Fossil FS4648 İncelemem

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Fossil FS4648 İncelemem

Mesaj adamentium » 09 Nis 2013, 11:42

Herkese merhaba ,

Sitede ki ilk saat incelemem olacak. İncelemeye konu olan ürün Fossil marka FS4648 modeli quartz makineye sahip bir kol saati.

Fossil kendi sitesinde ürünün özelliklerini şu şekilde belirtmiş ;

Resim

STYLE: FS4648

Band Width: 22mm
Case Size: 44 mm
Case Thickness: 12 mm
Origin: Imported
Warranty: 11-year limited
Water Resistant: 5 ATM

http://www.fossil.com/en_US/shop/men/watch_styles/leather_dress/grant_leather_watch_brown_with_rose-fs4648p.html

Buna ek olarak Kristal cam, Rose Gold diye tabir edilen kaplama ve Kronometre özellikleri bulunmakta.

Gelelim Ürün Resimlerine ;

Resim

Açıkcası ürünün kutusunu ilk gördüğümde hayal kırıklığına uğradığımı belirtmek isterim. Bu fiyat aralığında satılan birçok saat markası piyasaya sunduğu saatler için daha şık tasarımlı kapaklı kutular üretirlerken bu kumbaradan bozma teneke kutu ciddi anlamda eksi hanesine yazıyor ürünün.

Resim

Kutuyu açtığımızda saatimiz karşımıza çıkıyor. Kutu iç tasarımı da tıpkı kutunun kendisi gibi rezalet ötesi. Kartonun üzerine geçirip koymuşlar saati. Sünger koyulmamış. En azından bir sünger koyulabilirdi diye düşünüyorum ancak galiba bu firma politikası. Her ne kadar firma politikası olsa dahi Fossil saat noktasında ürettiği saatlerle nihai tüketici tarafından ucuz fiyatıyla beğenilen saatler üretmekte. Kaldı ki fason üretim yaptığı ( Armani, DKNY vb ) markaların kutu tasarımlarının yanından dahi geçemiyor bu kutu.

Resim

Saatin tasarımını ve kadran detaylarını ben beğendim. Benim zevkime hitap eden bir saat. Özellikle hem spor , hem de takım elbiseyle kullanılabileceğini düşünüyorum. Saatin kordonu kaliteli. Kalitesiz bir kordon hissiyatı vermemekte. Saatin verdiği hissiyatsa fiyatıyla paralel diyebilirim. Kolunuzda bir takdir edersiniz ki bir Panerai hissiyatı vermiyor ancak kendi klasmanındaki saatler için kaliteli olduğunu söyleyebilirim. İşçilik olarak kesinlikle beğendim.

Resim

Resim

Bunlar da kolumda nasıl durduğu noktasında fikir vermesi açısından çektiğim iki adet resim.

Son olarak ürünün fiyatını belirtmek istiyorum. Ürünün fiyatına şöyle internette biraz baktığımda 420 tl ile - 300 tl civarı arasında olduğunu gözlemledim. Benim satın almış olduğum fiyat 250 tl. 420 tl fiyat aralığına çıkıldığında tercih muhtemelen Seiko , Orient gibi markalara kayabilir ancak 350 tl ve altına bulunabiliyorsa alınmasını tavsiye ederim. Şık bir saat, işçiliği güzel ve verdiği hissiyat olarak da başarılı buldum. Kutusu ve paketlemesi dışında :thumbup:
Kullanıcı avatarı
adamentium

Re: Ynt: Fossil FS4648 İncelemem

Mesaj Erdem35 » 09 Nis 2013, 11:57

inceleme icin tesekkurler... Iyi gunlerde kullanin...
Ders Alınmazsa,Tarih Tekerrür Eder....!!
Kullanıcı avatarı
Erdem35

Re: Ynt: Fossil FS4648 İncelemem

Mesaj adamentium » 09 Nis 2013, 11:59

erdemguner35 yazdı:inceleme icin tesekkurler... Iyi gunlerde kullanin...

Rica ederim. Çok teşekkürler :thumbup:
Kullanıcı avatarı
adamentium

Re: Fossil FS4648 İncelemem

Mesaj vmetin » 09 Nis 2013, 12:01

İyi günlerde kullanın, :champ: :champ:
izlenimlerinizi aktardığınız için teşekkürler :champ:

en çok satan markalardan biri galiba :)
Kullanıcı avatarı
vmetin

Mesaj adamentium » 09 Nis 2013, 12:10

vmetin yazdı:İyi günlerde kullanın, :champ: :champ:
izlenimlerinizi aktardığınız için teşekkürler :champ:

en çok satan markalardan biri galiba :)

Çok teşekkür ederim hocam. Aynen öyle. Swatch mantığıyla saat üreten bir firma diye düşünüyorum ancak Swatch gibi kapalı tasarım değiller.Özellikle Avrupa ve Amerika' da gençler arasında çok yaygın olduğunu duydum. Genel olarak kullanıcıları memnun. Uzun yıllarda kullananlar var. Tabi burada göz ardı edilmemesi gereken nokta bu kullanıcıların saat severler ve saat koleksiyoncuları olmadığı kesin. Kısacası ne beklendiğine bağlı olarak değişmekle birlikte bu fiyat aralığında beklentileri karşılayacaktır :)
Kullanıcı avatarı
adamentium

Mesaj NightLAW » 09 Nis 2013, 12:12

Güzel inceleme ve saat. Hayırlı olsun :champ:
Kullanıcı avatarı
NightLAW

Mesaj nickynick » 09 Nis 2013, 12:19

Güzel günlerde kullanın, inceleme için teşekkürler :champ:
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj herofb » 09 Nis 2013, 12:20

inceleme için teşekkürler , güle güle kullanınız :champ:

benim bu tarz saatler içinde en sempati duyduğum markalardan biri :thumbup:
Kullanıcı avatarı
herofb

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 101 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners