TSF Ne İzliyor?

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: TSF Ne İzliyor?

Mesaj Bahas » 03 Kas 2016, 00:22

darksider yazdı:Çekimleri 2002 yılında başlayıp 2014'e kadar tam 12 yıl boyunca süren 2 saat 46 dakikalık "bambaşka" bir film.

Yazan-Yöneten : Richard Linklater

2015'te En iyi film, en iyi yönetmen ve en iyi orjinal senaryo da dahil 6 dalda Oscar'a aday olup en iyi yardımcı kadın oyuncu heykelciğini Patricia Arquette'e kaldırtmış bir yapım.

"Boyhood"

IMDB Puanı: 7,9
Benim Puanım: 7,5

Keyword : "Seize The Moment"

https://youtu.be/Ys-mbHXyWX4

Hakikaten bambaşka bir film, ilginç ve güzel. Sinema tarihinde başka örneği yok heralde.
Kullanıcı avatarı
Bahas

Mesaj darksider » 05 Kas 2016, 01:28

FBI'ın en çok arananlar listesinde 12 yıl kaldıktan sonra 2011'de 81 yaşında yakalanan Boston'lu mafya babası James Joseph "Whitey" Bulger'ı Johhny Depp canlandırıyor.

"Black Mass"

IMDB Puanı:7

Benim Puanım: 6,8

Keyword: "Rat"

https://youtu.be/CE3e3hGF2jc
Nothing lasts forever, and we both know hearts can change...
Kullanıcı avatarı
darksider

Mesaj SeiKinetic » 05 Kas 2016, 01:47

Konusu anlatılmaz yaşanır denilebilecek türden. Her film iyidir, bazı filmler çok iyidir, fakat bu filmi değerlendirebilecek bir kıstas ne olur bilemiyorum.
Oh Dae-Su, kaçırıldıktan sonra hapiste geçen 15 yılın ardından, bu işin ardında kimin olduğunu bulmak için 5 gün geçirir. Gerisini filmden izleyiniz. Kore yapımı bir filmdir fakat benim gibi uzakdoğu filmlerine ön yargılı yaklaşanlara gereken cevabı verecektir.

"Oldboy"

IMDB Puanı: 8.4. Gelmiş geçmiş en iyi 250 film arasında 66.sırada.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj darksider » 05 Kas 2016, 01:56

SeiKinetic yazdı:Konusu anlatılmaz yaşanır denilebilecek türden. Her film iyidir, bazı filmler çok iyidir, fakat bu filmi değerlendirebilecek bir kıstas ne olur bilemiyorum.
Oh Dae-Su, kaçırıldıktan sonra hapiste geçen 15 yılın ardından, bu işin ardında kimin olduğunu bulmak için 5 gün geçirir. Gerisini filmden izleyiniz. Kore yapımı bir filmdir fakat benim gibi uzakdoğu filmlerine ön yargılı yaklaşanlara gereken cevabı verecektir.

"Oldboy"

IMDB Puanı: 8.4. Gelmiş geçmiş en iyi 250 film arasında 66.sırada.

:champ:

2003'te Ankara'da Mithatpaşa sineması'nda 3 arkadaş gidip ilk yarısını salonda toplam 4 kişi ikinci yarısını 3 kişi (sadece bizim) izlediğimiz filmdir.

Her mide kaldırmaz, uzak doğu sinemasına ve tarzına iyi bir örnektir.

2013'te holywood çok başarısız bir kopyasını çekmiştir.
Kullanıcı avatarı
darksider

Mesaj tugberk » 05 Kas 2016, 10:31

Dün izlediğim bir film: Eddie the Eagle
Aile filmi havasında, hem eğlenceli hem de hafif duygusal bir film.
Önerilir :)
Kullanıcı avatarı
tugberk

Mesaj darksider » 05 Kas 2016, 11:43

tugberk yazdı:Dün izlediğim bir film: Eddie the Eagle
Aile filmi havasında, hem eğlenceli hem de hafif duygusal bir film.
Önerilir :)

Yine bir gerçek hikaye, azim nedir gösteren bir film. :champ:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Eddie_% ... 22_Edwards
Kullanıcı avatarı
darksider

Mesaj SeiKinetic » 07 Kas 2016, 00:08

Dizi tercihi olarak da bir-iki cümle eklemek isterim. İlk ciddi anlamda yabancı dizi izleme serüvenime "The O.Z." ile başladım. Bildiğim kadarıyla 2000'lerde Cine5'de geceyarısından sonra yayınlanmaktaydı fakat ben dizi neredeyse bittikten sonra internet yoluyla izledim. İzlenebilecek, gelmiş geçmiş en iyi dizilerden olması sebebiyle, böyle yüksek bir perdeden 'açılış' yapmak diğer dizi tercihlerimi olumsuz yönden etkiledi. Lost, Prison Break gibi döneminin efsane sayılabilecek dizilerine burun kıvırır oldum. Çünkü The OZ gibi bir diziden sonra diğer yapımlar yanında çerez kalıyordu. Kendisinin bende çok özel bir yeri vardır.

Konusuna gelecek olursak, dizinin tamamına yakını yüksek korumalı bir hapishanede gerçekleşen çekimlerle geçmekte. Dizinin genel olay örgüsünü; mahkumların her birinin hayat hikayeleri, arka planları, dünleri ve bugünleri; hapishane ortamında geçen olaylar, dönen oyunlar, entrikalar, tuzaklar, siyasi ve dini grupların kendi aralarındaki anlaşmaları ve çekişmeleri gibi oldukça gerçekçi olgu ve olayların çok başarılı oyunculuk yetenekleriyle ve oyuncularla cesur ve bir o kadar da gerçekçi bir şekilde ekrana yansıtıldığı bir dizi olarak özetleyebiliriz.

Hatta şöyle de trajikomik bir anımı bırakayım buraya: Bu dizi beni öylesine etkilemiş, öylesine alıp götürmüştü ki, yalnız yaşadığım bir dönemde kolumun üzerinde uyuyakalmış olmamın verdiği etkiyle kolum tamamıyla uyuşmuştu. Uyandığımda ise, kolumun dizideki İtalyan mafyası tarafından kesilerek cezalandırıldığımı düşünerek korkunç anlar yaşadım. Bu şokla, birazda uyku sersemliğinin etkisiyle sözde 'sağlam' elimle yastığı-yorganı döverken, uyuşmuş olan koluma rastladım. "Ulan kestiniz niye yanıma koydunuz bu kolu?" serzenişleriyle birlikte kolumu tutup inceledim. Korkulu, ağlamaklı geçen 10-15 saniyenin sonunda, aslında kolumun hala bende olduğunu anlayıp rahatlamış, ona sarılıp(?) uykuya devam etmiştim.

Bu konunun dışında, farklı ve kaliteli bir dizi arayışında iseniz naçizane tavsiyem bir İngiliz dizisi olan Black Mirror (Kara Ayna) olabilir. Şu ana kadar 3 sezon ve toplam 13 bölümden oluşuyor dizi. İlk iki sezon üçer; sonuncu sezon da yılbaşı özel bölümüyle birlikte 7 bölümden oluşuyor yanlışım yoksa. Her bölümün ayrı hikayesi, ayrı senaryosu ve ayrı oyuncuları var. Bölümler arasındaki tek bağ; dizinin anlam ve önemi olan "modern dünyanın yıkıcı etkileri" şeklinde özetlenebilir. Bu dizi, genel kurgu bakımından; modern dünyanın insanları nasıl robotlaştırdığı, sığlaştırdığı; paranın ve maddenin yıkıcı etkilerinin insan hayatında ne gibi izler bıraktığını; sıkı sıkıya bağlı olduğumuz teknolojinin nasıl tehlikeli boyutlara ulaşabileceğini; toplumsal ön yargıların ne gibi iğrenç sonuçlara yol açabileceğini her bölümde, farklı karakterlerden, farklı hikayelerle izleyebilme imkanı veriyor. Eşine ender rastlanır 'distopya' yapımlardan birisidir. Komplo teorileri severlerin de ilgisini çekecektir. Diziyi önce izleyebilr, sonra hiçbir tehlike yokmuş gibi hayatlarımıza devam edebiliriz.

Saygılar.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj darksider » 07 Kas 2016, 00:34

Seikinetic, :D
Kullanıcı avatarı
darksider

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 43 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners