Cortebert Bilgi ve Tarihçe

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Cortebert Bilgi ve Tarihçe

Mesaj Bond » 05 Tem 2010, 16:05

TSF'ye hoşgeldiniz Kemalguner. Herhalde o model firma Quartz krizinde Perseo tarafından satın alınmadan önceki üretimlerdendir ve markanın var olduğu dönemdeki orjinal eski saatlerdendir.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj sissente » 31 Tem 2010, 21:37

Selamlar. Foruma yeni üye oldum ve gezinirken bu başlığı gördüm. Babam sünnetimde almıştı saati 1976 yılında. Hala saklarım. Saat hala çalışıyor. Kolunuz hareket ettikçe otomatik kuruluyor. Bir çocuk için ağır bir saatti ama çok anısı var :)
Kullanıcı avatarı
sissente

Mesaj Monarch » 31 Ağu 2010, 01:33

sissente; öncelikle foruma hoş geldiniz. Nacizane bir tavsiye; fotoğrafını çektiğiniz saatinizi diz üstü bilgisayarınızın hoparlör kısımlarına ya da onlara yakın yerlerine bırakmazsanız saatiniz çalışmaya devam edecektir. Saatler mıknatısları, manyetik ortamları hiç sevmezler.
Kullanıcı avatarı
Monarch

Mesaj uurdundar » 09 Eyl 2010, 00:29

bu saat markasından bir arkadaşım bahsetmişti...
çok güzel ve çok uygun fiyata saatlerin olduğunu söylemişti...
ancak sirkeciye birlikte gidecektik bir türlü kısmet olmadı...
cortebert marka 4-5 tane saat var sanırım kendisinde ve hepsini anlata anlata bitiremiyor...

bu sirkecideki yerin adı neydi acaba saatleri alan arkadaşa soruyorum aynı yer midir oraya da gitmek isterim...

birde saatler gayet güzelmiş güle güle kullanın...
Kullanıcı avatarı
uurdundar

Re: Cortebert Saat Fiyatları?

Mesaj bengtuna » 28 Ara 2010, 17:31

Herkese merhaba!TSF'ye bugün katıldım,sebebi de bir Cortebert saat.Ben de bir saat tutkunuyum ve alakasız bir kuyumcuda çok güzel bir Cortebert saat gördüm,resmen vuruldum!Kuyumcu, orijinal ve garantili olduğunu söyledi.Fiyatı ise:200 Dolar'dı.Açıkçası, Cortebert saat fiyatları hakkında hiçbir fikrim yok.Ama TSF'deki yorumlardan anladığım kadarıyla makul fiyatlara satılan bir markaymış.Bu durumda 200 dolarlık fiyat hakkında görüşlerinizi almak istiyorum.Saati çok beğendim ama kazıklanmak da istemiyorum tabii ki.Ne dersiniz?

Bu arada kuyumcu 275 TL'ye kadar indi!Artık 275 TL'lik fiyat üzerinden yorumlarınızı bekliyorum...
Kullanıcı avatarı
bengtuna

Mesaj Bond » 29 Ara 2010, 04:53

Saati görmeden modelini bilmeden ne gibi bir cevap verebiliriz bengtuna :?: İnternet arama motorları ile modelin fiyatlarını karşılaştırman sanırım faydalı olacaktır. Yeni fason Cortebert markasının fiyat seviyesi herhalde bu aralıklarda, bu yüzden sadece tahmin olarak normal diyebiliriz herhalde. Alırsan şimdiden güle güle kullan, sonuçta bilgiler verilmiş kararı sen verirsin. Kuyumcuların bu tarz saatlerden falan anlamasını zaten beklememek lazım. Belki danışma platformundan istediğin özelliklere göre bütçe limitinde farklı alternatif tavsiyelerine bakabilirsin.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj ustura » 05 Oca 2011, 01:24

Yanilmiyorsam ilk cikan "SAT - Panerailar'larin " icinde her ne kadar Rolex yaziyor olsada Cortebert 618 makina vardi.
Kullanıcı avatarı
ustura

Nedir bu Cortebert'in hikayesi

Mesaj Bulova88 » 24 Mar 2011, 21:17

Arkadaşlar merhaba piyasada özellikle kuyumcularda ve de tahtakale piyasasında Cortebert saatler kol geziyor.
Cortebert'in 1970 deki Quartz krizinde battığını okumuştum. Ayrıca piyasada şu an satılan Cortebert saatlerin içinde Swis Mode diye anlamsız bir yazı var. Satıcıya sorduğumda Swis Made yazması için parçalarının en az % 50 sinin isviçre menşeli olması ve orada yapılmış olması gerekir dedi. Bu Cortebert lerin bazı parçaları uzakdoğuda üretildiği için öyle yazıyormuş.

Yani son olarak Cortebert hala ayaktamı yoksa tarih mi oldu.
Kullanıcı avatarı
Bulova88

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 112 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners