TSF IWC Kurt Klaus İstanbul Interview - Röportaj / English

TSF Tarafından Yapılan Röportajları Bulabileceğiniz Bölüm

Re: TSF Türkiye Saat Forumu Kurt Klaus Interview 2012 / Engl

Mesaj Frax » 31 Eki 2012, 22:22

herojd11 yazdı:Güzel bir tercih ama ben bu tarz kişilerin pozisyonları itibariyle gönülden değilde sanki ticari olarak hangisini söylemenin daha mantıklı olduğunu düşünerek önceden hazırlanmış cevapları verdiğini düşünüyorum

Abi o zaman burberry demesi lazımdı, neticede PP, AP, Rolex gibi VC de rakibi IWC nin :)

Tasarımı sona atmış ama bence bu sıralama o kadar keskin değil. Tasarım ve mekanizma özellikle komplikasyon işin içine girince fazlasıyla iç içe. Önce marka demesi ise çok ilginç geldi bana. :)
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj mlm » 31 Eki 2012, 22:31

Organizasyon ve röportaj için tebrikler ve teşekkürler Bond, ilgisi ve samimiyeti fotoğraflardan bile açıkça hissedilebilen Master Kurt Klaus'a da çok teşekkürler, orada onunla ve sizlerle birlikte olabilmeyi çok isterdim :champ: :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj mrbars » 01 Kas 2012, 17:17

Thevenin yazdı:Bir de " Schaffhausen'in icinden misiniz ? " diye bir sorum vardi atlanmis :D Onun haricinde adeta The TSF Times proudly presents :champ: Well done :thumbup:

IWC seçmesinin bir sebebi de almanca konuşulan bölgede olmasındanmış. serdarla yalnız yakaladık Kurt Klausu. pek muhterem bir adam, çok saygı duydum üstada. ne sorduysak cevap verdi, başka bir efsane olsa belki" verin saatimi gidin başımdan" der giderdi.

bir de:

mrbars yazdı:Kurt Klaus ayaküstü ilginç bir hikaye anlattı. birgün schaffhausende giderken bakmış bir aslan, çıkarmış çakıyı. yok, bunu o anlatmadıydı.

serdar "italyadan portuguese aldım. small seconds 10'um eksik, uçakta farkettim" hikayesini anlattı. bunun üzerine kurt reyiz hafifçe gülümsedi, çıkardı çakıyı. yok bu gene böyle değildi. neyse.

Kurt Klaus, (hangi saat hatırlamıyorum) roman diallı bir seride 7 ve 8 indexlerinin ikisinin de 8 olarak fabrikadan çıktığını, 81. saatte genç bir müşterinin farkettiğini, ilk 80 müşterinin görmediğini, sonradan IWC'nin ilk 80 müşteriye "isterseniz dialı değiştirelim" diye ulaştığını ve kimsenin değişim istemediğini ama sonradan bazı yeni müşterilerin "ben de hatalı dial istiyorum" diye hayıflandığını anlattı. serdar'a da güldü ama. gördüm.

işte o genç müşterinin adı albert einstein'dır arkadaşlar. böyle. aslan yok.
Kullanıcı avatarı
mrbars

Mesaj vmetin » 01 Kas 2012, 17:24

Drk yazdı:Tebrikler TSF :champ:

Herojd, ben sordum IWC dışında favori saat marka/modeliniz nedir diye? Ne Rolex, ne AP nede Patek, benim için Vacheron Constantin dedi :)

Her zaman derim benim şahsen alacağım en üst nokta VC dir, patek vs değil. :D
Mekanik saatlere ilgi duymaya başladığımda ilk karşılaştığım VC idi, ilk on dakikada alamayacağımı anladım. :lol:
Kullanıcı avatarı
vmetin

Mesaj Bond » 06 Kas 2012, 08:40

Bazı kişiler özel mesaj attı buradan bilgi olarak veriyorum ;) TSF Kurt Klaus röportajı Türkçe olarak çevrilip yüklenecektir :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj PhD » 17 Kas 2012, 10:57

Emeğinize sağlık çok güzel olmuş. Biz Türkler galiba biraz fazla kibirliyiz. Ben kongrelerde yurt dışında baya iyi işler yapmış prof. larla görüştüm gayet alçak gönüllüler sempatikler türkiyede ise kimse burnundan kıl aldırmıyor. Bu büyÜk üstadı görünce aklıma bu geldi.
Kullanıcı avatarı
PhD

Mesaj Metin06 » 04 Ara 2012, 05:13

Bond yazdı:Bazı kişiler özel mesaj attı buradan bilgi olarak veriyorum ;) TSF Kurt Klaus röportajı Türkçe olarak çevrilip yüklenecektir :thumbup:

ben bunu merak ile bekliyorum.
"İNSANIN KEDERİ,HIRSLARI KADARDIR"
Kullanıcı avatarı
Metin06

Mesaj Thevenin » 01 Şub 2013, 03:03

The Man's Guide to Buying a Watch: Episode 2: What is a Complication? / Perpetual Calendar bolumunden ufak bir Klaus footage ekleyeyim :D :thumbup: :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=5dCNolNUBTA&t=2m15s

The Man's Guide to Buying a Watch serisindeki tum videolar asagida :champ:

Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

ÖncekiSonraki

Dön TSF Özel Röportajlar - Special Interviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners