iPhone & Android Ve Diğer Tüm Akıllı Telefonlar

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Re: Haydi iPhone Konuşalım / Let's Talk iPhone

Mesaj Bond » 20 Eyl 2012, 15:25

Thevenin yazdı:iPhone 5/A6 SunSpider Performance: Faster than Intel's Atom Z2460 :arrow: http://www.anandtech.com/show/6309/iphone-5a6-sunspider-performance

Resim

Resim
Resim

Bir mesajla konu istenilen hareketi sağlamış güzel :D iPhone 5 gerçekten bu konuda gelişme göstermiş. Ama şu durum dikkatimi çekti; 4 ve 4s ne kadar geri durumdaymış diğer üretici ve modellerden üstteki tabloya göre. 5 gelişme göstermiş daha 1 haftalık cihaz ama altındaki diğer cihazlar neredeyse 1-2 sene önce piyasa çıkmış ürünler. Bu bağlamda bakarsak acaba gerçekten önemli bir gelişme sayılır mı bu emin olamadım. Önümüzdeki dönemde çıkacak diğer üretici cihazları herhalde bu sıralamada üst konumlara çok rahat gelecekler gibi duruyor. Senin uzun zamandır kullandığın telefonda sanırım listeye göre 4 ve 4S'in çok üzerindeymiş zaten. Bu arada benim telefon listede yok Thevenin, iyi baktın değil mi :D
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Baran » 20 Eyl 2012, 15:29

Sanırım iphone 5, guncel 4s den boyut olarak buyuk bir telefon ki buyudumu benım için kullanışsız hale geliyor.Amerikadan satın aldırsam burada calışırmı halen satılıyormu 4s bunları öğrenmem lazım.
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj asymptote » 20 Eyl 2012, 15:36

İşe bakın, renkli ekrandan, polifonik sesten cep telefonlarındaki işlemci hızlarını konuşur duruma geldik.. :shock: :geek: Ve bu durum 10 sene gibi bir sürede gerçekleşti.. Bir 10 sene sonra neler olur bilemiyorum artık.. :?
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Bond » 20 Eyl 2012, 15:41

Baran unlocked cihaz alacaksın, burada kayıt ettirip kullanabilirsin. Operatöre kilitli olmayan cihazlar dünyanın her yerinde çalışır. Her marka için bu geçerli ama elbette ülkemizdeki GSM sistemine uygun sim modullü cihaz olmasına dikkat etmek lazım.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Baran » 20 Eyl 2012, 15:48

İşte ondanda bizimkiler anlamaz..Ocakta hepberaber tekrar gideceğiz o zaman 5 satılıyor olur ondan alırım artık napim.
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj Bond » 20 Eyl 2012, 15:53

Apple Store için problem olmaz sanmıyorum. Unlocked olarak satılıyordur zaten ben ilk mesajı sonradan gördüm internet üzerinden sipariş falan vereceksin sandım. Kuyruk vs varsa bilemiyorum elbette.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj SeRxx » 20 Eyl 2012, 15:59

Baran yazdı:İşte ondanda bizimkiler anlamaz..Ocakta hepberaber tekrar gideceğiz o zaman 5 satılıyor olur ondan alırım artık napim.

Baran benim Almanya'daki kuzenler anlamadığı icin su an sim kilitli cihazın derdini çekiyorum ...
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj Frax » 20 Eyl 2012, 16:04

Baran Iphone 4S Amerika'dan unlocked olarak alınırsa pasaport ile birlikte vergi dairesine 100 tl yatırıp ardından operatörünün iletişim merkezine giderek kayıt yaptırarak kullanılabiliyor. Iphone 5 ise farklı bir SIM e sahip bildiğim kadarıyla. Şu anda onu doğrudan çalıştırmak mümkün değil. Amerika'dan 4S alınabilir, bence hiçbir telefon Türkiye'den 2000 lira ödenerek alınmayı haketmiyor, fiyatlar uçuk yani mantıkla izah edilebilir yanı yok. Ben Amerika'dan yeni aldım sayılır 2 ay oldu :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Frax

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 114 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners