Rolex'in Türkiye'de Yetkili Teknik Servisi Neden Yok?

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Re: Rolex'in Türkiye'de Yetkili Teknik Servisi Neden Yok?

Mesaj ustura » 07 Oca 2011, 19:54

@razz

Maalesef Türkiye'de yasadigim tecrübeler dogrultusunda görüsünü anliyorum,ama arkadasimi anlamiyorum cünkü 12 yil X 365 gün X24 saat X 28.800 " nabiz atisi " malzeme yorgunlugunu olusturuyor,bazi yaglarda ucup gidiyor en azindan viskositeleri degisebiliyor ve kesinlikle reglajda chronometre verileri degisiyor ;yada baska bir benzetme ile Otokarin yaptigi Defenderi 300000km bakim yapmadan
kullanmak gibi bir sey.Kendime ait olan Roleximi (14060 M) 5yil agir sartlarda hor kullandiktan sonra Köln Rolex'e periyodik bakima vermistim,iste iz birakmayan servisle ilk kez orda tanistim,adamlar öyle profesyonel calisiyorki benim:Lütfen saatimin kasasina ve kordonuna dokunmayin talimatimi bile hice sayarak,3ay sonra saatimi teslim ettiklerinde,prensiplerimiz geregi , kasa ve kordonuda elden
gecirdik diyerek ,saatimin etiket fiyatinin 10da birini fatura ettiler.
En son ustura tarafından 07 Oca 2011, 20:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
ustura

Mesaj razz » 07 Oca 2011, 20:19

@ustura;

Senin de dediğin gibi benim fikrim tamamen TR koşullarında kazanılmış tecrübeler doğrultulu.. Yurtdışında çok başarılı servislerin olduğunu biliyorum.. Biliyorum diyorum çünkü düzenli olarak takip ettiğim TZ Sales Corner'da yer alan ilanlara konu saatlerin arasında servis görmüş pekçok Vintage tabir edilebilecek saat var ve neredeyse hiçbirinde bahsettiğim deformasyonlar yer almıyor.. Makro fotolarda bile hata bulamıyorum çoğu zaman.. Bazı ilanlarda saatin görüğü servise ait fatura da yer alıyor, meblağlar konusunda bilgim var..

Ancak saatimi Köln'de servis ettirme şansı bulana kadar fikrim mühendis arkadaşınla aynı olacak.. Açıkçası ben burada sorunsuz çalışan Rolex'imi servise gönderip kolları üzerinde penset izleri ve polisaj/satinaj sonucu sert hatları kaybolup yuvarlanmış kasa ve bileziğiyle alıp üzerine bir de 600,00 SFR veremem..
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj ustura » 07 Oca 2011, 20:34

Iste o yüzden hic bir Rolex garanti brosüründe Türkiye "yetkili servis" olarak kayitli degil...insallah ilerde degisir...
Kullanıcı avatarı
ustura

Mesaj Clk » 07 Oca 2011, 20:50

Sahsi görüsüm böyle bir durumun asla gerceklesmeyecegi... Her sehirde 1-2 Rolex bayisi olur ve bu bayiler firmanin ön gördügü senelik 90.000 Euro'luk alimi yaparlarsa o zaman böyle bir yatirim mantikli olacaktir. Kücük dedigimiz Yunanistan'da Rolex'in satislari Türkiye'den yüksek... (Duruma salt nüfus olarak degil Turizm ektisini de eklemek lazim EU icerisinde alim satim vergisiz mümkün Türkiyeden alinan ürünlerde ise kontrol durumunda gümrük vergisi ve KDV ödenmesi gerekiyor.)

Sonucta olan Türkiye'de ki kullanicilara oluyor. Üzücü :(
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj ustura » 07 Oca 2011, 21:08

clk maalesef haklisin,bu ihtimal benim her hangi bir bit pazarinda orjinal "pala akrepli submarineri "(Ref.5517 Ingiliz SAT-komandolari icin yapilan Submariner) bulmam kadar imkansiz görünüyor...
Kullanıcı avatarı
ustura

Mesaj darkdostum » 13 Mar 2011, 16:37

Merhaba Arkadaşlar,

Foruma daha yeni üye oldum, henüz yeniyim. Hata yaparsam affola.
Bu konuyla ilgili sizinle (duyduğum kadarıyla) bir bilgimi paylaşmak istiyorum. Rolex in Türkiye'de distribütörü yok. İstanbul' da 2, Ankara'da 1, Adana'da 1, İzmir'de 1 olmak üzere 5 firma tarafından Retailer (Fabrikaya bağlı, diğer saatcilere toptan saat satma yetkisi olmayan bayi) olarak temsil ediliyor şu anda. Firma adları Rolex in resmi sitesinde çıkıyor.
Sitede çıkan servis adresleri fabrikanın kendi kurduğu servisler.
Ülkemizde de 2 si İstanbul'da (Özgür Saat ve Storks Saat), diğeri de Ankara'da (Uğur Saat) olmak üzere toplam 3 noktada yetkili servis mevcut.
Son olarak; ustalar bilir mekanizmalarda kullanılan yağın bir verimlilik süresi var. 1999 dan beri bakımsız kullanılan bir saatin pivotları ne durumdadır acaba ?
Kullanıcı avatarı
darkdostum

Mesaj Triton » 25 Haz 2012, 19:03

Bu konu artık eskimiş ancak yeni katılan olarak öncelikle Razz a tamamen katılıyorum.

Köln e sık gidiyorum. Servis ücretinin ne tuttuğunu öğrenirsem mutlu olacağım. Doğrusu Türkiye de sıkıntı var.

Ben de yurt dışına dönmüş bulunuyorum.

Ancak darkdostum un yazdıkları doğrumudur?

Yani İstanbul daki Rolex servisleri fabrikanın kurduğu servisler midir?
"I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots." Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Triton

Mesaj RolexAnkara » 31 Ara 2013, 20:16

Evet doğrudur. Rolex tarafından yetkilendirilmiş ve eğitilmiş ustaları olan servisler mevcuttur
Kullanıcı avatarı
RolexAnkara

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 26 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners