Panerai Luminor Marina Logo PAM 005

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Mutlu Son!!! Panerai Luminor Marina Logo PAM 005

Mesaj bizantolog » 12 Oca 2010, 19:58

17 tasi ile 21.600 atan bir kalbi bulunmaktadir

:) Hayırlı olsun...
Kullanıcı avatarı
bizantolog

Mesaj Clk » 12 Oca 2010, 20:12

@Nicky

This forum is not getting hot; this forum is hot since mid of last month. It used to be a kind of message board like turkish caffe shop which has been a corner to write all about stupid things. By now, we have a real forum just over the clocks and the watches...

Bu arada saat ile ilgili yorum icin tesekkurler...

@Bizantolog

Ask dedigin böyle bir sey ;)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Bond » 12 Oca 2010, 20:50

Güle güle kullan Clk, farklı bir modelle zenginleşmiş oldu kolleksiyonun. Ben Panerai konusunda henüz çok detaylı araştırma yapmadım ama özel bir model olduğunun farkındayım. Arka kısım genelde camlı sanıyordum, bu modelde çelik kullanılmış ve işlemelerde çok hoş duruyor. Fiyat listelerini incelediğimde Panerai model yelpazesinin çok geniş olduğunu gördüm ve şaşırdım açıkçası.

12/500 ön seri no'lardan buda sanırım limited editionlarda değerini arttıran bir unsur diye biliyorum.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj volkan » 12 Oca 2010, 21:06

Foruma yeni üyeyim, herkese teşekkür ederim böyle güzel bir ortam yaratıldığı için...

Saatiniz çok karizmatik bir duruşa sahip..hayırlı olsun demek istiyorum. Dikkatimi çeken bir unsur deri kayışlı bir saatte 300 metre WR olması...bu kayış su ile temas ettiğinde zarar görürmü? Marina serisi olması marineden mi geliyor yatçılık veya denizcilik gibi?
Kullanıcı avatarı
volkan

Mesaj Clk » 12 Oca 2010, 21:14

Merhaba Volkan.

Panerai Italyan Donanmasina Tedarik ettigi saatler ile ismini bugünlere getirmis ve efsane olmus bir firma. Dolayisi ile Marina ismi buradan gelmekte. Deri kayis dalmak icin degil, günlük kullanimlar icin. Panerai her saati ile birlikte 2 adet kayis tedarik etmekte. Bunlardan bir tanesi görmüs oldugun deri kayis, ikincisi ise dalislarda yada uzun süreli su ile temasta kullanilmak üzere 3 numarali resimde de görebilecegin kaucuk kayis.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj volkan » 12 Oca 2010, 21:21

Sağolun, saatin makro resimlere o kadar dalıp bakmışımki, silikon kayışlı olan resim dikkatimden kaçmış... :shock: Bu donanma işinden haberim yoktu sitesinden bakacağım...buradan baya şey şimdiden öğrenmeye başladım... :D
Kullanıcı avatarı
volkan

Mesaj ecyen » 13 Oca 2010, 00:22

Çok güzel bir saat hayırlısı olsun sayın clk güle güle kullanın...
Kullanıcı avatarı
ecyen

Mesaj Proximus » 13 Oca 2010, 01:41

Hayırlı olsun clk, çok güzel bir saat sahibi daha olmuşsunuz. Güle güle kulanın.
Kullanıcı avatarı
Proximus

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 175 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners