SEIKO, ORIENT ve TISSOT Kol Saati Bilgi ve Öneri

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: SEIKO, ORIENT ve TISSOT Kol Saati Bilgi ve Öneri

Mesaj alihoca » 13 Ağu 2017, 13:21

Tissot le Locle alacaksanız powermatic olanını tercih etmenizi tavsiye ederim. Ben düz lr Locle kullandım ve maalesef ne zaman tutmasından ne de güç rezervinden memnun kaldım.
Tempus erit auri pretium!
Kullanıcı avatarı
alihoca

Mesaj delimustafa » 13 Ağu 2017, 13:40

alihoca yazdı:Tissot le Locle alacaksanız powermatic olanını tercih etmenizi tavsiye ederim. Ben düz lr Locle kullandım ve maalesef ne zaman tutmasından ne de güç rezervinden memnun kaldım.

Powermatic 80'i alacağım her halükarda.
Kullanıcı avatarı
delimustafa

Mesaj fasakasa » 13 Ağu 2017, 15:30

Yerinizde olsam Diver bir model bakardım . Bambino yaşınız itibariyle ağır durabilir. Giyim tarzınıza gider diye düşünüyorum. Mavi ya da Pepsi bir mako olabilir mesela ? Kıyafete göre de kayış değiştirebilirsiniz :thumbup:

Tabi beğendiğiniz Tissot da çok güzel, benim de en üst sıradaki hedefim o :)
Kullanıcı avatarı
fasakasa

Mesaj delimustafa » 13 Ağu 2017, 16:06

fasakasa yazdı:Yerinizde olsam Diver bir model bakardım . Bambino yaşınız itibariyle ağır durabilir. Giyim tarzınıza gider diye düşünüyorum. Mavi ya da Pepsi bir mako olabilir mesela ? Kıyafete göre de kayış değiştirebilirsiniz :thumbup:

Bu benim minimum 7-8 senelik saatim olacak.Daha önce taktığım saatlerden çok farklı.Gerçekten heyecanlıyım o konuda :D
Mako fena durmasa da ben sade saatlerden hoşlandığımı düşünüyorum.Su ile fazla aram olmadığından diver saatler hakkında hiç bilgim yok.Denize girerken çıkartırım büyük ihtimalle ''kıymetlimiss'' 'i :D
Kullanıcı avatarı
delimustafa

Mesaj fasakasa » 14 Ağu 2017, 11:54

delimustafa yazdı:
fasakasa yazdı:Yerinizde olsam Diver bir model bakardım . Bambino yaşınız itibariyle ağır durabilir. Giyim tarzınıza gider diye düşünüyorum. Mavi ya da Pepsi bir mako olabilir mesela ? Kıyafete göre de kayış değiştirebilirsiniz :thumbup:

Bu benim minimum 7-8 senelik saatim olacak.Daha önce taktığım saatlerden çok farklı.Gerçekten heyecanlıyım o konuda :D
Mako fena durmasa da ben sade saatlerden hoşlandığımı düşünüyorum.Su ile fazla aram olmadığından diver saatler hakkında hiç bilgim yok.Denize girerken çıkartırım büyük ihtimalle ''kıymetlimiss'' 'i :D

Ben de denize girdiğimden değil ama yaşa uygun oluyor diye kullanıyorum. Gerçi Visodate-Le Locle-Seiko Srpa13j modellerinden bir tanesini daha katmayı çok istiyorum küçük koleksiyona. :)
Kullanıcı avatarı
fasakasa

Mesaj beycelice » 14 Ağu 2017, 18:49

http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-e ... 8254/detay

Şunada bakmanızı şiddetle öneririm :D
Kullanıcı avatarı
beycelice

Mesaj delimustafa » 14 Ağu 2017, 20:02

beycelice yazdı:http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-e ... 8254/detay

Şunada bakmanızı şiddetle öneririm :D

Çelik kayış kullandım beni rahatsız ediyor.Kızarıklık oluşuyor bir süre sonra o yüzden kullanamıyorum.
Bu saatin fiyatı beni aşar.Ben 1100 tl ile pazarlık yaparak tissot le locle'yi pazarlık yaparak almayı düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
delimustafa

Mesaj cbmad » 14 Ağu 2017, 20:31

Başka bir başlıkla paralel ilerlemiş seçenekler ve tavsiyeler de yakın. Sayin hozburun ustadin dediği gibi benim tercihim de Tissot le loche veya bir tık üstü fiyatla şu anda satılık bölümünde olan Seiko spb039 olurdu :champ:
Kullanıcı avatarı
cbmad

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 95 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners