Aranızda Hiç Böyle Bir Saat Gören Oldu Mu?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Aranızda Hiç Böyle Bir Saat Gören Oldu Mu?

Mesaj bumega » 28 Eki 2017, 20:57

asymptote yazdı:Tarif ettiğiniz saat Junghans Max Bill:

Resim

Resim
Ancak bütçenizi hayli aşıyor maalesef. Bambino önerisi bu durumda isabetli. Bulabilirseniz Seiko'nun SARB031 modelini de düşünebilirsiniz. Bence Bambino'dan çok daha başarılı ve elbette biraz daha pahalı..
Resim
Bende tarife uyan iki saat düşünmüştüm
Ilki Junghans di ve siz tam 12 den vurdunuz. Digeri de nomos zurich datum ve series38 di. Ancak butceyi aşsa da model acısından onuda koyalim ve tarife uygun modellerin görsellerini de vermis olalim. Selamlar. Resim

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Resim
Kullanıcı avatarı
bumega

Mesaj mlm » 28 Eki 2017, 21:07

Junghans Max Bill tam isabet olsa da ayağımızı yorganımıza göre uzattığımızda ufukta Orient Bambino'dan başka saat görünmüyor. Benim favorim/tavsiyem Orient Bambino Cream Dial.;

Resim

https://www.longislandwatch.com/Orient_ ... 00009n.htm
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj meselesiz » 28 Eki 2017, 21:29

Orient bambino

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
meselesiz

Mesaj asymptote » 28 Eki 2017, 21:29

Yorganı biraz uzatabilsek başkaca seçenekler de var tabi, Hamilton Inta-matic gibi..

Glashütte'yi de şuraya hedef olarak koyalım ki iyi çalışılsın, davalar kazanılsın.. ;)
Resim
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj mlm » 28 Eki 2017, 21:34

Cengo :thumbup:
Hamilton İntra-matic de çok güzelmiş gerçekten,

Resim

Resim
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj bumega » 28 Eki 2017, 22:16

Bu da burda dursun
Panzera ArtricResimResim

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
bumega

Mesaj atoprak » 28 Eki 2017, 22:23

asymptote yazdı:Tarif ettiğiniz saat Junghans Max Bill:

Resim

Resim
Ancak bütçenizi hayli aşıyor maalesef. Bambino önerisi bu durumda isabetli. Bulabilirseniz Seiko'nun SARB031 modelini de düşünebilirsiniz. Bence Bambino'dan çok daha başarılı ve elbette biraz daha pahalı..
Resim

+1
Çok yerinde tavsiyeler olmuş.
Kullanıcı avatarı
atoprak

Mesaj akseli » 28 Eki 2017, 23:13

Bir gün gibi kısa bir süre içinde buraya böylesine şık tavsiyelerin ardı ardına yazılacağını tahmin edemezdim doğrusu. Gerçekten çok şaşırdım, maşallahınız var :)

Öncelikle çok teşekkür ederim gerçekten zevk sahibi insanlarsınız. Bununla birlikte bir de özür borçluyum. Literatüre pek hakim değilim. Biraz araştırınca öğrendim, mekanik saat kavramı tahmin ettiğim şey değilmiş. Ben akrebi yelkovanı olan bir saati kastetmiştim. Yani elektronik olmasın istiyorum demek istemiştim. Mekanik kelimesi kastettiğim şeyi açıklar diye düşündüm ama bambaşka bir anlama geliyormuş. Bunu geç fark ettim.

Aslında bir adet mekanik saatim de varmış. Bunu da yeni fark ediyorum. Dedemden kalan bir CITIZEN marka 4-039769 K seri numaralı 21 jewels bir otomatik saat. Sanırım mekanik kavramına uyuyor (Vay be dede sen neymişsin :D )

Konuya dönecek olursam, tavsiye ettiğiniz saatler beni benden aldı. Özellikle JUNGHANS MAX BILL tam tarif ettiğim saat. Henüz araştıramadım ama radarıma girdi. Bütçe olarak ORIENT BAMBINO sanırım kısa vadede ulaşılabilir bir saat. Bir de çekim açısından mı bilmiyorum ama GLASSHUTTE de içimin yağlarını eritmedi değil. Şimdilik avcumu yalayarak kendimi avutmayı tercih ediyorum.

Zaman ayırıp da tavsiyeleriyle içimi kıskançlıkla dolduran tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum :D Bu arada HISLON markasını size sormak istiyordum. Aslında sade ve şık bir çok ürünü var ama sanırım Çin'de üretim yaptığı için pek beğenilmiyor. Bütçeme ve zevkime yakın ürünleri olduğu için göz ardı edemedim. Bu konudaki yorumlarınızı bekliyorum zahmet olmazsa. Şimdiden çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
akseli

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 49 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners