Amazondan Saat Almak

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Amazondan Saat Almak

Mesaj cmlkrt » 19 Ağu 2017, 13:31

Ankthas yazdı:Size bu fiyat farkının sebebini söyleyeyim. Sebep, Türkiye'deki ithalatçıların ölücü olması. Saat dışında bir örnek vereyim size:

https://www.amazon.com/Zippo-231-Parent-Matte-Lighters/dp/B01M9JIAED/ref=pd_sbs_468_4?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B01M9JIAED&pd_rd_r=DEKSXHW81R235HP5Y7DC&pd_rd_w=A0jPX&pd_rd_wg=rziLG&refRID=DEKSXHW81R235HP5Y7DC

http://www.zippo.com.tr/product.aspx?id=1054

Gördüğünüz gibi Zippo'nun kendi Türkiye sitesi bile Amerika fiyatının 3 katı üzerine satıyor. Neden? Çünkü Türkiye'dekiler Amazon'u Ebay'i bilmez. Neden çünkü Türkiye'de Paypal yasak. Neden çünkü Türkiye 30 doların üzerindeki yurtdışı alışverişlerinden ekstra vergi alıyor, halbuki biz zaten oradaki vergileri de ödemiş oluyoruz.

"Eşek olana semer vuran çok olur."

Çok doğru söylüyorsun size kesinlikle katılıyorum!
Sorgulamayan toplum yetişiyor hak aramaktan yoksun bir toplum yetişiyor. Zippoya şimdi e-mail atıp neden kazıklıyorsunuz milleti diyeceğim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Söz uçar yazı kalır...!
Kullanıcı avatarı
cmlkrt

Mesaj cmlkrt » 19 Ağu 2017, 13:38

Kuzeyk yazdı:Rangeman almak istiyorum ben de.anlamadığım nokta mağazalarda 1500 tl ye kadar çıkıyor fiyat ama amazonda en fazla 1000 tl.bu farkın sebebi ne çok merak ediyorum.amazonun gümrük vergisini kapıda değil de satışta alması da iyi bir şey

Resim

Resim

Söz uçar yazı kalır...!
Kullanıcı avatarı
cmlkrt

Mesaj darksilence » 19 Ağu 2017, 15:57

Kuzeyk yazdı:Rangeman almak istiyorum ben de.anlamadığım nokta mağazalarda 1500 tl ye kadar çıkıyor fiyat ama amazonda en fazla 1000 tl.bu farkın sebebi ne çok merak ediyorum.amazonun gümrük vergisini kapıda değil de satışta alması da iyi bir şey

Konyalı saatten 1100 liraya 9 ay taksitle aldım. Amazona hiç gerek yok. Bu fiyatlara bulabilirsiniz Türkiyeden.
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

Mesaj Ankthas » 20 Ağu 2017, 13:33

cmlkrt yazdı:Çok doğru söylüyorsun size kesinlikle katılıyorum!
Sorgulamayan toplum yetişiyor hak aramaktan yoksun bir toplum yetişiyor. Zippoya şimdi e-mail atıp neden kazıklıyorsunuz milleti diyeceğim.

Bakalım ne diyecekler :)
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj theoutlaw » 28 Eyl 2017, 17:45

Amazon.de'den Seiko fifty fathoms dedikleri modeli aldım. Herhangi bir problem yaşamadım. Müşteri temsilcileri oldukça ilgiliydi, aradığınız zaman size telefonla geri dönüyorlar.
Kullanıcı avatarı
theoutlaw

Mesaj hypophysis » 19 Eki 2017, 10:04

arkadaşlar türkiye de modeli bulunmayan bir seiko saat almak istiyorum, ürün 500 dolar civarında,abd den türkiye ye shipping var diyor ancak 2-20 kasım arası, satıcı güvenilirlikleri yüksek, acaba ebay mi uygun olur amazon mu fiyat aynı?
ayrıca ürün gümrükte kalıp param yanar mı, kusura bakmayınız ilk defa yurtdışı alışveriş yapacağım yardımınızı rica ederim,saygılar..
Kullanıcı avatarı
hypophysis

Mesaj Ankthas » 20 Eki 2017, 00:50

Selamlar, Amazon'dan alırken genelde Türkiye için "shipping and import fees" diye bir ek ücret keser, bu ek ücrete gönderi ve olası gümrük kontrolünde çıkacak ekstra vergiyi depozito olarak önceden alır sizden. Gümrük kontrolünde sıkıntı olmazsa bir miktarını geri yatırır hesabınıza. Ebay ise Paypal dışında ödeme kabul etmiyor bu yüzden Paypalınız yoksa zaten ürünü alamazsınız. Bir de satıcıyla konuşup ürünü hediye ve mal değerini 30 dolar altı olarak göstertirseniz sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 93 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners