Bernhard H. Mayer Saatler İle İlgili Bilgi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj Frax » 30 Mar 2010, 19:23

Bernhard H. Mayer markasi hakkinda bilgisi olan var mi? "swiss made" oldugu dogru mu?
Kullanıcı avatarı
Frax

Re: Bernhard H. Mayer Saatler İle İlgili Bilgi

Mesaj razz » 30 Mar 2010, 19:28

Resmi sitesinde yazanlara bakacak olursak gayet "Swiss Made" duruyor.. Ancak şahsen kullanmışlığım veya görmüşlüğüm yok..
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj Frax » 31 Mar 2010, 11:54

Ben de sitesini inceledim ancak pek güvenemedim. Questnet zımbırtılarıyla satılan bir markaymış. Uzakdoğulu abilerimiz uyanık geçinerek bunu yapmış olabilir.
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj Modern60 » 20 May 2010, 23:31

Gerçek İsviçre saat markalarını öğrenmek ve izlemek için www.fhs.ch a müracaat edip bilgi alabilirsiniz. Bu marka swiss mi değil mi oradan bakın. Piyasada bu gibi isimlerle çıkmış çok sahte uzak doğu üreticisinin ürünleri var, hatta çoğu da en alt seviye mekanizma üreticilerinden alınmış 30-40-50 sentlik mekanizmalarla üretiliyorlar.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj semmii » 13 Nis 2011, 02:41

Merhaba arkadaslar bernhard h mayer saatler ile ilgili ufak bi arstirma yaptim ancak pek bise bulamadim desem yeridir :( almak istedigim bi modeli var ancak biraz kararsiz kaldim ve bu siteyi bulabildim yardimci olabilecek arkadaslar olursa cok sevinirim efendim :)
Kullanıcı avatarı
semmii

Mesaj Bond » 13 Nis 2011, 05:17

Daha önce birkaç yorum yazılmış linki ekledim. Firmanın 1871'den beri saat üretmediği aşikar ama bazı modelleri optik olarak fena değil. Farklı markalarda da benzer tasarımlar var. Uhr, Christopher Ward, Golana, Junkers, Zeppelin vb gibi. Eski bir marka adını alarak sonradan tekrar sektöre giren firmalardan birisi olması muhtemel. Kendi sitesinde ETA ve Ronda mekanizmalar kullandığını belirtmiş. Muhtemelen kasaları ve bir takım parçaları uzakdoğu üretimi olup Swiss Made kriterlerine uygun olması açısından İsviçrede montajlanmıştır. Fiyatları markanın durumuna uygun şekilde makul seviyede ise ve kişisel olarak beğeniliyorsa alınabilir. Ama köklü saat markalarına bakmanıda öneririm. Verebileceğim bilgi bu kadar gerisi kişinin tercihidir. Garanti durumları, malzeme kalitesi yada uzun vade performansı hakkında bir fikrim yok. Almak istediğin modeli buraya eklersen dizayn anlamında fikirleri alman daha kolay olacaktır.

Bernard H. Mayer Hakkinda Bilgi ve Yorum :arrow: viewtopic.php?f=62&t=2529&p=30220#p30220
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj semmii » 13 Nis 2011, 08:05

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveri ... 7007/detay bu saatte 300 tl ye anlastik
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveri ... made/detay Bundada 350 tlye anlastik
Bir arkadasim da apollo galaxy den almistim benim saatim de armani ar-0547 cok dalga gecti o da saatmu falan die :) bilmym tabi armanilerin saat kalitesini hosuma gitti ve almstm simdi ise bernhard h mayer lerde 1300 dolarlik liste fiyatlarindan bahsedilince 300 tl lerdeki rakamlar cok uygun geldi :) siz ne dersiniz peki?
Kullanıcı avatarı
semmii

Mesaj Bond » 13 Nis 2011, 08:25

Şişirme fiyatlar demek istenilen o idi zaten. Böyle bir liste fiyatı falan yok kendileri neye göre fiyatlandırmış belli değil ki. Yukarda yazdığım özellikler ve sonradan eski bir marka adı üzerine kurulan bir firmanın lanse ettiği modellerin fiyatlandırması saatlerde kullanılan malzemelere göre belli bir seviyede bulunmalıdır. Bu seviyede 1300 USD olması sadece imkansız. Yukarda verdiğim örnek markalarda bu durum yok, hiç değilse kullanılan malzemeye ve üretim kalitesine denk fiyatlandırılmışlardır.

Linkteki saatlerin modelide benim zevkime göre hiç güzel değil. Websitesinde bazı modelleri lansman fotolarında fena değildi ama bu linklerdeki fotoğraflarda kötü bir malzeme kalitesi izlenimi veriyor. Bu arada Apollo galaxy falan nedir inan hiç bilmiyorum. :) Bu firmanın websitesinde birkaç model optik olarak fena değildi, herhangi bir moda markasına alternatif olabilir o kadar. Zevk elbette senin zevkin, ben beğenine yorum yapmak istemem. Birazda normal saat markalarına bakmanı tavsiye ederim. Sonra kararını verirsin acele etmeden.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 87 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners