Rolex Daytona vs Zenith El Primero Striking 10th

Çeşitli Saat Modellerinin Karşılaştırıldığı Bölüm

Sizin Tercihiniz ?

Rolex Daytona
64
37%
Zenith El Primero Striking 10th
107
63%

Toplam oy : 171

Re: Rolex Daytona vs Zenith El Primero Striking 10th

Mesaj Clk » 07 May 2013, 07:32

Razz yazdı:
Optik anlamda, mukayeseye konu Zenith, markanın Nataf sonrası toparlanma dönemi de dahil olmak üzere nadir beğendiğim modellerinden biridir.. 8-) Hatta başlıkta kullanılan görseller özelinde karar vermek gerekirse ben de Zenith derim.. :thumbup:
Lakin iki saati de bilekte deneyip tercih belirtmek daha sağlıklı olur zira Daytona'nın ne derece kusursuz bir dizayn bütünlüğü ( sub dial'ların birbirinden uzaklığı ve kadrandaki genel yerleştirilişi, tarih penceresinin olMAmasının getirdiği uyum, mükemmel çelik işçiliği, kusursuz klips vs. vs. ) sunduğu ancak o şekilde en iyi anlaşılır..

" Zenith'in prestiji Rolex'den daha iyidir.. " demek, Çınaraltı'nda " rahmetli başkan Kennedy de Respirator-X takardı.. " diyerek horolojik fıkra malzemesi olmak demektir.. :D

Yanilmiyorsam 2010 yili kis aylari idi striking Zenith piyasaya ciktiginda. O dönemde yaklasik 7000-8000 Euroluk fiyati ile güzel dizayni ile beni ceken nadir saatlerden birisi idi. Baden-Baden'da bu saati kolda deneme firsatim oldu. Sonuc mu? Bu saat mükemmel bir optike sahip ancak islevsel dizayn anlaminda problemli. Saat kolu sarmiyor.

Forumda genel bir yargi var. Rolex'ten baska saat önerilmiyor yada insanlarin beyinleri yikaniyor diye. Bugüne kadar yüzlerce saati takmis, kullanmis, denemis birisi olarak yorumum ayni. Piyasada Rolex dizayninin vermis oldugu rahatligi veren cok az sayida marka ve dizayn mevcut. Yüksek fiyatlara satilan, optik ve teknik anlamda mükemmel olan saatler inanin Seiko5'in verdigi kullanim rahatligini vermekten aciz. Bu durum tabii ki satis rakamlarina yansiyor. Bir takim markalarin basarili olamamasinin nedeni de burada sakli.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Baran » 07 May 2013, 08:49

Ben niyeti epeydir bozmuştum zaten Serdar abi :D

Clk :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj Triton » 04 Kas 2013, 01:17

Konuyu yeni fark ettim.

Görüşüm tartışmasız Daytona.

Mekanizma için görüşler muhtelif......
"I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots." Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Triton

Mesaj byHakan » 19 Mar 2017, 11:08

Bu daytonayı 1998-2000 li yıllarda ki üretimleri dahil Yanyana getirildiğinde zenith'in rolexin yanında daha inçe işçilikle,rolexe göre daha kaliteli dış malzeme kullanıldığı alenen görülmekte..makine zaten zenith'ti..kasa işçiliği de daha bir kaliteliydi.o yılların rolexi diyen olursa güncel daytona resmini eklesin ben de zenith ekleyecem hangisi daha can alıcı bakalım ,)
Kullanıcı avatarı
byHakan

Mesaj Umutt » 21 Şub 2023, 22:03

Yorumların kalitesine hayran kaldim, keske konuya yazan arkadaşlar forumda aktif katılımcı olmaya devam etselermis..

Konuyu up layalim, belki bu güzel tartisma, daha güzel bir yere evrilir..

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj avukatyusuf » 16 Haz 2023, 18:13

kesinlikle PANDA
Kullanıcı avatarı
avukatyusuf

Önceki

Dön TSF Saat Savaşları - Watch Wars Arena

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners