TSF Ne İzliyor?

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

TSF Ne İzliyor?

Mesaj darksider » 27 Eki 2016, 00:27

TSF'nin off-topic yani saat harici konu-başlıklarda da gayet keyifli ve bilgi paylaşımı açısından faydalı olduğunu düşünüyorum.

Ne dinliyoruz, dizi tavsiyeleri vs. derken 7. sanat ile ilgili bir başlık olmadığını farkettim.

Eminim ki TSF'de sinema konusunda da birkaç kelam edecek, tavsiye verecek, belki derin sohbetlere dalacak, en basitinden o anda-günde hangi filmi izlediğini paylaşacak birçok üye mevcuttur.

Sinema benim için her zaman "iyi bir takipçisi" olmaya çalıştığım bir "sanat" oldu.

90'ların sonunda Ankara'da Üniversite öğrencisiyken bu ilgimi hem biraz cep harçlığı kazanmak hem de neler düşündüğümü diğer sinemaseverler ile paylaşmak için o dönem "bilinir" diye nitelendirebileceğimiz bir dergide tek sayıya ve iki sayfaya mahsus olmak üzere bir "eleştirmenlik" maceram da olmuştur gerçi ama yeterince sponsor bulamadığım için devam etmedi :)

Umuyorum bolca paylaşım yapacağımız, çokça yeni bilgi edineceğimiz bir başlık olur.

Başlangıcı az önce seyrettiğim ve görmek için şimdiye kadar neden beklediğimi anlamadığım 2015 yapımı bir film ile yapıyorum.

Başrollerini Ethan Hawke ve Sarah Snook'un paylaştığı filmin janrı için sanırım en uygunu "bilim kurgu" olur, ama kesinlikle bir bilim kurgudan çok daha ötesi.

Yönetmen(ler) Spierig Kardeşler, 2009'd Daybreakers ile yine Hawke ile çalışıp, o zamana kadar yapılanlardan çok daha farklı bir "vampir" filmi yapmışlardı.

Filminizin ismi "Predestination", zaman yolculuğu da vampirler gibi endüstride çokça kullanılan bir konu olsa da, bence Spierig kardeşler bu filmlerinde de "farklı" olmayı başarmışlar.

Filmin IMDB puanı 7,4
Benim puanım 8,1

Keyword: "All You Zombies"

https://youtu.be/-FcK_UiVV40
Nothing lasts forever, and we both know hearts can change...
Kullanıcı avatarı
darksider

Re: TSF Ne İzliyor?

Mesaj rtalhaustun » 27 Eki 2016, 00:35

Güzel konu. :thumbup: Film veritabanımız olacak öyleyse..
Ben de izlerken keyif aldığım bir filmi paylaşayım sizinle;

IMDB: 7,2
Man Of Honor
Film 1950 ve 60'lı yıllarda Deniz Kuvvetleri'nde tehlikeli dalışlar yapan Carl Brashear'ın gerçek yaşam hikayesini anlatıyor. Kentucky'li bir çiftçinin oğlu olan Carl, daha iyi olacağına inandığı bir hayat için evini terkeder. Babası ona hep 'Asla vazgeçme... en iyisi ol' demiştir ve Carl bu sözleri kalbine yerleştirir.Deniz kuvvetlerine katıldıktan sonra Carl 2 yılını Dalış Okulu'na katılmak için mektuplar yazmakla geçirir. Carl'ın eğitim çavuşu Billy Sunday, ne Carl'ı ne de onun bitmek tükenmek bilmeyen tutkularını istemektedir. Usta Şef Deniz Kuvvetleri Dalgıcı olarak anılan Sunday, dalgıçlıktaki başarısının yanısıra sorun çıkarıcı özelliğiyle de tanınmaktadır. Carl'ın önüne bir set gibi çıkan Sunday'in istediği Carl'ın vazgeçmesidir. Fakat Carl'ın aklında başka düşünceler vardır. Amacı bellidir ve kararlılığı kesindir. Bir Deniz Kuvvetleri Dalgıcı olma hayalinin önünde kimse duramayacaktır.Carl sakatlandıktan yıllar sonra o ve Sunday beklenmedik bir biçimde bir araya gelirler. Sisteme hiç bir zaman karşı gelmemiş olan çavuş Carl'a Deniz Kuvvetleri bürokrasisini yenmesi, bir bacağını kaybetmenin eksikliğini üzerinden atması ve orduda bir tarih yazması için yardım eder. Emekli olduğunda Carl, Deniz Kuvvetleri'ndeki en yüksek rütbeyi, Usta Dalgıç ve Şef Dalgıç ünvanına sahip olmayı başarır.

Hatta ORİS Carl Brashear serisi de mevcuttur; https://www.oris.ch/en/watch/oris-carl-brashear-limited-edition/01-733-7720-3185-set-ls
in love w/ Cartier
Kullanıcı avatarı
rtalhaustun

Mesaj eraslani » 27 Eki 2016, 09:49

Guzel konu :champ:
Filmleri evde nasil izliyor0sunuz?
Yani kaynak olarak..tecrübeli olanlar bilir..çocuk sahibi olduktan sonra birkac sene pek vakit kalmaz ve kopukluk olusur..
En yeni filmleri torrent vs daha vizyona girmeden indiriyorduk onceden..

SM-G930F cihazımdan gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj tugberk » 27 Eki 2016, 11:56

Rush -> Niki Lauda ile James Hunt in mücadelesini anlatıyor. Yarış sevenler için müthiş, sevmeyenler için de en az o kadar müthiş bir film. Kesinlikle öneririm.
Kullanıcı avatarı
tugberk

Mesaj eraslani » 27 Eki 2016, 12:22

tugberk yazdı:Rush -> Niki Lauda ile James Hunt in mücadelesini anlatıyor. Yarış sevenler için müthiş, sevmeyenler için de en az o kadar müthiş bir film. Kesinlikle öneririm.

Tesadüfen izlediğim bir film..iyiydi gerçekten :thumbup:
Resim
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj darksider » 27 Eki 2016, 13:09

@Talha, MoH gerçekten güzel bir film, Oris'in bu serisini bilmiyordum, süper oldu öğrendim :)
@eraslani, Blue-Ray, DVD, ve torrent elbette :)
@tuğberk, rush :champ:
Kullanıcı avatarı
darksider

Mesaj MrOzcan » 02 Kas 2016, 23:28

İki sene kadar önce anlık takip eder 1080p bluray dts 5.1 torrent düşmesini beklerdim. Bu arada bilgi de vereyim ses sistemizde optik çıkış var ise dts olarak indirip 5.1 sea alabilirsiniz filmlerden. Artık işe başlayınca dizi bile zor geliyor indirmek. Bende de bir tavsiye The imitation game (2014)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
MrOzcan

Mesaj darksider » 02 Kas 2016, 23:39

Çekimleri 2002 yılında başlayıp 2014'e kadar tam 12 yıl boyunca süren 2 saat 46 dakikalık "bambaşka" bir film.

Yazan-Yöneten : Richard Linklater

2015'te En iyi film, en iyi yönetmen ve en iyi orjinal senaryo da dahil 6 dalda Oscar'a aday olup en iyi yardımcı kadın oyuncu heykelciğini Patricia Arquette'e kaldırtmış bir yapım.

"Boyhood"

IMDB Puanı: 7,9
Benim Puanım: 7,5

Keyword : "Seize The Moment"

https://youtu.be/Ys-mbHXyWX4
Kullanıcı avatarı
darksider

Sonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 50 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners