Basel 2016: Tudor Showcase New Models / TSF Special Photos

TSF Baselworld Live Tour 2013 - 2014 - 2015 - 2016 -2017 - 2018 -2019

Basel 2016: Tudor Showcase New Models / TSF Special Photos

Mesaj Cct » 26 Mar 2016, 17:26

Baselworld 2016'nın çalışkan markalarından Tudor'un bu seneki önceliği çokça sevilen Black Bay serisini olabilecek en iyi seviyeye getirmek olmuş.

TSF'ye özel basın toplantısı sonrası modelleri uzunca inceledik ve fotoğrafladık :thumbup:

ETA kullanımı çok eleştrilen serinin bütün modelleri artık inhouse MT5602 mekanizma ile gelecek. 4hz hızında çalışam makine 70 saat güç rezervine sahip.

Resim
Resim

Tudor Black Bay Dark

Hemen ilk merak ettiğim model olan Black Bay Dark'a koştum :D

PVD kaplama kasa ve ince detaylarla kendisini bir anda sevdiren kadranı ile model siyah kasa sevenleri hemen etkiliyor :o Bu tip siyah diverlarda pek görülmeyen bir sterillik sunan ve pekte fazla doğru düzgün rakibi bulunmayan modelin çok talep göreceğini düşünüyorum.

Resim
Resim
Resim

Özellikle modele özel hazırlanmış Nato kayışla muazzam duran model diğer kardeşleri gibi bilekte oldukça rahat.

Resim
Resim

Modele özel olarak hazırlanmış endlinksiz bilezik ise takip ettiğim kadarıyla pek sevilmemiş.. Benimde çok anlamlı bulmadığım bu kombinasyon hem görsel hemde kullanım olarak (Kaplama bilezik) pratik olmayacaktır.

Resim
Resim

Tudor Black Bay Black

Basel 2016 öncesi en son tanıtılan model olan Black Bay Black daha soluklanmadan yenilenmiş modellerden :) Artık inhouse mekanizmaya sahip seride bileziklerdede değişiklik yapılmış.

Resim
Resim

Riveted olarak tabir edilen yeni bilezik yapısı ile özellikle Black Bay Black vintage Submariner modellerine göz kırpıyor. Diğer kardeşlerine göre daha az renkli yapısı, inhouse mekanizması ve kalitesi arttırılmış bileziği ile bulunduğu segmentteki rekabeti iyice kızıştıracak gibi görünüyor.

Resim

Benim seride açıkara en beğendiğim model olan Black Bay Black bu yeniliklerle kaçırılmaz bir model haline gelmiş :thumbup:

Tudor Black Bay Bronze

Sürpriz olarak tabir edebileceğim bir model olan Black Bay Bronze yine fuar öncesi basına ilk sızan model oldu. Karışık eleştriler alan model diğer kardeşlerinden farklı olarak 43mm çapa sahip.

Resim
Resim
Resim

Diğer modeller gibi bilezik seçeneği bulunmayan Black Bay Bronze sadece deri kayış ve özel Nato kayış seçeneği ile sunuluyor. Diğer modellere göre daha kalın bir Nato kayış ile gelen model bilektede kardeşlerine göre daha büyük bir duruşa sahip.

Resim

Model bende biraz zorlama hissiyatı yarattı. Ölçüleri bozulduğundan bilek konforu değişen model ailede biraz sütçüden gibi duruyor :D Tabi bunlar benim şahsi görüşlerim mutlaka beğenenlerimizde olacaktır :champ: :champ:

Tudor Black Bay 36

Mini Black Bay küçük çapı ile ince bilekleri sevindirmeye geliyor! :D

36mm'lik kasa çapına sahip model büyük abilerinin aksine ETA mekanizma ile geliyor. Unisex kullanıma uygun yapıya sahip model 36mm'den daha küçük görünüyor ve hissettiriyor.

Resim
Resim
Resim

Küçük bir dress watch'a diver kadranı eklenmiş gibi duran modeli pek beğendiğimi ve anlamlı bulduğumu söyleyemeyeceğim.

Ekstra fotoğraflar eklenecektir.
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Re: Basel 2016: Rolex Showcase New Models / TSF Special Phot

Mesaj kiwi21 » 26 Mar 2016, 17:40

Black bay black > Black bay bronze ≥ Black bay dark > Black bay 36 oldu kişisel sıralamam.

Fotoğraf kalitesi, incelemeler ve fuarda verilen emek için teşekkürler. :champ:
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Re: Basel 2016: Tudor Showcase New Models / TSF Special Phot

Mesaj Tgm » 26 Mar 2016, 17:45

Black bay black i çok beğendim :champ:
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj MertYe » 26 Mar 2016, 23:02

Black Bay dark ve nato çiftine :super:
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj mertk » 26 Mar 2016, 23:17

Black bay çelik olanı direkt aldım, kadran işçilik ve malzeme kalitesini beğenirsem.Pelagostaki gibi ayarlanabilir bilezik var mı merak ediyorum.Yanında nato kayışta geliyor herhalde.

Diver saatlere pvd kaplamayı yakıştıramıyorum,bana göre özüne uymuyor.Pvd daha çok motor sporları veya Carreralara yakıştırıyorum.
IVAN BEBEK BİR GÜN TÜRKİYE'YE YOLUN DÜŞECEK!!!
Kullanıcı avatarı
mertk

Mesaj Wwtr » 27 Mar 2016, 10:24

Bilgiler için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Wwtr

Mesaj eyimen » 28 Mar 2016, 22:27

Yeni modelleri ve inhouse mekanizmasi ile iyiden iyiye radara giriyor sanirim Tudor'lar :champ:
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj Archimed » 29 Mar 2016, 15:30

Bilgilendirme için emeği geçenlere teşekkürler :champ: :thumbup:

Bu arada Black Bay Black ve Blue ile ilgili bir sorum olacak: Saatin döner bezeli çizilmeye karşı ne kadar dayanıklıdır? Bir fikriniz var mı? Rolex ve Omega Planet Ocean bildiğim kadarıyla seramik kullandıkları için bezelin çizilmesi söz konusu değil. Ama resimlerden edindiğim intiba; bezelin kolayca çizilebileceği yönünde. Yanılıyorsam düzeltin lütfen.

Bir de yeni bronz model ailenin diğer fertlerinden farklı olmasına rağmen bence güzel. Yanlız yanlış bilmiyorsam bronz kasalı saat kullanım koşullarına bağlı olarak renk değişimine uğruyor. Saatin paslı veya deforme olmuş gibi görüntüsü bazı kullanıcılar için yaşanmışlık ifade edecektir, tercih sebebi olacaktır. Ama jilet gibi, gıcır gıcır görünümlü saatleri sevenler için bronz kasanın uygun bir tercih olmayacağını düşünüyorum. Yine bu konuda da yanılıyorsam düzeltmenizi veya yorumlarınızı rica ederim.
Kullanıcı avatarı
Archimed

Sonraki

Dön TSF Live Baselworld 2019 Insider Tour / Özel Bölüm

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners