Panerai Luminor Marina PAM00111 Kutu Açılış ve İncelemesi

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj buTa » 11 Nis 2012, 22:34

NickyNick yazdı:Bilekte duruşunu çok beğendim gerçekten. hayırlı olsun :champ:

Panerai ye ne dersin bir dahaki saat için?

Her şey böyle başlamıştı... :D ( Yaklaşık 6 ay önce )
Oris bc4 incelemesinde bundan sonra hangi saati önerirsiniz soruma NickyNick'in verdiği cevap buydu. O ana kadar Panerai'ı bilsemde,duysamda forumdaki pek çok kişi içinde geçerli olan soru : bu fiyatlara bu saat :?: ama Oris için bir heves tabirini kullanırsam, Panerai için bir tutku yerinde olacaktır. :D Bir ara Diver modellerine baktım, ama özellikle forumdan Drk'ın ve sonrasında pek çok kişinin Panerai açılışından sonra Panerai ilgim artarak çoğaldı ve tutkuya dönüştü diyebilirim.. :?
Uzun bir araştırma ve sonrasında 312 ile 111 arasındaki kararsızlık sürecinden sonra,kısmen bütçeninde etkisiyle 111 modelinde karar kıldım.
111 modeli,Panerai'ın ilk olarak 2002 yılında ürettiği, her yıl 2000-2500 adet limitli :D olarak satışa sunduğu klasikleşmiş bir modeli. Kafamda sandviç kadranlı bir model vardı ve pam000 ile pam005 bu yüzden düşündüğüm modeller değildi. (sanırım TSF SE deki gibi sandviç kadran yoksunluğu yüzünden. :D )
Saatteki mekanizma Eta 6497-2 (Unitas). 6497 den farkı işlenmiş ve süslenmiş olması ki bu yüzden arka cam görünür mekanizmaya sahip.
Bu mekanizma Panerai'da OP XI calibre olarak geçmekte. Normal unitas'tan farkı Swan's Neck Regulator ile farklılaştırılmış.(Üstadlar ne işe yaradığını daha iyi anlatacaklardır) Aşağıda fotolarda dededen kalma Zenith ile 111 mekanizma fotoğrafında görüntü farkını daha net görebilirsiniz. (TSF SE de de normal Unitas kullanılmış.) Saatin Chronometer sertifikası var. Saniyede 6 adım,saatte 21600 adım ile ilerlemekte ki bu durum saniye akışkanlığında dikkatli bakıldığında hissediliyor. 56 saat rezervli. Bu arada saati devamlı kurmaktan hoşlandığım içim bu rezerv sonsuza kadar gidecek gibi. :)
Saat, C.O.S.C. sertifikası, bir adet tornavida ve bir adet yedek silikon kayışın içinde bulunduğu büyük ve ağır ahşap bir kutuyla beraber veriliyor.
Saat 44mm ama hissettirmiyor. 2 gündür kolumda varlığı belli değil. (elbette ağırlık olarak. :) ) Bilekte duruşu çok rahat. Fotoğrafları cep telefonu ile çektiğim için kaliteli çıkmadılar. Fotolarda pek farkedilmesede index ve rakamlar yeşil renkte ve canlı görünüşü çok daha güzel. Saati siyah deri kayışla beraber aldım. Hem günlük olarak ağırlıklı siyah giydiğimden hem de aftermarket kahve kayış seçeneğinin bol oluşundan siyah tercih ettim.
Son olarak yapmış olduğum seçimden son derece memnunum. 8-) Bir kez daha TSF ailesine vermiş oldukları fikir ve yorumlar için teşekkür ederek fotoğraflara geçelim.

Resim
En son buTa tarafından 11 Nis 2012, 22:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
buTa

Re: Panerai Luminor Marina PAM00111 Kutu Açılış ve İncelemes

Mesaj buTa » 11 Nis 2012, 22:37

Resim
Resim
Resim

Gömlek altına girdiğinide söyleyebilirim.
Resim
Kullanıcı avatarı
buTa

Mesaj buTa » 11 Nis 2012, 22:40

Resim

Kayışı değiştirmek pam312 kadar kolay olmasada yinede zor değil. Yaklaşık 5-6 dakikamı aldı ilk kayış değiştirmem.

Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
buTa

Mesaj buTa » 11 Nis 2012, 22:42

42,70 mm lik Oris ile 44mm lik Panerai

Resim

ve mekanizmalar....

Resim
Kullanıcı avatarı
buTa

Mesaj vincefb » 11 Nis 2012, 22:49

Sonunda beklenen açılış gerçekleşti beklediğimizede değdi :)

İyi günlerde güle güle kullan :champ:

Welcome the club :thumbup:
Kullanıcı avatarı
vincefb

Mesaj zfr » 11 Nis 2012, 22:52

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullan... :champ:
"Saatin kendisi mekan, yürüyüşü zaman, ayarı insandır... Bu da gösterir ki zaman ve mekan, insanla mevcuttur!"
Kullanıcı avatarı
zfr

Mesaj mlm » 11 Nis 2012, 22:57

Evidence hayirli olsun, iyi günlerde kullan, her ne kadar ben oyumu 312 den yana kullansam da 111 de sandviç kadrani, kurmali ve izlenebilir mekanizmasiyla guzel bir secim olmuş :champ: :champ: :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj buTa » 11 Nis 2012, 22:59

Çok teşekkür ederim vincefb. Viva Panerista :D :champ:

Çok teşekkür ederim zfr :champ:

Çok teşekkürler mlm :champ: Her ne kadar siz oyunuzu 312 den yana kullansanızda ,gerçekten 111 de güzel seçim oldu ne dersiniz. ? :D :D
Kullanıcı avatarı
buTa

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 161 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners