VW Passat Comfortline Mı? Skoda Superb Full Paket Mi?

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

VW Passat Comfortline Mı? Skoda Superb Full Paket Mi?

Mesaj Caner1983 » 20 Ara 2015, 00:10

Arabayı değiştirmeme daha 8-9 ay var ama kafam çok karıştı
Arada kaldığım 2 araç var
1.yeni passat comfortline+ilave led far=120k civarı
2.yeni skoda superb full paket(cam tavan yok)=117k civarı
Öncelikler komfor ve geniş bagaj
Bütce max 120k civarı
İkinci elde 2014-15 10.000km den fazla olmasın
Yakıt disel olmalı
Skoda da test sürüşü yaptım komfor süspansiyon bagaj genişliği çok iyi skoda satış elamaına göre wv ile vidasına kadar aynıymış ve avrupada skoda şuan daha pahalıymış? ama ister markacı diyin malesef ikinci el satışını düşündüğüm için türkiyede wv çok önde
Başkalarına göre doğru olmayabilir ama 120k verip skoda almak????
Yorum yapacak herkese şimdiden teşekkürler
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Re: Passat comfortline mi? Skoda superb mi?

Mesaj raven » 20 Ara 2015, 00:30

daha önce 2011 golf 6 dizel dsg kullanıyordum şu an 2014 passat camfortline 1.6 dizel dsg kullanıyorum son derece hantal bir araba. ancak "s" modunda kullandığımda biraz çevikleşiyor fakat bu seferde devir sürekli yüksek oluyor. konfor olarak golf 6 dan çok da farklı değil hatta arka koltukta oturanlar golf6 nın arka koltuğunun daha sarsıntısız olduğunu söylediler tabi bunda golf6 nın bağıösız süspansiyonlu olmasının da etkisi var. bir kaç hafta içinde süperb prestij paket ile değiştireceğim. süperb passatdan daha çevik olmayacak fakat en azından daha konforlu olacağı kesin. fakat ikinci el değeri yönünden passat daha avantajlı ancak süperb de şu an oldukça tercih edilen bir araç haline geldi bu da göz ardı edilmemeli.
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Re: Passat comfortline mi? Skoda superb mi?

Mesaj Caner1983 » 20 Ara 2015, 00:34

raven yazdı:daha önce 2011 golf 6 dizel dsg kullanıyordum şu an 2014 passat camfortline 1.6 dizel dsg kullanıyorum son derece hantal bir araba. ancak "s" modunda kullandığımda biraz çevikleşiyor fakat bu seferde devir sürekli yüksek oluyor. konfor olarak golf 6 dan çok da farklı değil hatta arka koltukta oturanlar golf6 nın arka koltuğunun daha sarsıntısız olduğunu söylediler tabi bunda golf6 nın bağıösız süspansiyonlu olmasının da etkisi var. bir kaç hafta içinde süperb prestij paket ile değiştireceğim. süperb passatdan daha çevik olmayacak fakat en azından daha konforlu olacağı kesin. fakat ikinci el değeri yönünden passat daha avantajlı ancak süperb de şu an oldukça tercih edilen bir araç haline geldi bu da göz ardı edilmemeli.

Teşekkürler raven superb cidden başarılı ve ayrıca superb full paketinde olan bazı özellikler hıghline passat da yok
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Re: VW Passat Comfortline Mı? Skoda Superb Full Paket Mi?

Mesaj raven » 20 Ara 2015, 00:42

rica... Tv kanallarından birinde vw'nin ceo su süperb için passat'tan daha iyi olduğuna dair sözler söylemişti.
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj mucadeleci » 20 Ara 2015, 00:53

Konusu geçmişken şöyle kabaca ikinci ellerine baktım, sanırım ikinci el SuperB almak çok daha mantıklı. Zaten sizde ikinci el alırsanız, satarken kaybınız da min olur diye düşünüyorum.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-psl-otomotivden-2015-superb-sadece-1300-km-de-239010123/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-passat-1.4-tsi-bmt-com-dsg-sifir-ayarinda-254497846/detay
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

Mesaj eraslani » 20 Ara 2015, 00:55

Superb in artısı olan ekstra hacim(arka koltuk ve bagaj alanında)çok belirleyici ise tercih edilebilir..bunun dışında passat derim..ikisininde eksi yönü son dönemde gündemde olan dizel motor durumu.
Fiyat olarak düşünüldüğünde bu seviyede 3 serisi,C serisi yada volvo s60 gibi araçlarda değerlendirilebilir.
Benim tercihim passat olurdu herhalde.
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Caner1983 » 20 Ara 2015, 01:07

Mücadeleci düşük km ikinci el mantıklı dediğiniz gibi :champ:
Eraslani dediklerinden s60 da bir ara düşündüm ama volvo eski volvo değil gibi geliyor(tam bilmiyorum araştırmadım?)
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj tarkani » 20 Ara 2015, 01:54

3 yıldır dizel S60 kullanıyorum. Fena bir araba değil özellikle performansı beni tatmin ediyor. Ancak detaya girince "burasını niye böyle yapmışlar" dediğim çok oldu. Bagajı da çok küçük.

2 ay sonra şirket arabayı değiştirecek, kesinlikle Alman arabası isteyeceğim.
Kullanıcı avatarı
tarkani

Sonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 41 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners