İkisi de Aynı Orient Ancak Neden Biri 169 Diğeri 269 Dolar?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj Halitkin » 07 Kas 2017, 22:13

Merhaba.

Orient'in smart disk modelini satın almayı düşünüyorum. Maalesef Aslan saat dahil Türkiye'de hiçbir yerde bulamadığımdan amazon'dan alacağım ancak hemen hemen aynı saatler olmasına rağman aralarında neden 100 dolar fark var anlamadım?

169 dolar olan: https://www.amazon.com/gp/product/B008EPIJB0/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

269 dolar olan: https://www.amazon.com/gp/product/B00I3647RK/ref=s9_dcacsd_dcoop_bw_c_x_2_w

Amazon verilerine bakarak gözüken tek fark ucuzunun kasa çapının 47 diğerinin 41 mm olması ve pahalı olan 1 sene sonra satışa çıkmış.

Ancak görünüşü, mekanizması, taş sayısı, kayışı, malzeme yapısı gibi ayırt edici özellikleri tamamen aynı. Hatta ucuz olanının review'ları daha yüksek.

Japon sitelerine bakayım dedim ancak rakuten'de 269 dolarlık model çıkmıyor bile, sadece ucuz olan var.

http://www.shoppinginjapan.net/wv0761er adresindeki de ucuz olan ve üstte yazan kodu amazon'dakiyle aynı olmasına rağmen Description kısmında ( This Orient DISK SER0200EW0 ) yazan kodu 1 harf ve 1 rakam dışında pahalı olan modelle aynı.

Youtube'daki videolara bakıyorum yine hiç fark göremiyorum, kısacası araştırdıkça daha fazla kafam karışıyor.

Siz ne diyorsunuz bu duruma?
En son Halitkin tarafından 08 Kas 2017, 18:20 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Halitkin

Re: İkisi de Aynı Orient Ancak Neden Biri 169 Diğeri 269 Dol

Mesaj sedir » 08 Kas 2017, 14:57

Düz mantıkla düşünmeli.
Demek ki 47 mm'lik model sevilmemiş.
Daha çok tutulan model daha yüksek fiyatlı.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj fortis » 08 Kas 2017, 15:08

Pahalı olan model daha yeni bir model ve kasa çapı olarak genele hitap ettiğinden fiyatının yüksek olması doğal. Kasa çapı büyük olduğu için genele hitap etmeyen ve daha eski üretim bir modelin de daha ucuza satılması normal. Kodlara da çok takılmayın. Saatlerin asya, avrupa ve amerika kıtasındaki kodları değişkenlik gösterebilir. Ayrıca her model her ülkede satılmayabilir. Yani 269 dolarlık modeli Japon sitelerinde bulamamanız da normal. Ancak benim bildiğim kadarıyla Orient’in bu modellerinin Aslan saatte satışı vardı. Stokları bitmiş olabilir belki. Siz bir Aslan saate telefon edip sorun bence. Daha net bilgi alırsınız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
fortis

Re: İkisi de Aynı Orient Ancak Neden Biri 169 Diğeri 269 Dol

Mesaj Halitkin » 08 Kas 2017, 21:27

fortis yazdı:Pahalı olan model daha yeni bir model ve kasa çapı olarak genele hitap ettiğinden fiyatının yüksek olması doğal. Kasa çapı büyük olduğu için genele hitap etmeyen ve daha eski üretim bir modelin de daha ucuza satılması normal. Kodlara da çok takılmayın. Saatlerin asya, avrupa ve amerika kıtasındaki kodları değişkenlik gösterebilir. Ayrıca her model her ülkede satılmayabilir. Yani 269 dolarlık modeli Japon sitelerinde bulamamanız da normal. Ancak benim bildiğim kadarıyla Orient’in bu modellerinin Aslan saatte satışı vardı. Stokları bitmiş olabilir belki. Siz bir Aslan saate telefon edip sorun bence. Daha net bilgi alırsınız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aslan saati aradım ancak kalmadığını söylediler. Bir kaç saatçiyi daha aradım hiçbirinde yoktu, online olarak da bulamadım. Mecburen Amazon'dan alacağım.

Bu arada yeni fark ettim satıcılar farklıymış. Biri MOON-DOG Japan diğeri ise Fast Track Retail. Acaba aynı saati farklı fiyata mı satıyorlar?
Kullanıcı avatarı
Halitkin

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 86 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners