Yerli Üretim Elektrikli Otomobil / EVT S1

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Yerli Üretim Elektrikli Otomobil / EVT S1

Mesaj Anesthesia » 15 Eki 2015, 14:13

altıkırkbeş yazdı:Projede çalışan arkadaşların gerçekten manevi olarak desteğe ve morale ihtiyacları vardır eminim. Önemli olan teknolojilerini,aksamlarını kendimiz üretebilmek, dizayn vs vs değiştirilir düzeltilir onlar sonraki işler bence. Tabiki bu mühendisler sonraki yıllarda bu ülkede kalmayacakları için ne ne kadar değişir orası muamma tabi. Ama ülke olarak üretibildiğimiz şeyler soba borusundan ibaret olduğu için böyle olaylar sevindirici oluyor :champ: Millileştirme konusunda ise bugün linkini gördüğüm haberi okuyunca çok güldürdü. Gününüz şenlensin diye ekliyorum aşağıya. Bunların psikolojileri çok bozuk ;)
http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2015/10/15/milli-tokat

Lpg'li olaymış iyiydi
Özgür kalana kadar imza mimza yok
Kullanıcı avatarı
Anesthesia

Mesaj Bg17 » 15 Eki 2015, 14:27

Arkadaslar ben sizden farkli dusunuyorum. Eger birseyler uretmek istiyorsak, daha yapici bir caba icinde olmamiz lazim, ayni zamanda biryerden baslamak gerekiyor. Acikcasi ortaya cikan prototip hic fena degil, tabiki eksikleri olacak. Sonucta 100 yildir otomobil tasarlamiyoruz.

Acaba bugun butun dunyanin bindigi hyundai olk ciktiginda ne durumdaydi? Kore de kimse baska arabaya binmiyor, iyide olsa olmasada. Ayip olarak goruluyor.

Ortada hic de fena olmayan bir baslangic var, hicbir basari bir gunde kazanilmaz. Konuda milli bilinc olmazsa, sadece sermaye ile yurumez.
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullanıcı avatarı
Bg17

Mesaj Baran » 15 Eki 2015, 14:49

Teknolojisinin başarısını sorgulamıyorum ama yurtdışındada büyük başarılara imza atmış bircok Türk otomobil tasarımcısı mevcutken bu tasarım kaba tabirle cok tel maşa olmuş.
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj Tgm » 15 Eki 2015, 14:56

Maddi, manevi bu çocukların arkasında durmak gerekir :thumbup: Projeye bağış yapılabiliyor mu acaba?
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj Anesthesia » 15 Eki 2015, 15:18

Bg17 yazdı:Arkadaslar ben sizden farkli dusunuyorum. Eger birseyler uretmek istiyorsak, daha yapici bir caba icinde olmamiz lazim, ayni zamanda biryerden baslamak gerekiyor. Acikcasi ortaya cikan prototip hic fena degil, tabiki eksikleri olacak. Sonucta 100 yildir otomobil tasarlamiyoruz.

Acaba bugun butun dunyanin bindigi hyundai olk ciktiginda ne durumdaydi? Kore de kimse baska arabaya binmiyor, iyide olsa olmasada. Ayip olarak goruluyor.

Ortada hic de fena olmayan bir baslangic var, hicbir basari bir gunde kazanilmaz. Konuda milli bilinc olmazsa, sadece sermaye ile yurumez.

Benim lpg teklifim gemi içindi, yanlış anlaşılmasın.

Kendime verdiğim sözüm var zaten, memleketim herşeyi kendinden bir otomobil ürettiği gün sipariş verecegim, iyi kötü farketmez, tek şartım aile kullanımı için uygun olması :)
Özgür kalana kadar imza mimza yok
Kullanıcı avatarı
Anesthesia

Mesaj eraslani » 15 Eki 2015, 16:15

Güvenlik açısından standartları sağladığı sürece bende çok sorgulamadan yerli otomobil satın almayı düşünüyorum. 2.devrim vakası olmaması açısından sahiplenmemiz gerek projelerimizi.
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj mturann » 15 Eki 2015, 17:58

Aracın seri üretime geçişi noktasında sermaye için halka başvurulabilir. Hisse senedi şeklinde.
Bu şekilde üretim için gerekli sermaye toplanabilir.
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj Clk » 15 Eki 2015, 18:52

Biraz daha gercekci olunmasindan yanayim arkadaslar.

Yukarida fotograflari paylasilmis prototipin ciddi projeler icin ön adim sayilabilecek bir örnek olmaktan baska gidebilecegi hicbir yol yoktur.

Otomobil sektörü sadece milli duygular ile yürümez. 50.000 USD civari fiyatlardan bahsedilmis. Opel/Chevrolet Volt'un bile tutmadigi BMW i3'ün ayni paralara satildigi bir pazarda bu aractan satamazsiniz.

90 Km Sabit hizla 300 Km'lik menzil, Klima, sürat ve trafik faktörleri birlikte düsünüldügünde gercekte 180 Km'yi gecemeyecek bir menzil demek.

150.000 USD olarak nitelendirilen araclar Fisker ve Tesla. Hic bu araclardan kullanmis olan var mi bilmiyorum ama Tesla hizlanma degerlerinde Porsche 911'i geride birakan bir arac. Fisker konfor ve dizayn konularinda Aston Martin ve Jaguar gibi markalari kiskandiracak güzellikte!

Holdingler bu yaratici cocuklara destek olsunlar, AR-GE destegi sunsunlar, devlet büyüklügünü ve ilgisini gösterip maddi destek versin ve bu daha emekleme asamasinda bile olmayan proje gelistirilsin. Ama bizden bu kadar derlerse bu teknik spesifikasyon ve optik ile bu araci kimse almaz.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Önceki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 47 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners