bu sene kullandığım Tag Heuer, Longines, Maurice Lacroix, Tissot, Orient, Victorinox, Citizen hepsi fosforlu idi ama istediğim çok güçlü fosforu hiçbirinde göremedim. Kullandığım bir seiko saatim vardı 5 senelik falan. Ondaki güçlü parlaklığı yakalayamadım bir türlü. Bir saat gördüm şimdi. hem saati çok beğendim hem çok güçlü lumeleri. Yine bir Seiko...

Resim

Otomatik bir saat te bu kadar güçlü fosfor olan alternatiflerim var mıdır? Eğer gerçekten çok güçlü fosforları olan bir saat bliyorsanız tavsiyde bulunur musunuz dostlar? Bu arada sadece akrep yelkovan değil resimdeki bütün rakamlar veya noktalarda fosfor olacak.

Sevgiler,
Kullanıcı avatarı
Eterna

Re: Çok güçlü fosforlu saat tavsiyesi

Mesaj Catalkn » 16 Oca 2011, 14:51

Stowa Flieger isteğiniz gibi saat ama üretimi için siparişten sonra en az üç ay beklemek zorundasınız.

Resim

Selamlar,
Kullanıcı avatarı
Catalkn

Mesaj punk » 16 Oca 2011, 15:11

tritium ihtiyacınız olan şey. yalnız radyoaktif olduğu için pek tasvip etmiyorum.
Kullanıcı avatarı
punk

Mesaj Bond » 16 Oca 2011, 15:24

Eterna bu Seikoda kullanılan Luminova yada Lumi Brite diğer çoğu Seiko ile aynı kodda olmalı, fotoğraflar yanıltıcı olabiliyor. Luminovayı etkileyen birçok faktör var. Uygulandığı yüzey genişliği, kullanılan luminova cinsi, kalitesi, SL kodu ve uygulamanın kalınlığı gibi birçok faktör etki edecektir. Şu an en iyisi SL. Bana sorarsan Luminovanın patlama yapmamasıda önemli yada yüzeyin pürüssüz olması ve net görüntü vermesi.

Luminova ve Super Luminova kodları olan konudan bakarak, ışıma değerlerini rahatlıkla anlayabilirsin. Diğer bir konuda benzer soru için verilmiş cevaplarda mevcut, bazı ilgili TSF linklerini ekliyorum belki işine yarar. Diğerlerinede arama fonksiyonu ile ulaşabilrisin.

Sandwich Kadran Tarihçe, Luminova ve MDV Enjeksiyon Bilgi :arrow: viewtopic.php?f=181&t=3784

Super Luminova BG W9 Bilgi :arrow: viewtopic.php?f=181&t=3774

Renk Skalasına Göre Super-Luminova Indexler :arrow: viewtopic.php?f=12&t=1787&p=14136#p14136

Saat Fosfor Türleri Hakkında Bilgi ve Tavsiye :arrow: viewtopic.php?f=12&t=4426&p=50778#p50778

Resco Patriot :arrow: viewtopic.php?f=12&t=3612&p=38873#p38873

Seiko Lumi Brite Açıklanan Bir Konu :arrow: viewtopic.php?f=62&t=3477&p=36926#p36926

Resim

Tritium tüp kullannan saatlerden istemediğini tahmin ettiğim için sana tavsiyem Lüm-Tec olur. MDV teknolojisi 8 kat luminovayı dagıtmadan enjeksiyon yöntemi ile uygulamayı sağlıyor. Ayrıca saatleride oldukça kaliteli ve güzel düşünceme göre.

Genel olarak Seikoda L ve SL kullanılmıyor, fakat aynı maddenin biraz uygulama şekli farklı olan patentli Lumi Brite kullanıyor Seiko. Bu üründe başarılı ve hemen hemen yakın ışıma değerleri sunuyor ama bence diğer markalardaki uygulama kalitesi kadar iyi değil, özellikle alt segment modellerde. Üst serilerde daha ince işçilik sunuluyor. SL kodlu Nemoto ve RcTritec Patentli ürünler biraz daha başarılı, bir diğer başarılı örnek Rolex'te Chromalight, tam açıklanmasada araştırmalarımıza ve yabancı forumlardaki yorumlara göre buda SL RcTritec patentli ürünün bir değişik versiyonu ve Rolex tarafından farklı isimle sunuluyor.

Dış link bilgi çok var ama Türkçe yazdığımız için TSF içinden linkleri tercih ettim. Örnek olarak Steinhart modelleride SL C3 ve BG W9 kullanıyor, ve uygulaması iyi kalitededir bu yüzden onlarda patlamayan ve net güçlü ışıma eğrisi çiziyor. Ayrıca Türkiyede mevcut değil ama saatini yurtışına göndererek daha güçlü Luminova uygulaması yapan custom firmaları kullanmakta bir opsiyon. Birde full kadran Luminovalı model alabilirsin, buda okumayı kolaylaştırabilir. Ball, Traser vb gibi diğer konuda olan Tritium tüplü ürünler haricinde şu an isteklerine karşılık veren tek ürün MDV teknolojili Lüm-Tec modelleridir bence. Bir diğer örnek MDV teknolojili özel yapım Resco Patriot onunda linkini verdim yukarda. Birde son olarak forumu çok sık takip etmeyen diğer üyelerimizinde arama fonksiyonunu kullanarak bilgilere daha kolay ulaşma şanslarının olduğunu hatırlatmak isterim.

Resim

Lüm-Tec Website :arrow: http://www.lum-tec.com/

Resim
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Archezia » 16 Oca 2011, 15:31

Resim

Link : http://www.ballwatchusa.com/collections/EngineerHydrocarbonSpacemasterXLumeSCABE.asp
Bu saatin wus konusu : http://forums.watchuseek.com/f239/my-second-ball-spacemaster-x-lume-arrives-449580.html
Bu da Ball saatlerin lume shotları : http://forums.watchuseek.com/f256/show-us-your-ball-lume-shots-post-them-here-343091.html

Diğer Ball modellerine de bakın bence. Çok güzel ve belki de lume olarak bundan daha tatmin edici modeller var ama benim aklıma sizin sevdiğiniz tarza yakın olarak ilk bu geldi o yüzden bunu önerdim ilk olarak...

Ama eklemeliyim ki Bond'un da söylediği gibi fotoğraflar yanıltıcı olabiliyor. 15 hatta bazen 30 sn süreyle çekilince sonuç çok farklı oluyor. Mesela Mako XL lumesinin pek de iyi olmadığını biliyorsunuz ama incelemeye de koyduğum bir fotoğrafını koyayım. Bilmeseniz sizi Makoya yönlendirebilecek bir fotoğraf (:
Resim
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

Re: Çok Güçlü Fosforlu Saat Tavsiyesi

Mesaj Redliner » 16 Oca 2011, 15:49

Kış geldi millet iyice lume a taktı kafayı iyimi :lol: Ball marka saatler canavar hakkaten bu konuda özendim bak şimdi.
Kullanıcı avatarı
Redliner

Mesaj Bond » 16 Oca 2011, 16:01

Luminova fotoğrafları sadece aynı çekim koşullarında saatler yanyana veya peşpeşe çekilir ve fotoğrafların ışık ayarlarlı ile oynanmaz ise sağlıklı bir fikir sunabilir. Linkteki konuda birçok örnek toplu halde, faydası olacaktır genel olarak inceleme adına. Ayrıca herkesin Luminova fotolarını alttaki konuya bekliyoruz!

Saat Marka ve Model Luminova Fotoğrafları :arrow: viewtopic.php?f=12&t=3051&p=32421#p32421

Birde önemli ipucu; Video incelemelerde hemen hemen tüm saatlerin fosfor özellikleri videoların sonlarında ışıklar kapatılarak kontrol ediliyor. Eğer inceleyemeye üşenmez isen burdan çok daha sağlıklı bilgi alabilirsin, çünkü fotoğrafa göre daha gerçekçi ve konuda üzerinde konuşulan bir çok model orada mevcut.

TSF HD Video Saat İnceleme - TWF HD Video Watch Reviews :arrow: viewforum.php?f=157
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Cinman » 16 Oca 2011, 16:09

Tek doyurucu sonuc : tritium
Marka : Ball
Saniye bile IŞIL IŞIL :)
Başka seçenek bakmayın
BAL hydrocarbon engineer
Kullanıcı avatarı
Cinman

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 108 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners