Hamilton Jazzmaster Open Heart

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Hamilton Jazzmaster Open Heart

Mesaj Solestar » 23 Eki 2009, 14:25

Öncelikle belirtmeliyim ki saatleri özellikle teknik açıdan değerlendirecek bilgi birikimine sahip değilim. Bu nedenle yazdıklarımı bir inceleme yazısı değil de yeni saatimi sizlerle paylaşmak için yazılmış bir yazı olarak değerlendirin ki forumdaki ustalarımıza saygısızlık etmiş olmayayım

Saati DH’den ogameci arkadaşımın da yardımıyla e-bay’den kargo dahil 625$’a aldım. Saat çok kısa bir sürede geldi.

Saatin genel özellikleri şu şekilde;
(Hamilton Jazzmaster Open Heart - Ref.H32565135 )
Eta 2824 otomatik makine, kasa çapı 40mm, wr50m, safir kristal cam. Arka kapak da cam olduğu için saatin makinesini zevkle izleyebiliyorsunuz.

Daha önce hep pilli saatler kullanmıştım, bu saat ilk otomatik saatim. Otomatik saatlere yönelmem de sizlerin sayesinde oldu. Bu vesileyle burada bilgilerini bizimle paylaşan tüm dostlara teşekkür ediyorum.

Saat görsel olarak ihtiyaçlarımı karşılıyor, önceki yazılarımdan belki biliyorsunuzdur aklımda bir de Oris Skeleton vardı ama bunu almak nasip oldu… Yarı skeleton da olsa saatin mekanizmasını görebilmek, saatin hiçbir yapay güce ihtiyaç duymadan, benim hareketlerimle, benim varlığımla çalıştığını hissedebilmem açısından önemliydi.

Saatin işçiliği ile ilgili hiçbir olumsuz gözlemim olmadı, detaylar kusursuz. Tabi ki çok çok daha iyileri var ancak; fiyatına, içindeki makineye, işçiliğine göre fiyatını hak ettiğini düşünüyorum. Umarım uzun yıllar sorunsuzca kullanabilirim, bu ilk otomatik saatimi bir aksilik olmazsa değerini bileceğini düşündüğüm bir yaşta oğluma vereceğim

Saatin makinesi olan 2824’ü biliyorsunuz zaten. Çok yaygın olarak kullanılan bir makine. Saatte 28800 vuruş sayesinde saniye kolunun akıcılığı gayet güzel.

Akrep ve yelkovanda fosfor mevcut.

Saatle ilgili eksi olarak kordonu gösterilebilir belki, o da alışmadığım için. Şöyle ki; kordonu açmaya yarayan mekanizma biraz genişçe dizayn edildiği için yanlışlıkla açılması söz konusu olabiliyor. Denk delirse daha sonra bu saate bir de deri kordon alıp o şekilde kullanabilirim.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, en güzel saatler ve en güzel saatler sizin olsun

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Solestar

Re: Hamilton Jazzmaster Open Heart

Mesaj Certus » 24 Eki 2009, 03:13

eline sağlık solestar çok güzel bir değerlendirme olmuş. ilk başta open heart pek hoşuma gitmemişti ama bu resimler gerçekten çok şık ve zarif bir saat gösteriyor... iyi ve güzel günlerde kullanman dileğiyle... bu arada dakikliği nasıl saatin hiç kontrol ettin mi ?
Operari sequitur esse
Certus

Mesaj Solestar » 24 Eki 2009, 03:13

Teşekkür ederim certus ;) Saat fotoğrafı çekmek gerçekten zormuş.
Saatin sapmasını en iyi nasıl ölçebilirim bilmiyorum, dün akşam bilgisayarın saatiyle eşledim bakalım sonuç ne olacak, ama bana pek sağlıklı bir sonuç çıkmayacakmış gibi geliyor.
Kullanıcı avatarı
Solestar

Mesaj MortingenStrasse » 24 Eki 2009, 03:13

ben burayı kullanıyorum

http://wwp.greenwichmeantime.com/
Kullanıcı avatarı
MortingenStrasse

Link için teşekkürler, bir de buradan karşılaştırayım yarın sonucu yazarım...
Kullanıcı avatarı
Solestar

Ayrı başlık olduğu için bir iki fotoğraf daha eklesem çok olmaz herhalde :)

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Solestar

Mesaj Solestar » 24 Eki 2009, 03:14

Certus,

Bilgisayarın saatiyle yaptığım karşılaştırmaya göre saatim tam 1 günde 12 saniye ileri gitmiş.
Yarın akşam da Mortingen'in verdiği linke göre bir ölçüm sonucu yazacağım.
Kullanıcı avatarı
Solestar

Mesaj Certus » 24 Eki 2009, 03:14

12 saniye yeni kullanılmaya başlayan bir eta 2824 için gayet iyi bir sonuç solestar, benim 2824'lü victorinox'um ilk aldığımda 15 saniye ileri gidiyordu ama 4-5 ay sonra 7 saniyeye kadar düştü ileri gitmesi ve öyle sabitlendi, yani seninki de zamanla 10 saniyenin altına inecektir...
Operari sequitur esse
Certus

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 144 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners