Bvlgari Diagono Professional GMT İnceleme

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Bvlgari Diagono Professional GMT İnceleme

Mesaj Baran » 30 Nis 2013, 19:43

Her ne kadar Rolex Daytona incelememden sonra uzunca bir süre inceleme yapamayacağımı düşünsem de çok kısa bir süre sonra tekrar sizlerle kucaklaşmak ve yeni bir saatin incelemesini yapmak kısmet oldu.Forumumuzu takip edenler bileceklerdir, kısa süre önce gercekten cok istediğim bir model olan Paul Newman kadranlı bir Daytona satın aldım ve incelemesini dilim döndüğünce sizlerle paylaştım.Saati ne kadar isteyerek aldığıma, ne kadar sevdiğime, onunla yatıp kalkmama kadar en özelimi sizlerle paylaştım :D fakat otomobil konusundaki alışkanlığım sıfır Rolex alıncada nüksetti."Otomobilin yatanı makbuldür" prensibine sahip ve bircok otomobil değiştirmiş kullanmış biri olarak 2008'de özel siparişle almış olduğum Mercedes'im en sevdiğim otomobilim oldu ve resmen binmeye kıyamadım.2008 model alet hala 28.000km'de kazasız boyasız hatta nokta kapı gamzesi bile olmadan kapalı garajda yatıyor.Her sabah inip, bir sigara içip, acık otoparkta duran BMW'ye binip yola cıkıyorum.Çoğunluk görmemişin arabası olmuş, Alamancıya bak çöpçülük yapıp bunu almış gelmiş, ya da at almış arpa alacak parası yok ondan yatırıyor dese de bu alışkanlığımdan kurtulamadım.Sanki Aston Martin diyenleriniz olacaktır :D, alışkınım bana koymaz :) Neyse yine kırdım kafayı araba incelemesine geçtim farkındayım.

Daytona'yı günlük kullanmaya kıyamadığımdan daily drive bir saat almam gerektiğini düşündüm.Saatlere 500tl'den fazla para baglayamadığım günlerde benım için ulaşılmaz görünse de Bvlgari saatlerin özellikle silikon kayışlı modellerine imrenirdim.Gel zaman git zaman unuttum ve başka saatlere yöneldim.Taaa ki sevgili abim Razz full altın Bvlgari'sini alana kadar 8-) Aşkım depresti.Birsüredir Bvlgari bakıyorduk ama malum hepsi hor kullanılmış, moda oldukları dönemde alınmış, coğu da saatsevgisi fakiri insanlar tarafından kullanılmış saatlerdi.Neyse bu süre zarfında Bvlgari experim Burak abim bana detaylı bilgileri aktardı ve 2.el bir Bvlgarinin değerini belirleyecek her kriteri bana öğretti sağolsun.

Gecen gün Razz'dan gelen çağrı ile soluğu saatçide aldık ve bir baktık çil çil kutulu sertifikalı, açılmamış, arka kapak jelatini bile üstünde duran bu güzel orada duruyor TA TAAA :shock: Saati almamızla cıkmamız bir oldu.Bu sefer baygınlık, tansiyon, şeker, göz kararması gibi durumlarla karşılaşmadık.. O Daytona'ya mahsustu :D

Saatimiz gayet sıradan, karton bir kutuda geliyor.Bu uyduruklar uyduruğu karton kutular kargo sırasında saatin ana kutusunun zarar görmemesi için imal edilmiş izlenimi veriyor bana.Neyse ki içinden deri, oldukca kaliteli bir kutu bizi karşılıyor.Kutunun içi sütlü kahve kadife kaplı, insanın yanağına, eline, yuzune süresi geliyor.. Tabii sapık durumuna düşmemek için sakince kutuyu yerine bırakıp saatimizi elimize alıyoruz :lol:

Resim
Resim
Resim

Kutunun içinden kullanma klavuzu ,benım tabirimle kafa kağıdı ve COSC sertifikası cıkıyor.Kullanma klavuzunda Turkçe dil seceneği olması ayrıca hoşuma gitti ;)

Resim

Saatimiz GMT versiyon ve pepsi bezel bir saat ki tek bindiğim uçak koltuğu THY'nin First Class ucak koltuğu olduğundan benım için sadece görüntüden ibaret.Salladım ekonomi uçuyorum :lol: GMT kolu vs kadrana renk veriyor.İçinde eta makina görev yapıyor ve cosc sertifikası olması guzel.Date göstergesi var fakat okuması pek pratik değil.Fosforu gayet yeterli bir saat.Zaman tutmasını bilmiyorum ki farketmem için yarım saat geri kalması yada ileri gitmesi gerekiyor, biliyorsunuz :lol:

Resim[/URL]

Gelelim saatin en sevdiğim parcası olan silikon kayışına.Bu kayış Bvlgari'yi Bvlgari yapan kayışdır benım için.Köşeli yapısı ve üzerindeki barları saatin 10 metreden Bvlgari olduğunu ispat eden ayrıntı.O barlar bazı modellerde bulunmuyor ki bence kumas koltuklu, manuel klimalı 3.16 havası veriyor saate :? O yuzden bu saatin kayışını gördüğümde yuzumde oramda buramda güller açtı :D Tokasının üzerindeki Bvlgari yazısı kalite hissini körüklüyor.Arka kapakta oldukca kalabalık ve kaliteli görünüyor.

Resim
Resim
Resim

Tokanın genişlik ayarını yapmak oldukca zor, resmen kayışı Allah ne verdiyse cekiştirmek gerekiyor ama saati bir kişi kullanıyorsa bu pek bir problem değil, bir kere ayarla tak devam et ;)

Resim
Resim

Kayışı kullanmakla zamanla parlamamış, polisaj görüp hatları bozulmamış, tokasındaki arka kapağındaki yazıları silikleşmemiş, bezeli orası burası çizik olmayan, chrono butonları/bezeli/tokası kütür kütür calışan, kutusu sertifikası tam, bu cok az kullanılmış saati bana bulan ve alırken yanımda olan sevgili abim Razz'a buradan bir kez daha teşekkür ederim.Saatin arka kapağındaki jelatini duruyordu yahu insaf abi :D Daytona'dan sonra satmayacağım bir saat daha almış oldum.Herkese bu uzuuuun, mahalle ağzıyla yazılmış incelememe katlandıkları için teşekkür eder keyifli forumlar dilerim :champ: :champ: :champ:

Resim
Kullanıcı avatarı
Baran

Re: Bvlgari Diagono Professional GMT İnceleme

Mesaj hozburun » 30 Nis 2013, 19:46

Baran kardeşim tebrik ederim :) Süper görünüyor ;) inceleme de harika ... :) Hayırlı olsun güle güle kullan ...
Kullanıcı avatarı
hozburun

Mesaj razz » 30 Nis 2013, 19:47

Güle güle kullan Barancım :champ:

Resim

Bu arada sana saat alalım derken kendimi de masrafa sokmama ramak kalmıştı :D

Bulgari Diagono Professional ( FlyBack ) Regatta SD40 S RE
Resim

Lakin tabak gibi beyaz kadran koyup, kollarda/markörlerde bile en ufak kontrast kullanmayan :geek: Bvlgari'ye sitem ederek mekandan ayrıldım.. :?
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj Remre » 30 Nis 2013, 19:52

Baran güzel günlerde kullanman dileğiyle. :champ:
Eski kullanıcı adı: e155159
Kullanıcı avatarı
Remre

Re: Ynt: Bvlgari Diagono Professional GMT İnceleme

Mesaj hydrocon » 30 Nis 2013, 19:56

Arabalar konusundaki düşüncelerine saygı duyuyorum bu bir.. bir ikincisi incelemelerini okumak çok keyifli! Eline sağlık kardeşim güzel günlerde inşallah :champ:
En son hydrocon tarafından 30 Nis 2013, 20:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Her şey zehirdir mühim olan dozdur.
Kullanıcı avatarı
hydrocon

Mesaj vmetin » 30 Nis 2013, 19:59

Hayırlı olsun. :champ:
Severek aldığın belli
Kullanıcı avatarı
vmetin

Mesaj ErsinGS » 30 Nis 2013, 20:00

hayırlı olsun
Kullanıcı avatarı
ErsinGS

Mesaj pierce34 » 30 Nis 2013, 20:05

Baran : :champ: yine cok klas bir tercih olmus. Guzel gunlerde :thumbup:
Kullanıcı avatarı
pierce34

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 128 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners