Audemars Piguet Royal Oak Perpetual Calendar

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Audemars Piguet Royal Oak Perpetual Calendar

Mesaj nickynick » 30 Ara 2009, 17:04

Herşeyden önce şunu söylemek istiyorum: "Audemars Piguet Royal Oak Perpetual Calendar" kesinlikle saat sanatının zirvesinde, muhteşem bir sanat eseri...

Makinesi ultra ince calibre 2120 tabanlı ve tüm zamanların en iyi otomatik mekanizmaları arasında gösteriliyor. Ultra ince ana kalibre, perpetual takvim modülüyle birleştirilerek işte bu müthiş saatin makinesini oluşturmuş.

Fevkalade inceliğine rağmen, mekanizma inanılmaz derecede sağlam.Aslında bu kalibre 2120'nin efsanevi olarak adlandırılmasındaki faktörlerden en büyüğü.

Saatin kasası ve kordonu çelik. Bilekte inanılmaz konforlu, ve alışılmışın dışında bir deployant sistemi var.Su geçirmezliği ise 20 metre. Zaten böyle komplikasyon bir saatin suyla temas ettirilmesi söz konusu olamaz sanıyorum :)

Saatin Türkiye fiyatı ise 68.700 CHF

Şimdi de fotoğraflara yer verelim:

Resim

Resim

Resim

Resim

İlk 3 resim timezone.com dan Michael Sandler'e, son resim ise şahsıma aittir.
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Re: Audemars Piguet Royal Oak Perpetual Calender

Mesaj Bond » 30 Ara 2009, 17:36

Ön inceleme için teşekkürler Nicky. Bu modelle ilgili daha sonra detaylı bilgide yazarız. Saatin yapısal ve mekanizma bazında bazı özellikleri daha var üzerinde konuşulması gereken. Bu arada 39mm olmasına rağmen kolunda çok iyi durmuş. Somun modeli crown saatin sekizgen tasarımı ile bütünlük içinde.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj nickynick » 26 Nis 2010, 02:28

Resim

Alan abi bu model ve içindeki mekanizma hakkındaki görüşlerinizi merak etmekteyim.. :idea:
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj herofb » 26 Nis 2010, 10:11

herojd11 adlı kullanıcı'ya şu an ulaşılamıyor,aradığınız kullanıcı şu an bayıldı ya da şok geçiriyor :D

ben de eski iletilerimden birinde keşke Türkiye'de de saat müzesi falan olsa diyordum ama hali hazırda zaten varmış :D bence arada halk günü falan gibi bir şey yapmanız lazım.
En son herofb tarafından 27 Nis 2010, 13:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj 2fast4u » 27 Nis 2010, 13:02

AP en begendigim saat markasi , guzel bir model
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj Modern60 » 28 Nis 2010, 00:04

AP kalibre 2120/2802 olamlı ve muhtemelen JLC 920 bazlı. Ama bundan emin değilim. Tabii muhteşem bir mühendislik örneği. Detaylarda da belli. Regülasyon organlarına bakın. Tamamen serbest salınımlı balans ve gyro hassas ayar var. İstemese de kronometre tutabilecek bir akım düzenleyici.Anti-shock kif. Ne diyeyim. Kolya gelsin....Ahmet bey...
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj 2fast4u » 29 Nis 2010, 12:40

teknik bilgi muazzam olunca guzel lafi eksik bile kaliyor baskasi okusa 348 ferrari motorunu anlatiyor sanir hatta diffransiyel kilidi var mi diye sorabilir bile modern60.Demek ki benim lugat eksik bazen anlasmazlik olabiliyor.Ben guzel cirkin veya gereksiz kelimeleri ile anlatiyorum saati simdilik:))
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj Frax » 29 Nis 2010, 17:15

2fast4u yazdı:teknik bilgi muazzam olunca guzel lafi eksik bile kaliyor baskasi okusa 348 ferrari motorunu anlatiyor sanir hatta diffransiyel kilidi var mi diye sorabilir bile modern60.Demek ki benim lugat eksik bazen anlasmazlik olabiliyor.Ben guzel cirkin veya gereksiz kelimeleri ile anlatiyorum saati simdilik:))

Eksik olanlar olarak sayıca çok fazlayız 2fast :) Öğrenmek istemek başlangıç için yeterli diye düşünüyorum.Ustalar bilgileri veriyor ne de olsa :)
Kullanıcı avatarı
Frax

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 127 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners