SIHH 2016: IWC Top Gun Miramar Koleksiyonu

TSF Watches And Wonders Baselworld SIHH GTE Haberler / News
Forum kuralları
TSF Watches & Wonders Baselworld, SIHH, GTE 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016. 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 Detaylı İzlenimleri Yeni Model Haberlerini Bu Bölümde Bulabilirsiniz

Re: SIHH 2016: IWC Top Gun Miramar Koleksiyonu

Mesaj Bg17 » 22 Oca 2016, 23:33

Benim cevabim sanirim tahmin ediliyordur, ama hayir kesinlikle etmiyor, bi noktada goz aciliyor, gercekler gorunuyor.
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullanıcı avatarı
Bg17

Mesaj Cct » 23 Oca 2016, 02:19

archer75 yazdı:
Cct yazdı:Her saatsever bir dönem Top Gun'ı beğenecektir, hiç sekmez :D

O sevgi sonra devam etmiyor mu? Etmiyorsa neden?

Aslında ediyor, ben hala beğeniyorum.

Top Gun markanın imza bir modeli. Siyah Pilot saati hatta Pilot saatlerini meşhur eden model, bence ikonik. Seramik kasaları meşhur ettiğide söylenebilir. Fakat pahalı, gittikçe de pahalılaşıyor. Bu yüzden sıra gelmiyor, gelemiyor..

Sorun sadece pahalılıkta değil. Çok daha yüksek meblalara saat alınırken Top Gun geride kalıyor. Bunun bir sebebi kullanışlılığının düşük olması. Siyah kasa, büyük çap, seramik materyal ve yüksek mebla birleştiği zaman fazla iddalı oluyor. Bir Submariner veya Nautilus gibi görece yüksek bütçeli saatler çok farklı kullanım alanlarına sahipken Top Gun geride kalıyor.

Ben bir gün alacağıma inanıyorum ama o zaman ne zaman gelir bilemiyorum.
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Mesaj ysrFCB » 23 Oca 2016, 04:33

Resimbu sefer sanki olmus, eski 44 kasa ve in-house bir arada, zamaninda kullandim 44mm ama cok kalabalik bir dial ve ETA mekanizmasi yuzunden sogumustum sonra 46 in-house kullandim hersey tamdi ama boynuzlar cok uzundu, benim gibi top gun hastasi icin bu sefer olmus gibi.
ysrFCB

Mesaj Hellhound » 23 Oca 2016, 10:48

IWC kadar köklü bir marka olup da bu kadar tutarsız hareket eden başka bir saat üreticisi var mı, bilmiyorum. Birkaç yıl önce tanıtılan modelleri bir anda üretmeyi bırakıp minör değişikliklerle "yeni" modelmiş gibi pazara sunmaları müşteri sadakatini ciddi olumsuz etkileyen bir durum.

Tanıtılan iki modele gelince, Mark XVIII Top Gun Miramar alınıp tepe tepe kullanılır. Optik olarak oldukça başarılı gözüküyor. Mekanizması da sorunsuz ve güvenilir. Serinin Chronograph'lı modeli ise bir süredir piyasada olan Miramar modelinin kasa çapının küçültülüp tarih fonksiyonunun değiştirildiği versiyonu. Optik olarak şahane gözüküyor :super: Zira saatin mekanizması, jackpot makinesinden hallice risk barındıran IWC 89361. Optik olarak en beğendiğim ancak imkanım olsa bile muhtemelen satın almayacağım IWC'ler olan Ingenieur Chronograph Racer ve Spitfire Chronograph (SIHH sonrası siteden kaldırıldı. Muhtemelen bunu da artık üretmeyecek IWC :evil: )'da da kullanılan mekanizma sabıkalı IWC in-house mekanizmalarının başında geliyor. Saniye çarkının donarak ilerlemesi ve kronograf ibrelerinin simetrik konuma gelmemesi, kalibrenin kroink rahatsızlıkları arasında yer alıyor. Geçenlerde netteki ilanlara bakarken gördüğüm fotoğraftaki saatin 12 yönündeki ibresindeki kollarda simetri problemi gözlenebilir;

Resim

Yüksek saatçiliğin detaylarda fark yarattığını düşünürsek sanıyorum pek az kişi 10-12k Euro listesi olan saatinde bu tarz problemler olmasını önemsemeyecektir. IWC'nin ürün gamı sirklasyonunu azaltıp mekanizma problemlerine yoğunlasşması yerinde olacaktır diye düşünüyorum.
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj archer75 » 24 Oca 2016, 09:44

Yukarıdan özetle hemfikir olunan konu görsel olarak top gun modellerinin güzel olduğu, pahalı olmasının yanısıra in house kalibrenin sorunlu olduğu, miramarın fiyat ve kalibre yönünden alınıp kullanabileceği özeti çıktı. Benim için miramar daha doğru bir boyut, bekleyip canlı göreceğiz, güzel bir haftasonu saati olabilir.
Kullanıcı avatarı
archer75

Mesaj Hellhound » 02 May 2016, 16:27

Hellhound yazdı:Tanıtılan iki modele gelince, Mark XVIII Top Gun Miramar alınıp tepe tepe kullanılır. Optik olarak oldukça başarılı gözüküyor. Mekanizması da sorunsuz ve güvenilir. Serinin Chronograph'lı modeli ise bir süredir piyasada olan Miramar modelinin kasa çapının küçültülüp tarih fonksiyonunun değiştirildiği versiyonu. Optik olarak şahane gözüküyor :super:

180 derece dönüyorum... Bir kez daha anladım ki saat canlı görülüp denenmeden ahkam kesilmez!

Resim

Kasa hissiyatı, kadran detayları ve özellikle kayışı hiç hoşuma gitmedi.
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj mertk » 02 May 2016, 20:40

Bana göre iwc eski ürettiği pilot saatlerinde ki sadeliğe dönerek başarı yakalayabiliyor ki zaten okuduğuma göre bu sene amaçları bu; öze dönüş;

Fikir olarak güzel olsa da benim de ilk defa iwc alacak olsam tercihim olmaz, onun dışında değişik modeller.

Top gun olayı bana göre gerçekten gereksiz limited edition modeller gibi geliyor ama seveni olur tabi filme ilgi duyanlar özellikle.
IVAN BEBEK BİR GÜN TÜRKİYE'YE YOLUN DÜŞECEK!!!
Kullanıcı avatarı
mertk

Mesaj eyimen » 02 May 2016, 22:28

Hellhound yazdı:
Hellhound yazdı:Tanıtılan iki modele gelince, Mark XVIII Top Gun Miramar alınıp tepe tepe kullanılır. Optik olarak oldukça başarılı gözüküyor. Mekanizması da sorunsuz ve güvenilir. Serinin Chronograph'lı modeli ise bir süredir piyasada olan Miramar modelinin kasa çapının küçültülüp tarih fonksiyonunun değiştirildiği versiyonu. Optik olarak şahane gözüküyor :super:

180 derece dönüyorum... Bir kez daha anladım ki saat canlı görülüp denenmeden ahkam kesilmez!

Resim

Kasa hissiyatı, kadran detayları ve özellikle kayışı hiç hoşuma gitmedi.

Resimde muhtesem ama :lol:
Kullanıcı avatarı
eyimen

ÖncekiSonraki

Dön TSF Watches And Wonders & Baselworld & SIHH & GTE Fuar Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 33 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners