Saat Kullan覺m覺nda P羹f Noktalar覺

Saat Tamiri Ustalar覺, Ekipmanlar覺, Servis Ve Bak覺m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar覺
Say覺n yelerimiz, Saat Servis Merkezi b繹l羹m羹m羹zde saat tamiri ve servisi konular覺ndaki sorular覺n覺z覺 saat ustalar覺na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf覺ndan verilecek tavsiye ve yard覺mlar g繹n羹ll羹l羹k prensibi neticesinde yap覺lmaktad覺r. Forumumuza 羹ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard覺m zorunluluu bulunmamaktad覺r, sorular覺n覺z覺 sorarken bu durumu dikkate alman覺z覺 rica ederiz.

TSF

Re: Saat Kullan覺m覺nda P羹f Noktalar覺

Mesaj vtechno » 19 Oca 2017, 14:37

Merhabalar. konunun her sayfay覺 her mesaj覺 paha bi癟ilmez bilgilerle dolu. Cengiz Usta ve konuya bilgilerini paylaan b羹t羹n 羹stadlara ayr覺 ayr覺 teekk羹r ediyorum
Bende Bir konuyu dan覺mak istiyorum.

Saatimin tarihini 繹rnein ay覺n 20 si ve 13.00 a ayarlamak i癟in, 繹ncelikle ay覺n 19 una kadar getirip sonras覺nda 00.00 dan 23.59 癟eviriyorum. 癟evirmeye devam ederek ay覺n 20si 00.00 a 癟evirmeye devam ederek 繹gle 12 ve son bir tur ile 13.00 a getiriyorum. akam saatlerinde ayarlamaya f覺rsat bulam覺yorum.

am/pm i ancak bu ekilde denk getirebiliyorum. makineye daha az zarar verebileceim bi y繹ntem varm覺d覺r acaba?

Sayg覺lar.
Kullan覺c覺 avatar覺
vtechno

Kay覺t: 25 Haz 2014, 13:13

Mesaj Cruciatus » 19 Oca 2017, 14:41

vtechno yazd覺:Merhabalar. konunun her sayfay覺 her mesaj覺 paha bi癟ilmez bilgilerle dolu. Cengiz Usta ve konuya bilgilerini paylaan b羹t羹n 羹stadlara ayr覺 ayr覺 teekk羹r ediyorum

Saatimin tarihini 繹rnein ay覺n 20 si ve 13.00 a ayarlamak i癟in, 繹ncelikle ay覺n 19 una kadar getirip sonras覺nda 00.00 dan 23.59 癟eviriyorum. 癟evirmeye devam ederek ay覺n 20si 00.00 a 癟evirmeye devam ederek 繹gle 12 ve son bir tur ile 13.00 a getiriyorum. akam saatlerinde ayarlamaya f覺rsat bulam覺yorum.

am/pm i ancak bu ekilde denk getirebiliyorum. makineye daha az zarar verebileceim bi y繹ntem varm覺d覺r acaba?

Sayg覺lar.

襤te sormak istediim ey.. Ben de ayn覺s覺n覺 yap覺yorum..

LG-H990 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Cruciatus

Kay覺t: 18 Oca 2017, 13:49

Mesaj eyimen » 19 Oca 2017, 15:24

vtechno yazd覺:Merhabalar. konunun her sayfay覺 her mesaj覺 paha bi癟ilmez bilgilerle dolu. Cengiz Usta ve konuya bilgilerini paylaan b羹t羹n 羹stadlara ayr覺 ayr覺 teekk羹r ediyorum

Sayg覺lar.

Yaptiginiz islem tamamiyla dogru. Mekanizmaya zarar verdiginiz sonucuna nereden vardiniz? Belirtmediginiz tek sey ayin 19'una kadar tarihi nasil ayarladiginiz. Bunu da saat 09-03 araliginda yapmamaniz gerekiyor. Ornegin ayin 10'unda kalmissiniz. Saatinizi saat 6'ya getirin, tarihinizi 19'una cekin. Gerisi de zaten sizin anlattiginiz gibi olacak.
Kullan覺c覺 avatar覺
eyimen

Ya: 43
Kay覺t: 13 Tem 2015, 22:54

Mesaj vtechno » 19 Oca 2017, 16:02

eyimen yazd覺:

Sayg覺lar.

Yaptiginiz islem tamamiyla dogru. Mekanizmaya zarar verdiginiz sonucuna nereden vardiniz? Belirtmediginiz tek sey ayin 19'una kadar tarihi nasil ayarladiginiz. Bunu da saat 09-03 araliginda yapmamaniz gerekiyor. Ornegin ayin 10'unda kalmissiniz. Saatinizi saat 6'ya getirin, tarihinizi 19'una cekin. Gerisi de zaten sizin anlattiginiz gibi olacak.

Yazmay覺 unutmuum kusura bakmay覺n :)
AyarKolu: tarihi ayarlama konumunu getirip ayarl覺yorum. Ayar yapmadan 繹ncede saati 6 ya getirmemiz gerektiini de bilmiyordum. Bir ey daha 繹renmi olum.

ok Teekk羹r ederim :)
Kullan覺c覺 avatar覺
vtechno

Kay覺t: 25 Haz 2014, 13:13

Mesaj bengisaat » 06 ub 2017, 01:26

mubeac yazd覺:stad覺m bu faydal覺 konuyu a癟t覺覺n i癟in 繹ncelikle teekk羹r ediyorum. 1950 Tissot antimagnetique 27 Calibre saatim (+) 5-6 dk sap覺yor, bu neyden kaynaklan覺yor olabilir ? Normal deildir diye tahmin ediyorum 癟羹nk羹 bu 1 dk deil 2 dk deil.

Sapma olduk癟a fazla bir 癟ok sebebi olabilir sizin yapabileceiniz bir ey yok incelenmeli.

Sayg覺lar.

Ayarlama y繹nteminiz doru sadece bu ilemi yaparken saatiniz akam 19.00 dan sonras覺n覺 g繹stermemeli

eyimen yazd覺:

Sayg覺lar.

Hasar almayaca覺ndan emin olmak i癟in Yap覺lmamas覺 gereken zaman aral覺覺 genellikle takvim 癟arklar覺n覺n takvim diskine VE/VEYA aktarma 癟arklar覺na temas ettii saatlerin balang覺c覺 olan saat 20.00 ile takvimin ilerlemesinin tamamlanm覺 olduu zamana kadard覺r ve bu s羹re癟 genellikle saat 03 e kadar s羹rer
facebook.com/saatatolyesi/
Kullan覺c覺 avatar覺
bengisaat

Ya: 62
Kay覺t: 30 Eki 2010, 00:39

Mesaj goncu » 17 Haz 2017, 18:44

Merhabalar 羹stat, omega seamaster 300 Master co-axial spectre Bond serisi saat Yen'i ald覺m. Daha dorusu damat hediyesi :)
ncelikle antiyede 癟al覺t覺覺ndan g羹n i癟in takm覺yorum imdilik. Sadece hafta i癟i akamlar覺 ve Pazar g羹n羹 kullan覺yorum. Ama bazen akam ge癟 takt覺覺mda yani 24 saate yaklat覺覺nda durmu olarak buluyorum. Kurma kolunu vidas覺n覺 a癟覺p saat y繹n羹nde 2-3 defa 癟eviriyorum sonra bi t覺k 癟ekip saati ayarl覺yorum. Bunda bi yanl覺l覺k yok deil mi? Bazen elime al覺p saati hareket ettirdiimde de direk 癟al覺覺yor ama her t羹rl羹 saati ayarlamak i癟in kolu 癟ekiyorum :) Teknik verilere g繹re 60 saat g繹re rezervi olan saat tam dolmad覺覺ndan m覺 20. Saatlerde duruyor ?? Bu birinci sorumdu 羹stat
襤kinci sorum olararak da bug羹n bu durumdan dolay覺 Tahtakale pir handa 繹z-ta saat癟ilik (trusty time) den 2li watch winder ald覺m (80dolar=280tl). Baka yerde ayn覺s覺na pazarl覺kla en son 500 tl ye b覺rakt覺lar. Art覺k fark覺 var m覺 bilemiyorum o kadar覺n覺 motor vs. ama kalite olarak ayn覺 durduundan ucuzu tercih ettim :) kullanmad覺覺mda bunda durmas覺 ve deiik programlarda 癟al覺mas覺 doru mudur ? rnein 2 dk saa, 6 dk dinlen,2 dk sola ve tekrar gibi. Yada 3 saat ters-d羹z 癟al覺覺p 9 saat durmas覺 gibi ?? B繹yle biri durumda belkide 1 hafta winder da durmas覺nda bi sak覺nca yoktur deil mi? Manyetik alan vs. :)
Uzun oldu ama cevaplarsan覺z imdiden teekk羹rler Bengi saat.
Ayr覺ca g羹ncel olarak winder d羹羹nenler i癟inde fiyata yer olarak faydal覺 olmutur umar覺m.
襤yi forumlar.
Kullan覺c覺 avatar覺
goncu

Kay覺t: 04 Nis 2017, 13:47

Mesaj bengisaat » 08 Tem 2017, 03:11

Merhaba,
Yeterli hareket olmad覺覺n覺 d羹羹n羹yorum emin olmak i癟in kurma makinas覺yla denemekte fayda var .
Winder konusu ise cihaz覺 alma nedeni 繹nemli rnein bende olduk癟a pahal覺 bir cihaz alm覺t覺m epey sorun yaad覺ktan sonra kendim s繹k羹p programlar覺n覺 iptal ederek d羹z balad覺m, bence farkl覺 pozisyonlar覺n o kadar 繹nemi yok.
Cihazdaki bu eklentilerin kolda ne kadar hareket alacaksa ona yak覺n bir sonu癟 elde etme gibi bir amaca y繹nelik olduunu varsayarsak ki 繹yle olmal覺, oysa saat severlerin alma amac覺 genellikle kullanmad覺覺 zamanlarda 癟al覺覺r durumda olmas覺n覺 salamakt覺r.
Dolay覺s覺yla ek 繹zelliklere gerek olmad覺覺n覺 d羹羹n羹yorum.
Baz覺 saatler tek y繹ne kurduu i癟in kurma y繹n羹n羹 saate g繹re se癟mekte unutulmamal覺
En son bengisaat taraf覺ndan 09 Tem 2017, 14:06 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
facebook.com/saatatolyesi/
Kullan覺c覺 avatar覺
bengisaat

Ya: 62
Kay覺t: 30 Eki 2010, 00:39

Mesaj Umutt » 08 Tem 2017, 21:48

Sn Bengi Saat ve t羹m dier deerli Arkadalara bu g羹zel bilgi ve payla覺mlar i癟in teekk羹r ediyorum 繹ncelikle.

Benim sormak istediim konular 繹yle ;

1-) kurmal覺 saatlerde, kurma ilemini yaparken 繹zellikle dikkat etmemiz gereken bir ey var m覺?

2-) Tam kurma yapmam覺z gerekir mi yoksa istediimiz kadar kurabilirmiyiz ?

3-) Bir arkadas覺m kurma yaparken, tepeyi iki ileri bir geri yaparak ilemi yapmay覺 繹nerdi bu bilginin doruluu varm覺d覺r ?

Teekk羹rler.
Kullan覺c覺 avatar覺
Umutt

Kay覺t: 01 Oca 2011, 23:13

ncekiSonraki

D繹n TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 39 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners