Hugo Boss 1512368

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Hugo Boss 1512368

Mesaj Emre » 28 Kas 2010, 10:34

Selamlar herkese,

TSF'yi yeni kesfettim, bu forumun bu noktaya gelmesinde emegi gecen, klavyesini kullanan herkesi tebrik ederim oncelikle. Ilk mesajimi bu sekilde attiktan sonra soruma geceyim.

Hugo Boss'un asagiya resmini de ekledigim saatini (kod: 1512368) almayi dusunuyorum. Saatin fiyati $ 400 (ABD). Acikcasi siyah rubber kayis ustune kirmizi dikis inanilmaz derecede hosuma gitti. Benim merak ettigim, bu saatin movement'i quartz chronograph olarak geciyor bu fiyat bu saat icin normal mi? Su anlamda soruyorum, daha farkli onerilerinize acigim ve de fiyati bi 200 dolar daha yukari cekme sansim var. Duruma gore toplamda bi $ 400 daha cikabilirim.

Tesekkurler.

Resim
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Re: Hugo Boss 1512368

Mesaj drk » 28 Kas 2010, 12:15

Emre08 foruma hoşgeldiniz.

Sorduğunuz sorunun net bir cevabı olmamakla birlikte kişiden kişiye değişebilir. Bana göre bir patek philippe ye 100bin tl vermek bu saate 400 dolar vermekten daha mantıklı mesela. Diyebilirsinizki 100000tl saate mi verilir? Ancak neden derseniz moda markalarının asıl işi saatçilik olmadığı için çoğunlukla uzak doğu menşeiili firmalara yaptırıyorlar ürünlerini ve ardından isimleri kadrana basılıyor. Yani satılan markanın giysi kaliteleriyle yakından uzaktan ilgileri yok. Bu yüzden giysi markasının saati genellikle fiyatını haketmez. Tabiiki bunlar kişisel fikirlerim. Öte yandan bir başka kişide hayır bu saati çok beğendim, nerede ve nasıl yapıldığının benim için bir önemi yok der, saygı duyarım. Benzer görünüme sahip tavsiye edebileceğim, seiko sportura serisine bakabilirsiniz, birçok farklı modeli var. Forumlarda görüşmek üzere.
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj mlm » 28 Kas 2010, 12:48

Emre aramıza hoşgeldin, Drk'ya katılıyorum, bence acele etme, bir müddet forumu incele, merak ettiğin bir model veya herhangi bir konu için arama tuşu aradığına hızlıca ulaşmanda sana yardımcı olacaktır. Forumda geçireceğin 1 hafta sonunda fikirlerin ziyadesiyle değişecek, emin ol. :)

Kordonunda kırmızı dikiş bulunan bir Seiko Sportura modeli hatırlıyorum ama fotoğrafını bulamadım belki Drk Bey yardımcı olur bize.. :)
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj mrhero » 28 Kas 2010, 12:54

Merhaba, drk ında dediği gibi bazıları hariç çoğu moda markası ucuz çin saatlerinin üstüne markasını basarak satıyor. Hugo Boss ne durumda çok bir fikrim yok. Ama sen saatin görünüşünü beğendin ve kalitesi çok önemli değil diyorsan alabilirsin tabii.
Madem kırmızı ve siyah ağırlıklı bir saat beğendin bende bir tane kırmızılı siyahlı model önerebilirim : http://www.victorinox.com/product/3/300%20...%20115/241438
Resim
Kullanıcı avatarı
mrhero

Mesaj mlm » 28 Kas 2010, 13:02

Saatin fotoğrafı bu ama model numarasını bulamadım.

Resim
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj drk » 28 Kas 2010, 13:15

Resim
Sportura B・A・R Honda Edition - SNA633

Resim
Alarm Chronograph SNA595-1 Aynı modelin deri kayış ve turuncu dikişlisi Mlm'nin gösterdiği fotoğraftaki.

Resim
SEIKO Sportura SPC001 - SPC003

Resim
SEIKO Sportura SNJ019 - SNJ021

Resim
SEIKO Sportura SNA749 Honda F1 Alarm Chronograph

Resim
SPC009

Resim
SEIKO Sportura Double Retrograde Chronograph SPC039-2 - SPC039

Resim

Resim
Honda F1 Model SNAC03
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj sedir » 28 Kas 2010, 13:18

Bu kadar güzel modelin arkasından BOSS için biraz daha düşünmek gerek.
Boss, foss olabilir!
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj Emre » 28 Kas 2010, 13:53

Ilginiz icin tesekkurler oncelikle. Sportura serisi daha fazla aklima yatti. Ozellikle resimdeki Honda amblemi olan.

Resim

Benim asil merak ettigim bu tur giysi markalarinin saatlerine guvenilip guvenilmeyecegi idi, @drk cevabi verdi sagolsun. Mesela Emporio Armani'nin de mekanik saatlerine rastladim Meccanico serisi altinda. Veya Hugo Boss'un da guzel saatlerine rastladim. Bu saatin fiyati normal mi derken, acaba markanin adina mi yoksa ayni zamanda saate de mi para veriyoruz onu merak etmistim. Saatlerin fiyat araligi cok genis, bunun farkindayim, sanki nasil bi saat alacagimizi once butcemiz sonra da zevkimiz belirliyor.

Yazdiklarinizi okuyunca bi sekilde biraz daha para biriktirip akilda kalan bisey almak sanki daha mantikli geliyor. Yani simdi ABD'de ogrenciyim ben, yakin zamanda da doncem Turkiye'ye. 500-600 dolar civari bisey alsam onu ne gundelik kullanabilirim, ne de benim icin ozel bi saat olur. Sirf guzel bi saat almis olmak icin alicam gibi duruyor. O yuzden sanki o miktari 1200 civarlarina cekebilirsem en azindan baba saat markalarindan birinin (swiss olur en azindan) benim icin baslangic olabilcek bi saatini alabilirim. Yaniliyor muyum?

Bu arada gucum yetmez ama gonlumde yatan aslani sanirim buldum =) Donerken guzel bi saatle donmek istiyorum tabi ama bu butcemi baya bi asiyor. Asagidaki canavar icin 1.500 dolara cikabilirdim.

TAG Heuer Men's CAV518B.FC6237 Grand Carrera Automatic Chronograph Watch

Resim
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 85 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners