Saat Kullan覺m覺nda P羹f Noktalar覺

Saat Tamiri Ustalar覺, Ekipmanlar覺, Servis Ve Bak覺m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar覺
Say覺n yelerimiz, Saat Servis Merkezi b繹l羹m羹m羹zde saat tamiri ve servisi konular覺ndaki sorular覺n覺z覺 saat ustalar覺na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf覺ndan verilecek tavsiye ve yard覺mlar g繹n羹ll羹l羹k prensibi neticesinde yap覺lmaktad覺r. Forumumuza 羹ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard覺m zorunluluu bulunmamaktad覺r, sorular覺n覺z覺 sorarken bu durumu dikkate alman覺z覺 rica ederiz.

TSF

Re: Saat Kullan覺m覺nda P羹f Noktalar覺

Mesaj asymptote » 24 Eyl 2013, 20:17

Arnavut tarz覺 g羹m羹 k繹stek zincirleri var Kerimcim, 癟ok ho eyler, arat internette bulursun.. ;)
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj mferda » 24 Eyl 2013, 20:21

Sn. bengisaat, 癟ok teekk羹rler...
Kullan覺c覺 avatar覺
mferda

Ya: 66
Kay覺t: 02 May 2012, 13:28

Mesaj bengisaat » 24 Eyl 2013, 21:33

KKaraku yazd覺:
asymptote yazd覺:Haftan覺n bir iki g羹n羹 k繹stekli cep saati kullanmak istiyorum. Arnavut tarz覺 dedikleri en iyisi midir? K繹stek zincirinde ve cep saati kullan覺m覺nda dikkat etmem gereken hususlar varsa bunlar nelerdir?

Bu sorunun 羹st羹ne bilmediim bir soruyu da ben soray覺m . Arnavut tarz覺 ne demek oluyor ? :roll:

Birde Arnavut cieri var ancak ben et yemiyorum ite :)

Zincirle kullan覺mda dikkat etmen gereken zincirle saatin birlikte ayn覺 cepte olmamas覺d覺r ,aksi takdirde saati 癟izer .
Yani zincir tak覺l覺yken zincirle birlikte cebinize koymay覺n cebinize koyacaksan覺zda saat ayr覺ca bir kese i癟inde zincire demeyecek ekilde dursun.
facebook.com/saatatolyesi/
Kullan覺c覺 avatar覺
bengisaat

Ya: 62
Kay覺t: 30 Eki 2010, 00:39

Mesaj KKaraku » 24 Eyl 2013, 21:48

Ustam , g繹癟men olduumdan 繹t羹r羹 繹rnekle vermi olduunuz yemei iyi bilirim :) Bilgilendirme i癟in teekk羹r ederim. :thumbup:
" 襤nsanlar hangi d羹nyaya kulak kesilmise, 繹b羹r羹ne sa覺r..! " / 襤smet ZEL
Kullan覺c覺 avatar覺
KKaraku

Ya: 32
Kay覺t: 12 Kas 2011, 18:51

Mesaj Sinanist » 18 ub 2014, 14:44

Hocam 繹ncelikle b繹yle bir bal覺k a癟t覺覺n覺z i癟in teekk羹rler. Bir index yapmaya 癟al覺m覺s覺n覺z konu 癟ok gerilerde kalm覺.

Benim mekanik b繹l羹m羹nde bir 癟ok okuduum konuda rastlad覺覺m bir kullan覺m problemi veya kusuru var. Bir 癟ok soruna sizde benzer ekillerede cevap vermisiniz. Yard覺mc覺 olmusunuz.

Avu癟 i癟ine vurmak, tamiri basit eklinde gibi...Bunun gibi yakla覺k 10-20 bal覺k var. Hatta imal aamas覺nda o problemin 癟ok kolay 癟繹z羹lecei y繹n羹nde... cevaplar覺n覺z覺 okudum. Genel tasar覺m hatas覺. Hatta trakt繹r kullanan birinin saatini d羹zeltmisiniz, 7-8 y覺l sonra size bak覺ma gelmi. Saat canavar gibiymi...

Genelde kullan覺c覺lar覺n ba覺na 繹yle bir problem geliyor:

Saati kullanm覺yorlar, saat duruyor, takt覺klar覺nda g羹nde 1-2 saat ileri gitme problemi. O zemberek yay覺n覺n kar覺mas覺 羹st羹ne binmesi, sizin tabiriniz ile pand羹l 羹ste binmesi. Yanl覺覺m olabilir.

Acaba otomatik saatlerde zemberek iyice geveyince bu olaylara daha m覺 k覺r覺lgan hale geliyor? Bir 癟ok kullan覺c覺 saatini d羹羹rmediini dile getirmi. 襤lk tak覺l覺rken, giyinirken yap覺lan ani hareketler bile boalm覺 zemberekte bu tip sorunlar覺 m覺 oluturuyor...Yada saatler illaki d羹羹yor da haberleri mi yok?

Eer zemberek boal覺nca, ufak titreimlerde bile b繹yle bir sorun olas覺ysa otomatik saatleri s羹rekli kullanmam覺z覺 tavsiye eder misiniz? Veya ilk kurulumda daha dikkatli olmay覺, zemberek gerilinceye kadar?

Trakt繹r, asfalt delici, kamyon kullan覺m覺 gibi s覺ra覺 kullan覺mlardan bahsetmiyorum.....癟ok bal覺k var ve benzeri. (Saat duruyordu, takt覺m 1-2 saat ileri gidiyor gibilerinden)

Bir 癟ok cevaps覺z bal覺kta var. Ayn覺 benzeri konular, oluum ayn覺 verilen cevaplar bambaka... Tabi saat ustalar覺 cevap vermedii i癟in bilinemiyor. (Sizin g繹rmediiniz bal覺klar)... Saat tak覺lmam覺, durmu, tak覺l覺nca 1-2 saat g羹nde ileri gitmi....

imdiden teekk羹rler.

Sayg覺lar.
Kullan覺c覺 avatar覺
Sinanist

Kay覺t: 08 ub 2014, 21:46

Mesaj Baran » 18 ub 2014, 15:49

Rolex forumunda kokune kadar bosalmis saati takmadan once 40 tur cevirmek suretiyle biraz kurup oyle takmak daha iyi olur denilmisti aklimda kalan.Dogrusunu tam bilmiyorum ama birsuredir o sekilde takiyorum.
Kullan覺c覺 avatar覺
Baran

Ya: 39
Kay覺t: 02 ub 2011, 23:10

Mesaj ernest0 » 18 ub 2014, 17:02

Baran yazd覺:Rolex forumunda kokune kadar bosalmis saati takmadan once 40 tur cevirmek suretiyle biraz kurup oyle takmak daha iyi olur denilmisti aklimda kalan.Dogrusunu tam bilmiyorum ama birsuredir o sekilde takiyorum.

Bu ilgincmis gercekten...
襤mzan覺z

Bu oluturduunuz mesajlara eklenebilecek bir yaz覺 bloudur. 200 karakterlik limiti vard覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
ernest0

Kay覺t: 19 ub 2012, 22:47

Mesaj bengisaat » 18 ub 2014, 18:24

Pand羹l binmesi dediimiz olay sadece sars覺nt覺dan olur.
襤llaki fark覺nda olmadan bir yere 癟arpm覺t覺r .
Zemberein zay覺flamas覺 ayr覺 bir konudur,

Pand羹l羹n zamanla 繹zelliini kaybetmesi,manyetik alandan etkilenerek m覺knat覺slanma gibi nedenlerle pand羹l yap覺mas覺 dediimiz sorun oluabilir.

Otomatik saatler uzun s羹re kullanlmay覺p zemberei tamamen boalmas覺 durumunda kola takmadan 繹nce 40 tur deil ancak 5-6 tur kurulursa saatin ayar sapmas覺 gibi durumlar覺n g繹r羹lebilme ihtimalini d羹羹r羹r.

Ancak zemberein tansiyonunun s覺f覺ra d羹t羹羹 durumlarda birden bire 40 tur kurulmas覺 mant覺k y羹r羹terek s繹yl羹yorum bence iyi deil
Hani kurmal覺 saatlerde sorun olmuyo otomatiklerde neden sorun olsun derseniz otomatik saat zemberei tamamen dolunca bir miktar aniden boal覺r bu durum uzun zamand覺r gevemi zemberein birden t覺k t覺k atmas覺 sorun olabilir diye d羹羹n羹yorum.

Belirttiim gibi mant覺覺mla verdiim bir cevap olduu i癟in Bu konuda tecr羹beleri varsa Modern60 羹stad覺n fikirlerini de almakta fayda var.
facebook.com/saatatolyesi/
Kullan覺c覺 avatar覺
bengisaat

Ya: 62
Kay覺t: 30 Eki 2010, 00:39

ncekiSonraki

D繹n TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 38 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners