Sinn 104 ST mi Oris Artix Complication Moonwatch mı ?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Sinn 104 ST mi Oris Artix Complication Moonwatch mı ?

Mesaj mucadeleci » 29 Eki 2017, 15:18

Bende kendi iç pazarım için, "Bu saat içinize 'Sinn'ecek" diye bir slogan ile reklam yapardım....
Şaka şaka, yapmazdım :lol: :lol: :lol:
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

Mesaj seastar1000 » 29 Eki 2017, 15:36

Valla Sinn104 mukemmel seçim Ben Turkıye sıtesı uzerınden almak ıstedım olmadı Umarım alır takarsınız
Kullanıcı avatarı
seastar1000

Mesaj atoprak » 29 Eki 2017, 15:38

seastar1000 yazdı:Valla Sinn104 mukemmel seçim Ben Turkıye sıtesı uzerınden almak ıstedım olmadı Umarım alır takarsınız

Neden olmadı? Özel bir nedeni yoksa paylaşabilir misiniz ?
Kullanıcı avatarı
atoprak

Mesaj bumega » 29 Eki 2017, 15:58

Bu iki saat dostlarin da dedigi gibi oldukca farkli alternatifler. Burdan yola cikarak da aslinda baska modeller de begenebileceginizi varsayabiliriz ve biraz daha zamanin bu seciminizi olgunlastiracagini dusunebiliriz.
Bu modeller icin fikir belirtmek gerekirse oris bir moonphase saatin nasil olmamasi gerektiği konusunda tasarim dersi vermis diye dusunuyorum ki ben tam bir moonphase asigiyimdir. Cabuk sikilacaginizi dusunuyorum bende.
Sinn e gelecek olursak guzel bir toolwatch ve bence de en guzel sinn modellerinden birisi. Fiyati kalitesine orantili bir model. Komplikasyonlu modelleri icin fiyat bazen ucsa da bu modelde dogru orantı sağlamışlar. Tasarim da uzun ömürlü cabuk göz yormayacak şık bir kıvamda. Gun penceresi gereksiz yer tutsa da sinn rakibinden cok daha yakışıklı. Farkli bir moonphase orneklemek icin su modeli gösterelim. Resim

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
bumega

Mesaj seastar1000 » 30 Eki 2017, 18:08

Bırkaç kez email ve tel ile birebir görüştük Almanya dan temin edicez Size göstericez beğenirseniz alırsınız dendi fakat sonra dönüş olmadı maillerime Bende fazla ustelemedim Almanya da Sinn saatlerinin eski sahibi Helmut Sinn Guinnard diye bir firma kurmus ondan bir saat almayı duşunuyorum
Kullanıcı avatarı
seastar1000

Mesaj atoprak » 30 Eki 2017, 21:10

bumega yazdı:Bu iki saat dostlarin da dedigi gibi oldukca farkli alternatifler. Burdan yola cikarak da aslinda baska modeller de begenebileceginizi varsayabiliriz ve biraz daha zamanin bu seciminizi olgunlastiracagini dusunebiliriz.
Bu modeller icin fikir belirtmek gerekirse oris bir moonphase saatin nasil olmamasi gerektiği konusunda tasarim dersi vermis diye dusunuyorum ki ben tam bir moonphase asigiyimdir. Cabuk sikilacaginizi dusunuyorum bende.
Sinn e gelecek olursak guzel bir toolwatch ve bence de en guzel sinn modellerinden birisi. Fiyati kalitesine orantili bir model. Komplikasyonlu modelleri icin fiyat bazen ucsa da bu modelde dogru orantı sağlamışlar. Tasarim da uzun ömürlü cabuk göz yormayacak şık bir kıvamda. Gun penceresi gereksiz yer tutsa da sinn rakibinden cok daha yakışıklı. Farkli bir moonphase orneklemek icin su modeli gösterelim. Resim

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Değerli yorumlarınız için teşekkürler.
Çabuk sıkılma konusunda bende hem fikirim.

Otomotiv sektöründe de bazı araçlar çok donanımlı olur lakin aldıktan bir kaç ay veya yıl sonra araç sizi sıkar... ama bazı araçlar vardırki, donanım olarak ancak sizi "yaşatır" fakat kullanırken size verdiği haz ve kalite hissi çok daha yüksek olur, sıkılmaz sınız... biraz sanırım buna benzedi konu ...

Moonphase benim için şu aşamada çok önemli bir komplikasyon değil, yukarıda belirttiğim gibi fiyat olarak iyi bir indirim yaklamış ve kolumda denediğim bir saatti.

Aslında İlk olarak özünde iyi ve kaliteli bir saat almak istiyorum. Zaten bir çok saatim var ama biraz daha kaliteli 3-4 saat edinmek gibi bir niyetim var orta-uzun vadede. Sinn de aslında sıradan gibi gözüken "özgünlüğü" ile hoşuma gidiyor.. sanırım seçimim bu yönde olacak
Kullanıcı avatarı
atoprak

Mesaj ergezen1 » 02 Kas 2017, 19:04

Oris Moonphase complication mukemmel bir secim. Kalite olarak ust duzeyde. Ayrica uretimi bittigi icin komplikasyon olarak da degerli bir saat. Urteimi durmasaydi bu fiyata hayal edilemezdi. Sinn ise her zaman ulasilabilir durumda. Ben bunlari goz onunde bulundurarak Oris Moonphase Complication tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
ergezen1

Mesaj Yılmaz » 03 Kas 2017, 15:50

Oris'in tasarımı gözü yoruyor, aksine sinn'de dingin bir görünüm var. Bu ikisi arasından seçim yapılacaksa kesinlikle Sinn bence
Yılmaz

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 102 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners