Bayram'da 襤nternet zerinden Yurtd覺覺 Saat Al覺m Vergi Bilgi

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: 襤nternet 羹zerinden yurtd覺覺ndan saat alsak vergi 繹der mi

Mesaj Ground » 14 Eyl 2016, 12:51

G羹mr羹k mevzular覺yla uramamak i癟in adres k覺sm覺na firma ismi yazmay覺n.

Saat deil de farkl覺 bir malzemem 75,58 ya tekabul etmi. Yanl覺 hesaplam覺覺z [emoji23]

200TL fedex para istiyor bir de kald覺覺 g羹n kadar kira gibi bir ey.

r羹n sizde kals覺n diyip yeniden sipari ettim. Tabi rakamlara dikkat ederek.

Ama dier yandan firma ismi yazmadan 1000$l覺k saat de getirdim. Vergimi 繹dedim ald覺m.

Mal覺n cinsine g繹re muamele ve al覺nan yerdeki adres k覺sm覺nda ki firma alan覺na isminizi yaz覺n. Ne olur ne olmaz.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
Ground

Ya: 42
Kay覺t: 17 Ara 2015, 02:48

Mesaj TSayiR » 14 Eyl 2016, 13:10

Biz bunlari kupaynan anlattik :) :)

SM-J700F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
@WatchesTNC
Kullan覺c覺 avatar覺
TSayiR

Ya: 38
Kay覺t: 18 ub 2016, 14:17

Mesaj asymptote » 14 Eyl 2016, 13:11

creeindian yazd覺:O kadar b羹y羹tmenin anlam覺 yok, alt覺 羹st羹 300 luk bir saat, araba ka癟覺rm覺yorsunuz.

Vergi ka癟覺rman覺n k羹癟羹羹 b羹y羹羹 olmaz. Bedeli siz belirlemiyorsunuz, g羹mr羹k kanununda 75 Euro olarak belirtilmi bu deer. Bunun 羹zerinde yapaca覺n覺z al覺verilerde yasal olarak g羹mr羹k vergisi 繹demek zorundas覺n覺z. Burada vergi ka癟覺rmaya y繹nelik vereceiniz taktikler su癟u tevik kapsam覺na girer ve ceza kanununa g繹re bu da bir su癟tur!..
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj creeindian » 14 Eyl 2016, 13:25

:)
襤yiymi, burada ben su癟lu oluyorum san覺r覺m [emoji28]
Siz yine de vergi 繹demek istemiyorsan覺z d羹羹k tutar yazd覺r覺n, ben ba覺m覺n 癟aresine bakar覺m. Bu arada ticari bir ilem yapm覺yorsan覺z veya memura ticari ilem yapt覺覺n覺z izlenimi vermiyorsan覺z memur burada insiyatif kullanabilir.
Ayn覺 羹r羹nden 3 adet fazla almak, 癟ok b羹y羹k paketlerde veya a覺rl覺kta 羹r羹n almak veya say覺 olarak abart覺 ilem yapm覺yorsan覺z bunlar g羹mr羹k ka癟ak癟覺l覺覺na girmez. Bireysel 羹r羹n al覺m覺 yap覺yorsunuz. Ald覺覺n覺z eyin 羹lke i癟inde olmad覺覺n覺 ispat ederseniz de abart覺 olmamak kouluyla vergisiz yurti癟ine sokabilirsiniz.
Kullan覺c覺 avatar覺
creeindian

Ya: 43
Kay覺t: 17 Mar 2014, 00:09

Mesaj TSayiR » 14 Eyl 2016, 13:36

creeindian yazd覺::)
Siz yine de vergi 繹demek istemiyorsan覺z d羹羹k tutar yazd覺r覺n, ben ba覺m覺n 癟aresine bakar覺m. Bu arada ticari bir ilem yapm覺yorsan覺z veya memura ticari ilem yapt覺覺n覺z izlenimi vermiyorsan覺z memur burada insiyatif kullanabilir.
Ayn覺 羹r羹nden 3 adet fazla almak, 癟ok b羹y羹k paketlerde veya a覺rl覺kta 羹r羹n almak veya say覺 olarak abart覺 ilem yapm覺yorsan覺z bunlar g羹mr羹k ka癟ak癟覺l覺覺na girmez. Bireysel 羹r羹n al覺m覺 yap覺yorsunuz. Ald覺覺n覺z eyin 羹lke i癟inde olmad覺覺n覺 ispat ederseniz de abart覺 olmamak kouluyla vergisiz yurti癟ine sokabilirsiniz.

Yalniz 繹yle bir durum var, olaylar eskisi gibi degil. 1500 euro nun uzerinde bir mal almiyorsaniz; 75 euro ile 1500 euro arasindaki malin gumruk vergisi direkt vergilendiriliyor ve ptt ya da diger kargo sirketleri dhl,ups vs vs.. sizden direkt kargonuz elinize teslim etmeden hemen once vergisini odeyip teslim aliyorsunuz.. Yani memura dert anlatma memura soyleme, hele ki inisiyatif!! Devri bitti[emoji106] [emoji106] bunu bilmenizi isterim.

@WatchesTNC
Kullan覺c覺 avatar覺
TSayiR

Ya: 38
Kay覺t: 18 ub 2016, 14:17

Mesaj Khan » 14 Eyl 2016, 13:41

TSayiR yazd覺:
creeindian yazd覺::)

Yalniz 繹yle bir durum var, olaylar eskisi gibi degil. 1500 euro nun uzerinde bir mal almiyorsaniz; 75 euro ile 1500 euro arasindaki malin gumruk vergisi direkt vergilendiriliyor ve ptt ya da diger kargo sirketleri dhl,ups vs vs.. sizden direkt kargonuz elinize teslim etmeden hemen once vergisini odeyip teslim aliyorsunuz.. Yani memura dert anlatma memura soyleme, hele ki inisiyatif!! Devri bitti[emoji106] [emoji106] bunu bilmenizi isterim.

Memur konutu :) adam g羹mr羹kcu beyler, yakaland覺k... :D
God is good! Eski Kullan覺c覺 Ad覺 Nethuistr
Kullan覺c覺 avatar覺
Khan

Kay覺t: 25 Mar 2016, 12:17

Mesaj Ground » 14 Eyl 2016, 13:46

dhl fedex vb. firmalar 75 羹zeri g羹mr羹e tak覺ld覺 muhabbetiyle ciddi maliyetler 癟覺kar覺yorlar.

Keke sadece vergi ile kurtulsak..

ptt ile sorun yaanm覺yor hi癟.
Kullan覺c覺 avatar覺
Ground

Ya: 42
Kay覺t: 17 Ara 2015, 02:48

Mesaj creeindian » 14 Eyl 2016, 13:49

[emoji16] haz覺r itiraflar da havada u癟uyor. Ne tarafa ka癟覺yoruz?
Kullan覺c覺 avatar覺
creeindian

Ya: 43
Kay覺t: 17 Mar 2014, 00:09

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 126 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners