Daniel Wellingtion

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Daniel Wellingtion

Mesaj ÜmitYüksel » 29 Eyl 2017, 20:13

Ben arkadaşın psikilojisini anlıyorum.Eninde sonunda ne dersek diyelim alacak.Fakat neden akıl souyor onu anlamadım.Ben şahsen beğendiysem alıp geçiyorum ve paramı çöpe atıyorum :lol:
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj mert55 » 29 Eyl 2017, 23:18

SeiKinetic yazdı:
mert55 yazdı:
SeiKinetic yazdı:Hocam siz bir araştırma yapın, forumda vaktiniz oldukça zaman geçirin. Gördüğüm kadarıyla birkaç konu açmışsınız benzer yönde. Öncelikle tasarımına, kullanım amacına, çapına, ağırlık aralığına, bilek ölçülerinize uygunluğuna, genel kalitesine vs. karar verin, bütçeniz dahilinde en doğru seçimi zaten yaparsınız. O vakitten sonra da zaten DW, Diesel vs. markalara güler geçersiniz. İkinci linki açmadım ama DZ başlığından anladığım kadarıyla Diesel. Ben de anlam veremedim nereden nereye... Kısacası, biraz zaman geçirin forumda, sonra fikriniz neredeyse netleşecektir, sonra da kutu açılışınızı yaparsınız :champ:

Hocam sizin gibi saat tutkunları moda markalarını pek sevmez ama bence haksızlık ediliyor diye düşünüyorum. Guess ,diesel , emprio armani gayet güzel saatleri var.
Günlük kullanıcam saati açıkçası ben öyle moda markasıymış ,saat markasıymış falan pek takmıyorum saat kolumda güzel duruyorsa beğendiysem tasarımını bütçeme de uyuyorsa alırım. Yalnız DW moda markası değil saat markası
Mesela sizin tavsiye ettiğiniz saat markası ne?

Öyle düşünüyorsanız saygı duyarım pek tabii. Tasarımını beğenebilirsiniz, konforunu beğenebilirsiniz, genel anlamda "daha çok sevdim" diyebilirsiniz; kimse de çıkıp sorgulayamaz. "Armani, Diesel vs. kalite konusunda İsviçrelilerin altta kalmaz" gibi bir söylemde bulunulmadığı sürece, karşı çıkacak değilim. Gerçi karşı olmam neyi değiştirir, o da soru işareti. Saf saat üreticileri maddi krizlerle boğuşurken, yılda milyonlarca moda markası ürünü satılmakta halen. Ayrıca onlarca gerçek saatseverin, üstadın bulunduğu bir forumda 'saat tutkunu' olarak adlandırılmanın, onlara haksızlık olduğunu düşünüyorum. Henüz bu sonsuz yolun çok başındayım.

Tavsiye konusuna gelince, şu durumda tavsiye vermek çok gereksiz olur. Öncelikle sizin zevkiniz doğrultusunda genel bir fikir edinmeniz gerekiyor. Bunu da forum araştırmasıyla edinebilirsiniz. Belki üyelerin %90'ı bu sektörle bu şekilde tanıştı. Ama kısaca diyorsanız ki demişsiniz -saati göstersin, beğeneyim yeter; bu durumda foruma ya da araştırmaya gerek görmüyorum. Beğendiğiniz bir modeli alın geçin. DW horolojiye ne vermiş ki benzer fiyat seviyelerindeki Seiko, Orient vs. ile aynı kefeye koyayım? Yeni olması bir şey değiştirmez. Şöyle bir baktım ve 2011 yılında kurulduğunu öğrendim biraz önce DW'nin. Diğer yeni bir üretici sayılan, 90'ların başında kurulan Alman Nomos'u göz önüne alalım. Foruma biraz bakarsanız gösterilen saygıyı hemen farkedersiniz. DW'nin sadece saat üretiyor olması onu saat markası yapmaz benim gözümde. Başarılı bir marketing stratejisinin eserinden öteye geçemez. Bu mesajın geleceğini iyi bildiğimden dolayı en baştan forumda zaman geçirmenizi tavsiye ettim. Daha önce yapılmış onlarca, belki yüzlerce tartışma mevcut. 'Arama butonu>moda', 'Arama butonu>armani' vb. aramalarla ulaşabilirsiniz. Kısır döngüye daha fazla girmeye gerek görmüyorum. Benzer yönde konular açmışsınız. DW'nin şu modeli mi, bu modeli mi? Armani ABC123 mü BCA321 mi? şeklindeki sorulara sizin açınızdan tatmin edici cevaplar alabileceğiniz düşünmüyorum açıkçası forumda. Görüşler genel anlamda belli. Moda markalarını geçtim, kaliteli bir İsviçreli Quartz'a bile olumsuz yaklaşılıyor burada. Şikayetçi değilim, ben de bu görüşü savunan birisiyim. Sözün özü, eğer siz beğendiyseniz lütfen alın. Kimse size "ulan adama bak DW almış" demeyecektir. Para sizin, zevk sizin, bilek sizin. Araştırmanızda, satın alma sürecinizde kolaylık diliyorum. Saygılar...

Saat tutkunu demem uygunsuz ise tabi ki özür dilerim fakat ben otomobil tutkunuyum ve otomobil severlere otomobil tutkunu diye hitap ediliyor genelde ve forumlarda bende o yüzden böyle bir şey söyledim.
Daha önce altın çerçeveli kahverengi kordonlu saat tavsiyesi konusu açmıştım yaklaşık 7 ay önce ve o zaman pek bulamadım dediğim tarzda 1 ay öncesinde falan işte dw yi keşfettim saati çok beğendim. Şık ,zarif ,güzel bir saat açıkcası bence.
Ayrıca o konuyu hortlatma sebebim de benim bütçe 750 civarıydı orada bir üye dediğim tarzda bir saat sanırım 750 değilde 1500 civarı demişti bende ona saatin linkini atarak gösterdim.

Sizce içi beyaz olan mı siyah olan mı? karar veremedim?
Beyazı alırsam https://hizliresim.com/zJAGg6 kordonu alacam.
Siyahı alırsam https://hizliresim.com/1GknqN kordonu alacam
https://www.danielwellington.com/tr/dw- ... -gold-40mm
https://www.danielwellington.com/tr/dw- ... -gold-40mm
Kullanıcı avatarı
mert55

Mesaj mert55 » 29 Eyl 2017, 23:19

EnderE yazdı:Bu başlığa 2 kez birşeyler yazıp sonra vazgeçip silmiştim . Şu an 3. kez aynısı oluyor .

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yazmak istediğinizi paylaşırsanız sevinirim.
Kullanıcı avatarı
mert55

Mesaj mert55 » 29 Eyl 2017, 23:21

asuspc yazdı:Ben arkadaşın psikilojisini anlıyorum.Eninde sonunda ne dersek diyelim alacak.Fakat neden akıl souyor onu anlamadım.Ben şahsen beğendiysem alıp geçiyorum ve paramı çöpe atıyorum :lol:

O halde bende atim bari :D
Kullanıcı avatarı
mert55

Mesaj EnderE » 30 Eyl 2017, 06:45

mert55 yazdı:
EnderE yazdı:Bu başlığa 2 kez birşeyler yazıp sonra vazgeçip silmiştim . Şu an 3. kez aynısı oluyor .

Yazmak istediğinizi paylaşırsanız sevinirim.
Boşver kimsenin canı sıkılmadın sabah sabah . Özetle şunu diyeyim. Kısa geçiyorum

Saat forumunda DW hakkında bilgi istiyorsunuz . İnsanlar negatif yorum yapıyorlar ki bu çok doğal siz ise o insanlara markayi savunup bir nevi marka temsilciliği yapıyorsunuz . Bu yazılanları görünce DW nin 2 sene önce instagramda yürüttüğü yoğun kampanya şimdi saat forumlarinami indi diye düşünüyorum .

Fiyata gelince iki sene önce eşime nato kayısli bir DW yi pazarlıkla 240 tl 6 taksite almıştım şu an bir sorunu yok ama 97 senesinde lisedeyken 2 kıymalı pide parasına aldığım replika tag da hala sorunsuz çalışıyor .(not: esim saatlere hiç alaka duymaz ve saat ayarlamayı sevmez )

Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

Mesaj EnderE » 30 Eyl 2017, 07:03

Yinede DW almak istiyorsan şu an hepsiburada DW de %50 artı sepete %30 indirim var . 330 tl ye geliyor galiba .

Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

Mesaj khef » 30 Eyl 2017, 09:28

Genc arkadaşımıza gereğinden fazla zaman ayrıldığını düşünüyorum. Belli ki tavsiyeleri dikkate alacak kadar genis bir bakis acisina sahip değil. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj mert55 » 30 Eyl 2017, 14:51

EnderE yazdı:Yinede DW almak istiyorsan şu an hepsiburada DW de %50 artı sepete %30 indirim var . 330 tl ye geliyor galiba .

Evet evet onları bende gördüm trendyolda falanda aynı şekilde fakat güvenemedim orjinal midir? Çünkü 750 tl olan bir saat nasıl yarı fiyatı civarına satılır anlamıyorum.
Kullanıcı avatarı
mert55

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 83 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners