Mercedes CLA vs C Sedan vs BMW 3.16 vs ?

Genel Otomotiv Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Mercedes CLA vs C Sedan vs BMW 3.16 vs ?

Mesaj SeRxx » 16 Haz 2013, 11:18

CLA modeli, C ve 3 serisinin kesinlikle çok gerisinde bir model ki arka tasarımını çok başarısız buluyorum. C serisinin de yakın zamanda yenileneceğini düşünerek kesinlikle 3.16 diyorum ben. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj Bora71 » 17 Haz 2013, 11:14

BMW 1.6 turbo motorları Peugeot'nun 1.6 THP motorunun aynısı, motorlar Fransa'da yapılıyor.
Yeni Mercedes 1.6 turbo motorları da Mitsubishi bazlı ama Almanya'da imal ediliyor, A, B, C, CLA ve yeni E serisi 1.6 larda aynı motor var, değerleri ve hakkındaki yorumları gayet güzel.
Ancak Peugeot motorlu bir BMW bilemiyorum :? tabi ki bir otomobilde her şey motor değil ama kulağa hoş gelmiyor :D
Kullanıcı avatarı
Bora71

Mesaj Clk » 17 Haz 2013, 14:25

Tabii ki C sedan. CLA bir alt sinif AMG CLA olmadiktan sonra anlami yok. 3.16 yürüyeni takunya gibi.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Archimed » 17 Haz 2013, 14:41

C serisi geçen yıl makyajlandıktan sonra benim için çirkin bir araç haline geldi. Özellikle ön farları, makyajdan önce daha güzeldi. Gelecek yıl çıkacak yeni C serisi ile ilgili olarak; daha şık görüntülü bir ön görünüme, aracının boyunun uzayacağına ve arka koltuklarla diz mesafesinin artacağına dair yazılar okudum. Eğer aceleniz yoksa yeni C serisini beklemenizi öneririm.

F30 kasa BMW 3 serisini güzel gözlü bir kadına; makyajlı C serisini de yüzüne kezzap yemiş kader kurbanı bir kadına benzetiyorum. Bildiğim kadarıyla makyaj sırasında C serisinin kokpitini de geliştirip güzelleştirdiler, ama dış görüntüde makyajsız halini (dolayısıyla 2. el) tercih ederdim.
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj Baran » 17 Haz 2013, 17:24

Benim kolumana gelen ilk partıde geldi özel sipariş.Aldıktan sonra oto showda aynalarını makyajladılar berbat oldu hernekadar kaba görünsede aynalarım aracla cok uyumlu ve konforlu bir görüş alanı sağlıyor.Ardından makyajladılar o japon işi arka stoplar cirkin difüzör ve ön farlar...no go for me.Ben kendi arabamı 10 kere değiştirirdim ama ilk defa makyajdan sonra bir kasayı begenmedim ki bunu yenı E serisindede yaşadım.Arabamı cok begeniyorum 2008 C200 AMG.Yenı kasası gelmedende satmayı düşünmüyorum.2.el tavsıye ederim bende.
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj Cemmd » 17 Haz 2013, 22:32

Degerli fikirleriniz ve yorumlariniz icin hepinize ayri ayri tesekkur ederim. :champ:
Sinavlarim yuzunden 1-2 gundur pek yazamadim ancak bugun 3 serisi ve c serisini bir kez daha inceledikten sonra yeni kasasi 9 ay sonra cikacak olmasina ragmen c serisinde karar kildim, mengerlerden de onumuzdeki hafta icin randevu aldim. 1 yil sonra zaten okulum bitiyor, en kotu kendim elimdekini satip ustune biraz daha ekleyerek yeni c ye gecis yapabilirim diye dusunuyorum.
Simdi konuyu biraz degistirerek sunu sormak istiyorum ?
C 180 turbo mu kompressor mu ve neden ?
Kullanıcı avatarı
Cemmd

Mesaj Baran » 17 Haz 2013, 22:52

Yeni kasalar Turbo cıktığı için ve sıfır almaya karar verildiğinden ötürü böyle bir ikileme lüzum yok diye düşünüyorum.Ben Mercedeste herzaman Kompressöre alışık olduğumdan turboyu ilk başta yadırgasamda kullandığımda hemen hemen fark olmadığını hatta turbonun daha verimli olduğunu gördüm.Bu arada zaten hantal olan mercedesin c180 ile iyice hantallaştığınıda söylemeden gecemiyeceğim.
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj Bg17 » 17 Haz 2013, 22:58

C serisinde gec tepki alma gibi bir dert var, sen arabaya birsey diyorsun, onu anlayip yapmasi 1,5 saniye suruyor. Eski kasa e de de gozlemlemistim, ama bu derece degildi. Kompressor u etkisi, gc olsun da guc olmasin havasinda, yani gazi koklediginde istedigin firlamayi yapiyor ama isteigin zamanda degil.

Turbo dan emin degilim, denemek lazim.
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullanıcı avatarı
Bg17

ÖncekiSonraki

Dön TSF Otomotiv & Motorsporları - Automotive & Motorsports

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 47 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners