Cortebert Bilgi ve Tarihçe

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Cortebert Hakkında Bilgi?

Mesaj tudorian » 18 Oca 2010, 12:41

Promise saatlerin güzelmiş hayırlı olsun...2 tane mi aldın? :)
Kullanıcı avatarı
tudorian

Mesaj Bond » 18 Oca 2010, 12:50

Model olarak fena değil. Alırken saatçi ile burda konuştuklarımızı paylaştınmı, ne dedi merak ediyorum? Fason bir marka ise fiyat performans olarak normal bir alışveriş olmuş diyebilirim, eğer tahmin ettiğim düşük fiyat aralığında ise elbette. Ben fiyatlarını çok düşük biliyorum en azından internette o şekilde idi. Koyu renk olan kadran siyah durmuyor, koyu gri gibi dış kısmı halka desenli sanırım, güzel. Körlük olarak algılamadım ben, elbette önemli olan senin kolunda zevkle taşıman. Saat sonuçta replika değil. Markanın isim hakkını almış olabilir bir firma, veya fason olabilir böyle örnekler çok var. Yazı okunmuyor ama Swiss mode yazıyor ise zaten insanları kandırmaktan başka bir şey değil. Duruma kendin karar verirsin, İyi günlerde kullanman dileği ile.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Frax » 19 Oca 2010, 01:19

Hayırlı olsun güzel saatler iyi günlerde kullanın.
Beyaz kadranlıyı daha cok begendigimi de söyleyeyim.
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj promise1907 » 19 Oca 2010, 05:56

teşekkürler..

evet doğru ölçtüysem 43 mm, aslında siyah kadranlı olanı alacaktım sadece, ama diğerininde cazibesine kapıldım, dayanamadım orada bırakmaya, onu da aldım.

Bir başka firma tarafından yeniden üretilmeye başlandığını, elit'in söz konusu markanın bir serisi olduğunu söylediler. Zaten replika veya "çakma" bir saat olsa sertifikasının,garanti belgesinin olamayacağı,kalitesinden asla şüphe duymamam gerektiği vs. gibi benim duymak istediğim şeyler söylenince ve ürün elimde kendini hissetirince alışveriş kaçınılmaz oldu :)
Kullanıcı avatarı
promise1907

Re: Cortebert Bilgi ve Tarihçe

Mesaj TimeKeeper » 21 Şub 2010, 21:49

Bu saatler çok güzelmiş. Fiyatlarını öğrenebilirmiyim?
Tell me what your watch is, I'll tell you who you are..
Kullanıcı avatarı
TimeKeeper

Mesaj yalinkilic » 20 May 2010, 22:53

merhaba arkadaşlar bende 2 tane cortebert saat aldım çok uygun fiyata bi kuyumcudan aldım ikiside birbirinden güzel biri otomatik ve arkası da cam diğeri örme metal kordonlu ve dünyanın en ince kol saatlerinden
Kullanıcı avatarı
yalinkilic

Mesaj kemalguner » 05 Tem 2010, 04:14

Selam,

Eski konuyu canlandırdığım için özür dilerim ancak yeni üye oldum, forumu hızlıca gezinirken gözüme çarptı.

Cortebert ilk saatim. 70'lerin sonunda ben ilkokuldayken babam almıştı. İki renkli kadran (yanlış hatırlamıyorsam altı lacivert üstü kırmızımsıydı), tarih göstergesi olan kurmalı bir saat. Swiss Made yazısı vardı, orijinalliğini bilemeyeceğim. Uzun süre kullandım, camı kırıldı ve yerinden çıktı; o zaman camının plastik olduğunu farkettim. Bir süre camsız da kullandığımı hatırlıyorum sonrasında akrep yelkovan büküldü vb... Ne zaman attım ne oldu bilemiyorum.
Kullanıcı avatarı
kemalguner

Mesaj sosyalcan » 05 Tem 2010, 11:30

Keşke bu günlere saklasaydınız. Değerli bir saat ve özellikle 70li yıllarda sahte çok sahte saat yoktu!
Kullanıcı avatarı
sosyalcan

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 86 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners