Citizen-Türkiye'de Bulunamama Sorunu

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Citizen-Türkiye'de Bulunamama Sorunu

Mesaj fortis » 02 Nis 2017, 23:52

Selamlar arkadaşlar,
Citizen'in NH8350-59A kodlu oldukça şık bir dress modeli olan otomatik saatini almak istiyorum ancak yurtiçinde bulmak ne mümkün! Yurtdışı kaynaklı bir siteden de paypal güvencesinden yoksun olduğumuz için ve gümrük prosedürü nedeniyle alışveriş yapmak istemiyorum. Türkiye'de Citizen satışı yapan, özellikle İstanbul ve Sirkeci civarlarında bildiğiniz bir saatçi var mı? Bir zamanlar Türkiye'de pazar payı en yüksek saat markalarından birisi olan Citizen neden artık bulunamaz halde?
Şimdiden paylaşımda bulunan, bulunmayan tüm dostlara teşekkür ederim.

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
fortis

Re: Citizen-Türkiye'de Bulunamama Sorunu

Mesaj Eterna » 06 Nis 2017, 19:52

Saat ve saatten sonra Forum saat Citizen i getiriyordu. Hatta bir sene önce Sirkeci de mağazalarına girdiğimde bayağı şaşırmıştım. Çok fazla Citizen modeli getirmişlerdi. Hatta eli boş çıkmamıştım bir Diver kapmıştım :)

Şimdi bir web sitelerine bakayım dedim, iki tane model var. Onlarda mı bıraktı. Dediğiniz gibi bu marka doğru dürüst gelmedi bir türlü...
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj fortis » 06 Nis 2017, 20:39

Orient ve Seiko'nun bu denli popüler olduğu bir ülkede Citizen'in de ciddi bir pazar payı kapabileceğini düşünüyorum. Türk girişimciler bu hususta neden pasifler, hiç anlamıyorum. Acaba Türk distribütörlerden kaynaklı olmayan, Citizen ile alakalı üretim veya ithalat ayağında sorun mu var? Konuya dair bilgisi olan üstatlar var mı acaba?

Kullanıcı avatarı
fortis

Mesaj manil » 06 Nis 2017, 21:15

Marka olarak aynı ama model olarak farklı bir durum benim için söz konusu idi. Citizen'in Royal Marines Commando modeli için o kadar sordum soruşturdum Türkiye'de satan bulamadım. İthalatçısı da çok sallamıyor açıkçası.

Resim
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj eraslani » 07 Nis 2017, 19:53

Bir forum saat vitrininde birçok citizen görünce girip grand touring sormuştum bende..Satıcı daha önce duymadığını söyleyince internet üzerinden beraber inceledik.
-Abi çok iyiymiş bulursan haberleşelim bende alıyım bundan. şeklinde ilerledi muhabbet :lol:
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Umutt » 08 Nis 2017, 12:05

eraslani yazdı:Bir forum saat vitrininde birçok citizen görünce girip grand touring sormuştum bende..Satıcı daha önce duymadığını söyleyince internet üzerinden beraber inceledik.
-Abi çok iyiymiş bulursan haberleşelim bende alıyım bundan. şeklinde ilerledi muhabbet :lol:

Citizen yetkili satıcısı ,abi bulursan bana da haber dedi öyle mi, hakaten sabah sabah iyi geldi bu :)))

ben seiko 5 snz modellerine bakıyodum bir dönem, istiklal üzerinde, avm içindeki bir seiko yetkili satıcısına sordum. Abi seiko 5 leri artık kiloyla satıyorlar Eminönünde, sünnet çocukları bile kullanmıyor dedi :))))

Saatin ref. nosunu söyleyip ekrandan bakabilirsiniz deyince aaa bu seiko 5 mi dedi. Evet dedim şu an sünnet olan bu saati kapıyor :))

başka bir başlıkta da konuşulmuştu saat esnafınız böyle, hiç bir şeye şaşırmıyorum artık ben
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj coolfire » 08 Nis 2017, 12:13

Esnafımızın genelinde var hocam (istisnalar hariç) Kurumsal firmalarin satış görevlilerinden oyle şeyler duyuyorum ki, yazik diyorum bilmeden bu adamlara güvenerek alışveriş yapanlara...

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
coolfire

Mesaj ozanxos » 08 Nis 2017, 19:30

Citizen Harika modellere sahip özellikle signature serisi çok güzel ama gel gelelim ülkemizde bulmak imkansıza yakın . Bu yüzden sizin yerinizde olsam yurtdışına yönelirdim.

Kullanıcı avatarı
ozanxos

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 82 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners