Orient CER00007B

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Orient CER00007B

Mesaj ggkhann » 22 May 2010, 21:01

Merhaba arkadaşlar.

Yeni saatimi sizlere tanıtmak istedim.Orient CER00007B "Submariner".

Resim

Saatte 21 taşlı Japon mekaizma (orient er00) kullanılmış.5 günde bilgisayar saatine göre +3 sn saptı.

Saat ve kordon çelik.Camı safir kristal.Vidalı tepe mevcut.Su geçirmezlik ise 100 metre.

Boyutları ise tepeyle birlikte 44 mm,tepe hariç 39.5 mm.Kalınlık 11.5 mm.

Resim

İlk elime aldığım zaman kanım kaynadı hemen saate :DÜzerindeki Orient logosu çok şık duruyor.

Ama kordon konusunda biraz tereddütlüyüm.Çelik gibi durmuyor hiç,hemen eğilip bükülecekmiş gibi duruyor.Ama yine de kolda çok rahat.

Resim

Resim

Bir de 1 TL ile fotoğrafını çektim,ölçüler açısından yardımcı olur diye.

Resim

Bu acemice ilk incelemim sonucu olarak,saatimi gerek logosuyla,gerek tarih göstergesinin üstündeki büyüteciyle,gerek de 5 günde +3 sn sapmasıyla beğeniyorum,severek kullanıyorum.

Herhangi bir sorusu olan olursa,elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım.

İlk incelemem olduğu için hatalarım varsa kusura bakmayın ;)

Herkese iyi akşamlar.
Kullanıcı avatarı
ggkhann

Re: Orient CER00007B

Mesaj razz » 22 May 2010, 21:19

Gerçekten çok güzel bir saat almışsınız, hayırlı olsun..

Saatinizle ilgili söyleyebileceğim tek negatif nokta bileziği kasaya bağlayan ve "atkı ( end link )" diye bilinen parçanın masif ( solid ) değil ince bir çelik saca kalıp vasıtasıyla şekil verilerek ( folded ) üretilmiş olması.. Kullanımda herhangi bir kusur teşkil etmez.. Belki çok uzun süre sonra hafif bir boşluk ve şıkırtı benzeri bir ses yapabilir..

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle..
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj Frax » 22 May 2010, 21:23

Güzel saat ggkhann iyi günlerde kullan :)
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj nickynick » 22 May 2010, 23:44

Para var huzur var :P Şaka bir yana, inceleme için teşekkürler. Güzel bir seçim yapmışsın, iyi günlerde kullanman dileğiyle.
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj ggkhann » 23 May 2010, 01:19

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. :D
Kullanıcı avatarı
ggkhann

Mesaj Bond » 23 May 2010, 03:39

Hiçte acemice değil bence incelemeniz, kullanıcı yorumu bir çok profesyonel yorumdan daha önemlidir alıcılar için. Resimler içinde teşekkür ederim bu modelin tüm potansiyel alıcıları ve merak eden arkadaşlar adına. :) Saat gerek mekanizmasının güvenilirliği gerekse optiği itibari ile fiyatını çok rahat hak eden bir ürün, iyi günlerde kullanın. Razz'ın eklemelerine ise ekstra teşekkür ediyorum, tecrübe ve gözlemi bu kadar iyi aktarabilmek özel bir şey. :) Uzun zamandır söylemek istediğim birşeyi burada eklemiş olayım, kendi adıma TSF'de olduğu için şanslıyız diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Clk » 23 May 2010, 07:41

Gökhan, saatini iyi günlerde kullanmani dilerim. Inceleme ise gayet güzel, objektif, öz ve mantikli yazilmis. Fotograflarda yeterli. Tebrik ederim. Logo konusunda ise hem fikiriz. Hatta bu basligi görmeden diger baslik altinda ki resminin altina ayni yorumu yaptim :)

@Razz, Dostum, Rolex'te end link konusunda ayni degilmiydi zamaninda :) Saat üreticileri de ögreniyorlar. Orient'te bir gün parcayi press'ler olur biter....
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Modern60 » 23 May 2010, 19:12

Bence de clk. Bir de maliyet söz konusu. O atkının maliyeti, bu sarmanın tam 3 katı. Saatin toplam satış bedeli de yükselir ki asıl amaç sapar. İyi günlerde kullanmanızı dilerim ggkhan.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 107 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners