Davosa, Kadloo, Marcello C, Schaumburg, Seiko Diver İnceleme

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Davosa, Kadloo, Marcello C, Schaumburg ve Seiko Diver

Mesaj Frax » 26 Tem 2010, 00:10

Forumdaki en faydali basliklardan birisi :) Markalari tanitmak ve bilgilendirmek icin de oldukca ayrintili olmus inceleme. Benim oyum Davosa'ya :)

RHL nin Taucher modellerinden de bahsedebiliriz bence burada.Her ne kadar dalis amacli kullanim icin pek uygun olmasa da bence tasarim olarak onlar da guzel.
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj razz » 26 Tem 2010, 02:09

Ben Marcello C'yi tek geçerim bu karşılaştırma içinde.. Özellikle bilezik/klips kalitesi mükemmeldir.. clk'nın kasaya nazaran biraz minyon kalmış tepe dışında benim ekleyebilceğim bir diğer eksi yönü see-thru caseback ki bu pek kullanıcı için tercih sebebi olabiliyor.. Ben pek hazzetmem..

Bu markalar ek olarak benim gruba dahil etmeyi uygun gördüğüm saat de Marathon SAR Automatic Diver

Resim

ETA 2824 kalibreye sahip, oldukça derli toplu, Military Diver tadında güzel bir örnek.. Ortalama 200,00 USD civarlarında internet fiyatı var.. Ancak clk'nın mesajında yer alan diğer birkaç örnek gibi bu saat de TR pazarında malesef satılmıyor..
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj Bond » 26 Tem 2010, 11:46

Clk eline sağlık, çok güzel ve detaylı bir karşılaştırmalı tanıtım konusu olmuş. Tam 2Fast'in seveceği konu :) TSF farklı diver saatler açısından çok geniş bir arşive sahip oldu. Daha öncede bu markalar dışında Zenton, Prometheus, Zinex, Doxa, Helson vb gibi bir çok markayı tanıttık ve üzerine konuştuk.

Benimde bu modeller içinden Schaumburg Diver modeli ilgimi çekti. Bu markanın manufaktür tabir edilecek klasik çizgide modelleride olduğunu gördüm. Çok güzel ve başarılı saatler mevcut. Firmanın full kataloğunu foruma ekledim. Faydalanmak isteyen üyelerimiz için linki altta veriyorum.

Schaumburg Watch Lindburgh & Benson 2010 Katalog :arrow: viewtopic.php?f=12&t=3326

Marcello C için Razz daha önceki konusunda da klips kalitesi mükemmeldir demişti. Bu markayı kullanarak test ettiğine kanaat getirdim artık :) Bu arada Marathon SAR için birde HD Video tanıtımımız mevcut forumda. Link altta.

Marathon SAR Automatic HD Video Tanıtım :arrow: viewtopic.php?f=157&t=3163

Schaumburg AQM II 2000M Press Kit

Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Clk » 26 Tem 2010, 23:06

O kadar yorum yazip siralamayi unutmusum.

Beni siralamam söyle olurdu

1- Schaumburg
2- Davosa
3- Marcello
4- Kadloo
5- Seiko
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Redliner » 27 Tem 2010, 12:58

Dün bu davosa nın internet sitesinden bir kaç saat baktım ve fiyatlarını araştırdım. Zaten Türkiye de yoklar ama yurtdışı fiyatları bile davosa için 700 dolar dan filan başlıyor 3000-4000 dolara kadar çıkıyor. Evet güzel bir saat ama bu paranın biraz üstünde markası gerçekten bilinen Tag heuer ya da longines gibi birşey alırsın be abi. Bilmiyorum tabi benim fikrim bu ama düşünsenize aldınız bozuldu filan ne servis var ne bişey....
Kullanıcı avatarı
Redliner

Mesaj Frax » 30 Tem 2010, 11:08

Redliner yazdı:Dün bu davosa nın internet sitesinden bir kaç saat baktım ve fiyatlarını araştırdım. Zaten Türkiye de yoklar ama yurtdışı fiyatları bile davosa için 700 dolar dan filan başlıyor 3000-4000 dolara kadar çıkıyor. Evet güzel bir saat ama bu paranın biraz üstünde markası gerçekten bilinen Tag heuer ya da longines gibi birşey alırsın be abi. Bilmiyorum tabi benim fikrim bu ama düşünsenize aldınız bozuldu filan ne servis var ne bişey....

Mekanizmaları aynı ufak tefek ayrıntılar haricinde Tag ve Longines le. İşçilikleri arasında da aman aman fark yoksa marka bilinirliği gözardı edilebilir bence.
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj Redliner » 30 Tem 2010, 11:14

Mekanizmaları aynı olabilir tabi ETA bazlı makinalar sonuçta ama birde bahsettiğim yetkili servis dağıtıcı filan durumları var frax kardeşim. Kaliteleri güzel gözüküyor ama fotoğraftan birçok detayını göremeyiz muhtemelen. Ben beğendim bu saatleri ama genede marka bilinirliği benim için önemli bir faktör. :)
Kullanıcı avatarı
Redliner

Re: Davosa, Kadloo, Marcello C, Schaumburg, Seiko Diver İnceleme

Mesaj 2fast4u » 02 Ağu 2010, 20:36

bır suredır foruma gıremıyorum sımdı bır fırsatım oldu bırde ne goreyım az bılınır dıver lar kıyaslaması clk tarafından acılmıs ...kısaca alman panzerını tek gecıyorum benımde eklemek ıstedıgım markalar olabılırdı fakat baska bır dıver baslıgı acıp ıncelerız kıs aylarına yazacak konu olsun :)
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 180 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners