Mercedes-Benz GL-Class Perde A癟覺l覺覺

Genel Otomotiv Konular覺n覺 Bulabileceiniz B繹l羹m

Re: Perde acilisi !

Mesaj onatozer » 25 Mar 2015, 15:01

Clk :champ: Bu versiyon RR Sportlar覺n Discovery ile ayn覺 asiye sahip olduu i癟in normal RR a g繹re daha sert ve konforsuz ancak daha sportif diye d羹羹n羹yorum. RR ile GL, RR Sport'a g繹re daha yak覺n rakipler sanki.
Bu arada ruhsuz tabirini a癟abilir miyiz? Ruhsuzdan 癟ok snob karakteri olan bir utility vehicle diye hissediyorum. Enaz覺ndan k覺sa test s羹r羹羹 bana bunu hissettirmiti.
Gelecekteki art覺 ve eksileri duymay覺 merakla bekliyorum. :thumbup: :champ:
"Watch Idiot Savant"
Kullan覺c覺 avatar覺
onatozer

Kay覺t: 27 Nis 2010, 17:02

Mesaj Archimed » 25 Mar 2015, 15:16

Clk; art覺k saat koleksiyonu seni kesmiyor, yerine suv koleksiyonu yapmaya balad覺n herhalde :lol:

aka bir yana; GL'yi RRS'un yerine mi ald覺n veya evin ikinci arabas覺 falan m覺 yapacaks覺n?

Madem k繹pein var; o halde 羹癟羹nc羹 ara癟 da b羹y羹k ihtimal suv veya station wagon olacakt覺r. Bu durumda sana MB CLS63 Shooting Break yak覺覺r :thumbup: :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Archimed

Kay覺t: 01 Eki 2011, 14:28

Mesaj ErsinGS » 26 Mar 2015, 01:11

iyi g羹nlerde kullan覺n
Kullan覺c覺 avatar覺
ErsinGS

Ya: 59
Kay覺t: 10 Ara 2011, 00:05

Mesaj Clk » 26 Mar 2015, 18:14

Archimed, havalar biraz d羹zelsin. G羹zel fotograflar ile TSF 羹yeleri neye biniyor basliginda 3. araci da paylasirim ama bir SUV degil. Convertible!

ErsinGS :champ: Tesekk羹rler.

OnatOzer yazd覺:Clk :champ: Bu versiyon RR Sportlar覺n Discovery ile ayn覺 asiye sahip olduu i癟in normal RR a g繹re daha sert ve konforsuz ancak daha sportif diye d羹羹n羹yorum. RR ile GL, RR Sport'a g繹re daha yak覺n rakipler sanki.
Bu arada ruhsuz tabirini a癟abilir miyiz? Ruhsuzdan 癟ok snob karakteri olan bir utility vehicle diye hissediyorum. Enaz覺ndan k覺sa test s羹r羹羹 bana bunu hissettirmiti.
Gelecekteki art覺 ve eksileri duymay覺 merakla bekliyorum. :thumbup: :champ:

Onat, d羹n yapmis oldugum 700 Km'den sonra ilk izlenimlerim su sekilde...

1- Arac sifirdan hizlanmalarda hantal olmasina karsin ara hizlanmalarda tatmin edici performans g繹steriyor. 190 Km'ye kadar iyi bir ivme ile hizlaniyor. 200 Km 羹zerinde cekis ciddi sekilde d羹s羹yor ama 220 Km/saat'i yakaliyor. Bu yazdiklarimin tamami 4 kisilik bir seyahet esnasinda test edildi. Bu yazdiklarimin tamaminda RRS daha iyi.

2- 200 Km/Saat ile seyahet ederken hem s羹r羹c羹s羹ne hem de arac icerisinde ki misafirlere sanki 100-120 Km araliginda bir hiza sahipmisiz hissi veriyor. Aracin verdigi g羹ven duygusu en 羹st d羹zeyde. RRS yaptigin hizi tam olarak hissettirmese de yine de s羹r羹c羹s羹ne daha sportif duygular yasatan bir arac. G羹ven duygusu GL'de biraz daha fazla

3- RRS ile karsilastirildiginda y羹ksek s羹ratlerde aracin iceri aldigi r羹zgar sesi cok az. Motor sesi RRS sport g繹re daha g羹zel.

4- Direksiyondan vites tabii ki orta konsolda daha fazla kullanilabilir alana imkan sagliyor ama ben bu konuda RRS tarzi konsola yerlestirilmis vites kolunu tercih ederim.

5- G繹r羹s acisi piyasada ki en iyi SUV olmasindan dolayi RRS'te 360簞 Kamera sistemi'ni siparis etmemistim. GL icin olmazsa olmaz bir sistem. Hosuma gitmeyen geri viteste sag aynanin asagiya inmemesi. Belki ayarlardan kaynaklaniyordur. Kitapcigina bakmak lazim ama eger GL'de bu 繹zellik yoksa b羹y羹k handikap! Park ederken 360簞 kamera'da yan g繹r羹nt羹ye ulasmak zor.

6- GL RRS'e g繹re cok daha genis; ic mekan olarak kullanisli. nde, arkada ve 3. sirada ki diz ve bas mesafesi gereginden bile fazla. RRS koltuklari daha cok Terzi isi takim elbise gibi. Vuc羹da tam oturuyor ve rahat ama diz mesafesi GL'ye g繹re 繹nde ve arkada kisitli.

7- RRS'in en k繹t羹 繹zelligi acilir tavani. At 繹l羹s羹 gibi araca 25 cm'lik acilir tavan koyarsan hem komik durur hem de islevi kisitlanir. GL'de ki panaroma cam tavan ve bu tavanin acilir kismi hem b羹y羹k hem de sessiz.

8- RRS'te 11 ile 11,5 litre arasinda bir t羹ketimim var. Su an GL'nin g繹stergesi bana 17 Litre g繹steriyor. Unutmamak lazim ki d羹n aracta ne kadar g羹c varsa hepsini almaya calistim :D B羹y羹k ihtimalle bu oran d羹secektir.

9- Airmatic s羹spansiyon dozunda ayarlanmis ve yolda ki bozukluklarin tamamini sindiriyor. Yalniz "SPORT MODE" sacma olmus. O s羹spansiyonun b繹yle bir aracta bu kadar sert ayarlanmasinin anlami ne? Bildigin yayi kesilmis sahin modunda hoplaya ziplaya gidiyorsun :lol: :lol: Direksiyonun "SPORT MODE" sertligi g羹zel ve yol tutus ciddi anlamda iyilesiyor ama tekrar ediyorum bu kadar sert olmasina gerek yok!!!

Su an s繹yleyebileceklerim bunlar. :thumbup:
TRK'羹m!!! lkem TRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan覺c覺 avatar覺
Clk

Kay覺t: 17 Kas 2009, 02:03

Mesaj Bond » 26 Mar 2015, 18:53

Thevenin yazd覺:Yine buyuk actin reyiz :D Tebrikler :champ:

Thevenin :D :lol:

Clk tebrikler dostum harika bir yeni RS-BB :super: Renkte iyi durmu :thumbup: G羹zel g羹nlerde, kazas覺z belas覺z keyifle kullan :champ: Ivy coar bunun i癟inde :D :champ: Detayl覺 bilgiler i癟in 癟ok teekk羹rler :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
Bond
Administrator

Ya: 49
Kay覺t: 14 Eki 2009, 21:36

Re: Mercedes-Benz GL-Class Perde A癟覺l覺覺

Mesaj MertYe » 26 Mar 2015, 21:30

Burda benim en 癟ok dikkatimi 癟eken hayvan sevgisi. Araba al覺rken bile k繹pek olduu i癟in ona g繹re tercihler yap覺l覺yor. ahsi g繹r羹羹m GL kasalar ML'e g繹re g繹z羹me biraz fazla b羹y羹k geliyor. Tabi ki bu tercihler kiiye bal覺d覺r. Kim neye ihtiyac覺 varsa onu al覺r. ok g羹zel bir araba. Kazas覺z belas覺z :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
MertYe

Ya: 30
Kay覺t: 14 Au 2014, 19:13

Mesaj razz » 27 Mar 2015, 07:58

G羹le g羹le kullan Clk BaGan :thumbup:
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullan覺c覺 avatar覺
razz

Ya: 47
Kay覺t: 18 Ara 2009, 16:05

Mesaj Miriel » 27 Mar 2015, 10:50

Clk hay覺rl覺 olsun, kazas覺z belas覺z keyifli s羹r羹ler.. :champ:
NOBLESSE OBLIGE!
Kullan覺c覺 avatar覺
Miriel

Kay覺t: 03 Au 2011, 20:08

ncekiSonraki

D繹n TSF Otomotiv & Motorsporlar覺 - Automotive & Motorsports

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 47 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners