Mercedes C200D Mi Audi A4 Mü?

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: c200d mi audi a4 mü

Mesaj Ahmetrefik » 14 Tem 2016, 14:40

Baran yazdı:Yahu arkadaslar Audi Mercedes BMW VW arasında kötü bir araba kalmadı artık,aralarındaki prestij dizayn ve benim için en önemlisi olan sürüş karakteriyle verdiği ruh dışında hepsi hemen hemen aynı.Heee ben bemeveciyim sebebi niye diyen olursa detaya iner acıklarım kullandıkları sacın farklı olduğundan vs vs diye gerek yok şu an :)

Tartışmalar her ortamın tuzu biberi ki emin olun bizim forum kavga dövüş açısından sanal alem geneline bakıldıgında oldukca sakin.Herkes her markayı sevmek zorunda degil zaten bu yuzden ceşitlilik var.Benim kişisel fikrim eğer bir eşşek aranıyorsa o benim Dacia 'dır ahahahahahha eşşek dediğim için eşşek bile üstüne alınabilir yani.. Alman arabalarından kötü araba kalmadı yavaş arabada kalmadı hepsi iyi bence ortalamanın epey üstündeler,beni tek üzen nokta teknoloji ilerlerken genel kalitenin düşmesi,99 da bindiğimiz e39 5 serisiyle e60 yada f10 arasında malesef dağlar var.Kellemi koyarım beni e39 e36 farketmez e30 birine gözlerim kapalı oturtun iç kokusundan size onun BMW oldugunu söylerim.Ya müzik sisteminin akustiği bile bir başkaydı namussuzların.Genele bakınca pazar şartları dolayısıyla mecbur kaldılar bunlara belki ama otomobilciliğinde ırzına gectiler.Son son olarak Audi bir dönem severek kullanmış biri olarak Audinin tek yanlışı fiyatlandırmada yaptıgını düşünüyorum.Şımardı artık derdim cocuk olsa.Cekiş hususunda ise bmw ve mercedesin sunduğu arkadan itişe alternatif sunmasıyla bence iyi birşey yapıyor ama ben olsam mesela 4 ceker tercihimi kesinlikle yalandan 4 cekerler 4Motion yada Xdrive yerine kütür kütür quattro dan yana kullanırdım.

Baran :thumbup:

Sent from my iPhone using Tapatalk
zaman o kadar tuhaftır ki; gençken, çocukken hiç önemi yoktur, sonra gün gelir kaç yaz'ının kaldığını saymaya başlarsın.
Kullanıcı avatarı
Ahmetrefik

Mesaj ÜmitYüksel » 14 Tem 2016, 15:02

Baran e36-e46 - e39 için sana katılıyorum.Özellikle e36 ya o kadar yüklendim ki gavurun motoruna birşey olmadı.Arabada ne arıza ne birşey çıkmazdı .Ama şimdi e60 kullanıyorum yemin ederim çok zorlarsam motoru gidecek diye ödüm kopuyor.
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj Baran » 14 Tem 2016, 15:12

Hiçbirşey olmaz motor ısınmadan asılma,gözün arada hararette olsun hiçbişey olmaz vur kırbacı :) Zaten o kadar elektronikki araclar,abuk subuk bişey yapmadıkca aracta kronik arıza yoksa kıramazsın sağını solunu.

Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj ÜmitYüksel » 14 Tem 2016, 15:37

Ben zaten kırbaçlayacağım zaman kırbaçlıyorum.Lakin e39 ve e36 daki gibi rahat olamıyorum.Malum motorlar alüminyum ve birşey olursa at gitsin olunca insan korkuyor.Yoksa e36 da veya e39 da bir conta değişimi ile yola devamdı.Zaten elektronik araç dedimmi uzak duracaksın.Saniye başı ekranda lastik basıncı yok şu yok bu uyarısı adamı çileden çıkartıyor :)))
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj Tgm » 14 Tem 2016, 15:38

Farklı zamanlarda ve farklı segmentler de olsa üç markanında modelleri ailemizde oldu. Ben çok küçükken 84 model e30 coupe 318i vardı. Hayal meyal hatırlıyorum. onu saymazsak aklımın erdiği zamanlarda aldığımız e34 520i vardı. Safkan ingiliz atıydı mübarek. Bilenler bilir. Ankara'da dikmen vadi petrolden meclis genelkurmay ışıklara kadar hafif virajlı bir yol vardır. İyi kaptırırdık pederle.. Arabada kırbacı vurdum mu deli gibi giderdi.. Gönlümün derinliklerinde o araç ve tabiki BMW hep oldu :) Şimdiki bu sıkıştırılmış, az cc ile maksimum güç sağlayan- tabi ki üstün teknolojiye sahip- bu motorlar o dönemlerin motorlarının havasını veremiyor.. Mesela o e34 2000cc 6 silindirdi. 99'da e34'ü satınca nedendir uzunca bir süre almanlardan uzak kaldık. Taki 2011'de sıfır c180 1.8 CGI alana kadar.. Mercedes E den başlar diye bir gırgır var ama ben zerre katılmam. A ve CLA tabiki şöyle dursun. Bence pek tabi de C den başlayabilir. 3 yıl bindik. Bilindik mercedes konforu, sağlamlığı, güvenilirliği.. hiç şaşırtmadı bizi. Zaten ben de babam da şehirde ralli yapmadığımız ya da yapamadığımız için sürüş anlamında da hiçbir şikayetimiz olmadı. Yatırım fırsatı doğdu, babam sattı ama en son alan adama "kardeşim bak bu arabaya iyi bakacaksın, ağır sür. bu mercedes" dediğimi hatırlıyorum :D Evlendik tabi. Babamla bütçeler ayrıldı.. gittim yeni yaka olarak A3 aldım. Hem premium markaları kaybetmemekti amacım hem de cebime göre birşey olmasıydı. Yeni kasa 1 serisinin test sürüşünü de yaptım konya yolunda. Hatta zorladım da. Ama nedendir beni kendini aldırmaya ikna edemedi.. DAha doğrusu kendime hep "bir gün BMW alacaksam hakkını verecek bir model olmalı" dediğimden de olabilir. Mesela 420d ve hatta 428i gibi.. 10 yaşında beni fetheden BMW'ye kavuşmam 1 serisi ile olmamalı diye düşündüm. 1 yıldır A3 var. Hiç üzmedi. Aldığıma hiç pişman ettirmedi. Mutlu mesuduz şu an :)
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj eraslani » 14 Tem 2016, 16:37

Resim
O zaman e34 e gelsin :champ:

SM-G930F cihazımdan gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Tgm » 14 Tem 2016, 16:41

eraslani yazdı:Resim
O zaman e34 e gelsin :champ:

SM-G930F cihazımdan gönderildi

Eraslani bu fotoyu bekliyordum ;) :thumbup: e34'e.. :champ: :champ: :champ:
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj Baran » 14 Tem 2016, 16:48

BMW için konuşayım günlük kullanımda veya satış öncesi testlerde aracın %20 sini kullanıyorsunuz.Biraz gazlarım uçarım ederim dediğinizde %40 a cıkıyorsunuz ama yetenek biraz cesaret ve tecrubeniz oldugunda geriye kalan potansiyel kullandıgınızda emin olun 3.16 yada 4.28 farketmiyor.Düz yoldaki performans bir otomobilin yalnızca %30 luk performansı hakkında fikir verir.

Kullanıcı avatarı
Baran

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners