Seiko SSC521P hakk覺nda yard覺m

Hakk覺nda Bilgi Almak 襤stediiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Dan覺ma Platforumu B繹l羹m羹nde Yeni Saatinizle 襤lgili B羹t癟e ve Marka/Model Bazl覺 Tavsiye ve Kullan覺c覺 Tecr羹besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D羹羹n羹len Kriterlerin Detayl覺 Olarak Belirtilmesi yelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas覺n覺 ve Tecr羹belerini Paylamalar覺n覺 Salayacakt覺r. L羹tfen A癟t覺覺n覺z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir eklinde Yazmay覺n覺z. Sorulan Saatin Model Fotoraf覺, zellikleri ve ncelikle Kendi Yorumlar覺n覺z覺 Ekleyerek Sorunuz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko SSC521P hakk覺nda yard覺m

Mesaj uLquiorra » 27 Au 2017, 13:03

Arkadalar merhaba.Bu saati beendim ancak solar olduunu g繹rd羹m ve solar saatin 癟al覺ma prensibinin normal pilli saatle ayn覺 olup olmad覺覺n覺 bilmediimden sorma ihtiyac覺 hissettim.
Bu saate bu para verilir mi?
襤癟inde normal pilli saatle ayn覺 tipte mekanizma mi var?
Solar pil 繹mr羹 ne kadar s羹re gider?

http://www.kosovalisaat.com/urun/seiko- ... GXEALw_wcB
Kullan覺c覺 avatar覺
uLquiorra

Ya: 36
Kay覺t: 30 May 2017, 16:17

Re: Seiko SSC521P hakk覺nda yard覺m

Mesaj Ankthas » 27 Au 2017, 15:42

Merhaba, link a癟覺lm覺yo, linki bu iaretlerin aras覺na koyup editlerseniz daha sal覺kl覺 yorum yapacaklard覺r arakdalar. [url][/url]

Solar saatler hakk覺nda 癟ok bilgim yok ama 癟al覺ma prensibi pilli quartz saatlerle asl覺nda ayn覺. Onun da i癟inde bir adet pil var fakat bu pil kimyasal enerjiyle(yani bildimiimiz klasik piller gibi) 癟al覺mak yerine g羹ne enerjisiyle 癟al覺覺yor/arj oluyor. A癟覺k ve kapal覺 alandaki g羹ne 覺覺nlar覺n覺 emerek ve depolayarak elektrik enerjisine 癟eviriyor. Tam arjl覺 saat hi癟 g羹nee 癟覺kmadan karanl覺k bir kutuda beklese dahi 6 ay kadar gidiyor diye biliyorum ama modelden modele deiiklik g繹steriyordur bu s羹re.

Mekanik saatler pilli saatlere g繹re daha pahal覺 olur genelde, burdaki fiyat覺 g繹remiyorum ama 癟ok 癟ok u癟uk deilse ve modeli de 癟ok beendiyseniz 癟ekinmeden alabilirsiniz. Seiko 癟ok iyi bir saat markas覺d覺r t羹keticisini 羹zmez.
Deniz
Kullan覺c覺 avatar覺
Ankthas

Ya: 34
Kay覺t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj Ankthas » 27 Au 2017, 23:54

Ben beendim valla. Kronometreli saatlerin mekanik versiyonlar覺 genelde 癟ok pahal覺 oluyor, b羹t癟eniz bu d羹zeydeyse eer mekanik alman覺z 癟ok zor, bu y羹zden bu saati alabilirsiniz. Bir de kolunuzda deneyin i癟inize sinerse al覺n :thumbup:
Deniz
Kullan覺c覺 avatar覺
Ankthas

Ya: 34
Kay覺t: 09 May 2017, 19:29

Mesaj rolexcollector » 28 Au 2017, 00:13

Beyaz覺 var bende ve u an tsf sat覺l覺k listesinde. Daytona geldikten sonra sat覺yorum :) tavsiye ederim, 覺k bir model

SM-G950F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullan覺c覺 avatar覺
rolexcollector

Ya: 41
Kay覺t: 31 Mar 2010, 23:14

Mesaj uLquiorra » 28 Au 2017, 01:39

Damatl覺k saat olarak alacaklar bende al覺nm覺ken g羹ndelik kullan覺m i癟in olsun istiyorum.襤nternette gezerken 癟ok beendim i癟inde krono olmas覺na ramen g繹z羹 yormayan bi yap覺s覺da var estetik olarakta g羹zel geldi g繹z羹me.Deneyip koluma tak覺p bide 繹yle bak覺cam beenirsem ald覺r覺cam :=))
Kullan覺c覺 avatar覺
uLquiorra

Mesaj rolexcollector » 28 Au 2017, 02:52

nzmokur yazd覺:Beyaz覺 var bende ve u an tsf sat覺l覺k listesinde. Daytona geldikten sonra sat覺yorum :) tavsiye ederim, 覺k bir model

Resimler ResimResim

The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullan覺c覺 avatar覺
rolexcollector

Ya: 41
Kay覺t: 31 Mar 2010, 23:14

Mesaj uLquiorra » 28 Au 2017, 03:12

癟elik kordunlusunu ve beyaz覺n覺 g繹rd羹m biraz daha mest oldum.elik kordonu orjinalmi yoksa siz kendiniz mi ald覺n覺z.襤nternette hi癟 g繹remedim dorusu 癟elik kordonlu beyaz modelini.Birde sat覺l覺k ilanlar覺nda hi癟 g繹rmedim bu saati :)
Kullan覺c覺 avatar覺
uLquiorra

Sonraki

D繹n TSF Saat Dan覺ma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 85 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners