Seiko Presage 60th Anniversary Chronograph

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Re: Seiko Presage 60th Anniversary Chronograph

Mesaj Caner1983 » 31 Ağu 2016, 19:59

Tebrikler :champ:
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj EnderE » 31 Ağu 2016, 20:07

Çok güzel . Hayırlı olsun

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

Mesaj Thevenin » 31 Ağu 2016, 20:23

Kusluk vakti kus sesli, su sapirtili acayim diye dusunuyordum aslinda. Yine de gece eldivenli dalis cok nahos olmadi :D

Zaten sifir acilis izleyelim diye ya videoyla acacaktim, ya da acacaktim :lol: Gec vakit denk gelmesi baska sans birakmadi :D

Hayli zaman saat almadiktan sonra yeni saat halihazirda heyecan sebebi; ama bu da ayri oldu :D

Saati ilk olarak guzide forumumuzun Baselworld gezmesi esnasinda 'the one & only' CCT® imzali kafa karistirmayan capslerde gormustum malum :D

Gormediyseniz gorun bir defa :D :arrow: TSF Baselworld Live 2016 :thumbup:

Begenmesine hemen begendim, gelince de muhtemelen alirim diye kafamdaki ilgili oturumu kapattim :D

Gectigimiz aylarda ne oldu, ' Urushiler geldi mi, issiz acun kaldi mi ' seklinde dusunurken butige telefon ettim. Miladi Haziran sonu - Temmuz basi dolaylarinda :D

Telefon gorusmesi sonucunda ayni sekilde dusunup telefonu da benden evvel acmis olan 82 gereksiz kisi oldugunu ogrendim :D

Henuz butige kac adet saat gelecegi belli olmamasina ragmen irkildim tabii :D Ilerleyen haftalarda surdurdugum telefon tacizleri de sadece 83. siradaki yerimi korumama yardimci oldu :D

Her sey saatlerin gelmesi ve canim Seiko calisanlarinin gecen Cumartesi gunu ogleden once yerel saatle 10.30 gibi siradakileri aramaya karar vermeleriyle degisti :D Dogu yakasinda hemen hemen herkesin hangover vaziyetinde oldugu, pirelerin de bati yakasi sakinlerinin uzerinden sorti yaptiklari bu saatlerde bahse konu gereksizlerin cogunun telefonlarini acmamasi hasebiyle gerekeni yapma firsati buldum :D

Henuz kargo icin yeterli ' kutu ve koruma ' olmadigini ve saatlerin Pazartesi gunu :shock: kargo edilecegini duyunca, ' acaba Izmit'ten pismaniye mi istedim ? ' diye bir tereddute dustum :D git-gel alinip gelinesi bir gunluk is cercevesinde bir mesafede bulunmasina karsin, ' adamlar Japon ' diyerek soz konusu ' kutu ve koruma ' ikilisini husu icinde beklemeye karar verdim.

Uzerine bir de Sali sabahi UPS'e denk gelemedim :shock:

Aksam UPS hub noktasina varip cekirdek citleyerek beklemek suretiyle tek tek araclari saydim :D

Resim

Resim

Uzatmadan gelgelelim, telefon saatinden de anlasilacagi uzere nispeten yeni acilmis NYC butik ve calisanlari gayetle heyecanli ve tecrubesizler :D

Resim

Resim

Resmen dayim pestil gondermis :lol: Babam ciksa yerim tabii :D

Serinin metal bileziklerini bilemiyorum; ama acikcasi kendi uzerinde gelen croco kayisi fazla klasik olur da diye begenmez degistiririm diye dusunuyordum. Hatta daha saati ellemeden boynuz araligini ogrenip alakali kayis temin etmek icin hatiri sayilir caba sarfettim :D

Son tahlilde orijinal kayisini oldukca kullanisli buldum simdilik. Nispeten krokodillerden uzak bir horoloji gecmisim oldugundan da olabilir :D

Ote yandan beyaz kadrandaki kahverengi kayis da dahil olmak uzere bircok deri kayisla potansiyeli oldugu asikar diye dusunuyorum.

Sadece birkac yerde rastladigim, teyit etmedigim detaya gore 700 adet saat Japonya'da, kalan 300 adet saat de ada disindaki bolgelere gitmekte.

Yine bu butige ilk olarak 11er adet siyah ve beyaz kadran ulastirilmis. Halen cogu yerde Eylul'de bekleniyor. Turkiye'de de olacagini tahmin ediyorum.

darksilence yazdı:O değilde benim gözüm bıçağa takıldı saatlerden çok..:D Benchmade değil mi o?

:D :arrow: viewtopic.php?f=182&t=3622&p=363113#p363113

mlm yazdı:Bir an manuelin tüm sayfalarına bakacaksın sandım :D Güle güle kullan

Arapca kismin uzerinde durdum aslinda panpa, sonra baktim dalmisim :D

eyimen yazdı:Saat harika, açılış da harika ama bu saat güzel bir incelemeyi hakederdi diye düşünüyorum :champ:

Suphesiz :thumbup: Goruldugu uzere henuz kendi incelemem surdugu icin sizi de pesimden suruklemek istemedim, kendimi feda ediyorum :D

Zamaniniza tesekkurler :champ: Keyifli zamanlar :D

Resim

Resim

Resim
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj akincio » 31 Ağu 2016, 20:29

Süper süper :)
Kullanıcı avatarı
akincio

Mesaj Khan » 31 Ağu 2016, 20:29

Gerçekten çok güzel!!
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj khef » 31 Ağu 2016, 21:31

Merakla beklediğimiz saatlerin açılışları bir başka oluyor. :thumbup:
Teşekkürler ve tebrikler Thevenin. :champ: :champ:
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj Masterport » 31 Ağu 2016, 22:14

Çok güzelmiş maşallah [emoji106][emoji1]

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Masterport

Mesaj darksilence » 01 Eyl 2016, 00:02

Thevenin yazdı:
darksilence yazdı:O değilde benim gözüm bıçağa takıldı saatlerden çok..:D Benchmade değil mi o?

:D :arrow: viewtopic.php?f=182&t=3622&p=363113#p363113

Görür görmez neden bu kadar heyecanlandım dedim birden... Sebebi buymuş meğer.. Çok güzel... :super: Neyse....konumuz saat... :D

Diğer kesici aletler kadar çok keskin bir güzelliği var saatin gerçekten... Şimdi daha ayrıntılı inceledim "gel, al beni!" diyor... Muhteşem... Hayırlı olsun tekrar tekrar... :champ: :thumbup:
Saygılar...
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

ÖncekiSonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 102 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners