Küçük Benzinli Otomatik Araç Tavsiyeleriniz Lütfen

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Küçük, benzinli, otomatik araç tavsiyeleriniz lütfen.

Mesaj fortis » 22 Eki 2016, 14:56

Baran yazdı:Juke konusu geçen otomobiller arasında tek tavsiye etmeyeceğim otomobil.Otomatik şanzımanı şu anda piyasadaki en kötülerden birtanesi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teknik olarak bilgim yok açıkçası. Sadece görünüşünün aksine hantal bir araba olduğunu duymuştum. Fakat görsel olarak tam bir bayan arabası olduğu için telaffuz ettim. Benim tercihim polo olurdu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
fortis

Mesaj Emreozcan » 22 Eki 2016, 15:44

Polo, Fabia, Ibiza yazilmis. 3'u de bayilerle yapilacak pazarlik/kampanya durumuna gore olabilir. Herhangi birisini alsaniz "yanlis tercih" demem.

Bunlara ek olarak toyota yaris benzinli otomatige de bakmanizi tavsiye ederim. Bence rakiplerine gore daha donanimli bir arac. Geri gorus kamerasi, bluetooth telefon ve muzik aktarma, dijital klima vb. donanimlar nispeten daha ucuza.
Kullanıcı avatarı
Emreozcan

Mesaj eraslani » 22 Eki 2016, 16:24

rtalhaustun yazdı:Biraz değişik bir öneride bulunacağım. Ben Renault ZOE derim. Hem elektrikli hem dikkat çekici hem de neredeyse masrafsız..
https://www.renault.com.tr/araclar/binek-araclar/zoe.html

elektrikli araçları ilgiyle takip ediyorum..ancak piller henüz ekonomik olarak kullanılabilecek düzeye gelmedi bence..zaten menzil,sürat vs sıkıntılar varken birde her ay benzin parası kadar kira ödemek çok cazip görünmüyor..
Kullanıcı avatarı
eraslani

Re: Küçük Benzinli Otomatik Araç Tavsiyeleriniz Lütfen

Mesaj darksider » 22 Eki 2016, 20:31

Swift +1
Yaris +2
:D
Nothing lasts forever, and we both know hearts can change...
Kullanıcı avatarı
darksider

Mesaj emrerd » 22 Eki 2016, 20:52

JazZ. Sınıfındakilerin hepsinden ve bir üst sınıfın birçoğundan daha geniş iç mekan, verimli güçlü motor, iyi yakıt tüketimi, sorunsuz mekanik, eksiksiz güvenlik donanımı.
Kullanıcı avatarı
emrerd

Küçük Benzinli Otomatik Araç Tavsiyeleriniz Lütfen

Mesaj Umutt » 22 Eki 2016, 21:24

mitsubishi colt derim,ikinci el alırsanız müthiş bir f/p oranı da yakalarsınız.Taş gibi arabadır.Ondan sonraki alternatif Honda Jazz olabilir.Eğer japon ekolu istemiyorsanız da skoda fabia derim.İşçilik olarak da hacim olarak da donanım olarak da polo ya nispetle daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalkq
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj sedir » 22 Eki 2016, 21:30

Daha önce kimseye pek danışmadan kendi aklıma göre iş görüyordum. Bu kez fikir almanın önemini unutmamak istedim.
Fikir belirtenlere çok teşekkürler.
Anladığım kadarıyla Polo iyi bir seçim. Otomobilde saat gibi düşünmüyorum, ikinci eli önemli. Poloyu satarken hiç sıkıntı yaşamayacağımı, alırken verdiğim farkın, satarken de geri döneceğini tahmin ediyorum.
Renault'yu değişik modelleriyle 1991'den beri kullandım, kullanıyorum. Bir defa da uzun yolda Renault Megane III ile VW Golf kıyasladım. Yaklaşık 700 km yolu biriyle gidip diğeriyle döndüm. Megane ile Golf'ü kıyaslamak Golf'e ayıp etmek olur. Aynı hüküm Clio ile Polo için geçerliyse, ki ben geçerli olduğunu düşünüyorum, Clio'yu kolayca elerim.
Küçük motorlar konusu benim gördüğüm kadarıyla VW ile başladı ve henüz tam oturmadı. Sürekli hacim ve beygir gücü, tork değiştirip duruyorlar. Önce artırıyorlar, sonra azaltıyorlar. Kafam karıştı işin doğrusu. Ama 1,2 lt 110 BG Golfte gördüğüm kadarıyla, az yakıt, çok iş oluyor. Olmuş. Renault'da Clioda bunu yaptı ama geçen sene 0,9 lt olan motoru bu sene kaldırmış 1,2 yapmış, Yani henüz çalışmaya devam ediyorlar.Çalışsınlar bakalım.
Elektrikli araçta Renault nun mantığını anlamak mümkün değil, Otomobili satıyor ama aküyü "kiralıyor", kiraladığı aküyü "sigorta ettirmeni şart koşuyor", sonra da ortalama bir otomobil sürücüsünün ayda yakıta ödediğini (80 euro) kira olarak alıyor. Bu şartlar altında Renault dan akülü araç alınmaz. BMW'nin elektrikli araç uygulamasının şartlarını bilmiyorum. Sonuçta elektrikli araç bu şartlarda Türkiyede alınmaz.
Gördüğüm kadarıyla Polo tercihi fena değil. Yaris, Jazz, Swift ve Colt'u de bir inceleyim ancak sanırım aynı yerde kalacağım.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj eraslani » 22 Eki 2016, 21:38

Bütçeyi az yukari cikararak c sınıfı bir araç bakmak mantıklı olabilir aslında..misal leon 1.2 dsg..daha güvenli daha konforlu olur..65 gibi olmali fiyati.

SM-G930F cihazımdan gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 45 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners