TSF Royal Oak 40 Y覺l Sergisi New York City Ziyaret

TSF Club ve Saat Markalar覺 zel Etkinlikleri 襤le 襤lgili B繹l羹m

Mesaj Thevenin » 22 Mar 2012, 09:51

Resim

Audemars Piguet, Royal Oak modelinin 40. yilini munis bir sergi serisi ile kutluyor. Aralarinda Le Brassus muzesinden ilk kez ayrilan saatler de bulunan sergi, New York, Milan, Paris, Pekin, Singapur ve Dubai'de gosterimde olacak.

NYC Park Avenue Armory'de, US Butikleri Yoneticisi canim Jasmine Bapic ve yine yardimcisi bir canim daha, son derece ilgili ve yonlendirici olarak sergi baslamadan evvel iceriye sizmam neticesinde munis bir on tanitim eda etti. Foto iznimi de TSF der demez aldiktan sonra, daha sonra deginecegim cesitli vitrinlere yoneldim :D

Genel olarak 1972'den 2012'ye Royal Oak ve yine tasarimcisi Gerald Genta'nin kendisinin birlestirdigi ve yine kendisinin surekli kullandigi 1978 yilina ait bir Royal Oak en cok ilgi ceken bolumler olmakla beraber, sergide kimisi 1922 yilina dek uzanan oldukca enteresan erken donem AP saatleri de kronolojik sira ile yan yana sergileniyor.

Sergi tasarim sunusunda oldugu kadar teknik sunumda da basarili. Kadranin ozel "tapisserie" dokusunun islenmesinde kullanilan yakin zamanda forumda da bahsi gecen makinelerden 90 yasini askin biri de sergide idi ve acik ara en cok vakit gecirdigim yer oldu. Bu yer, bir diger ayrilamadigim kisim ile yanyana, o da AP USA servisinin 2121 ve 3120 kalibrelerini sergi suresince tanitim amacli surekli sokup tekrar birlestirdigi bolum. Bu noktada inanilmaz bir detayda RO ile ilgili ic-dis her soruya o denli sormadigim halde kagit-kalem cevap veren panpalarima da ayrica sonra degineyim :D

Tarihce, kalibre, kadran, kasa ve bilezik yapim sureclerini tanitan cesitli gorsellerin yani sira muzik ile desteklenmis sergide Vallee de Joux'dan fotograflar ve kadran yapiminda cikan sesten olusan bir atmosfer esliginde dolasabilmenin sonucu, adeta cikamamak, cikmak zorunda olmak :D Saat 10'da bugun (Mart 21) acilmis sergiye undercover press mode on bir bicimde 9.30'da giris yaptiktan sonra bile ogleden sonra 3 civarinda bugunluk kapanisina 1 saat kala ayrilmak ancak mumkun oldu.

Siniflara ayirarak gezintiyi kolay kilalim :thumbup: Ilk olarak da one cikanlar diyelim :D :champ:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Thevenin
Kullan覺c覺 avatar覺
Thevenin

Ya: 36
Kay覺t: 31 Eki 2010, 04:30

Re: Royal Oak 40 Y覺l Sergisi

Mesaj nickynick » 22 Mar 2012, 10:23

Bakan yokluumu hissettirmiyorsun, eline, emeine sal覺k. Daha fazla resim var deil mi?

PS: Jasmine ile olan fotoraflar覺n覺z覺 yay覺nla, g繹zlerinden 繹p羹yorum :D
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan覺c覺 avatar覺
nickynick

Kay覺t: 16 Kas 2009, 22:44

Re: Royal Oak 40 Y覺l Sergisi

Mesaj herofb » 22 Mar 2012, 10:30

thevenin s羹per , teekk羹rler eline sal覺k , orada olmay覺 癟ok isterdim ama sayende gitmi kadar oluyoruz :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
herofb

Ya: 42
Kay覺t: 11 Nis 2010, 16:12

Re: TSF Royal Oak 40 Y覺l Sergisi New York City Ziyaret

Mesaj Bond » 22 Mar 2012, 11:39

Gene NYC'de 繹nemli bir organizasyonu ka癟覺rm覺yoruz :thumbup: Armory ortam覺 harika haz覺rlanm覺 ve fotoraflar 癟ok g羹zel. Ziyaret ve sergi tan覺t覺m覺 i癟in teekk羹rler, iyi vakit ge癟irmene sevindim. :champ:

Ablogtoread ve WUS'cular kap覺da kalm覺 diye duydum, haberin vard覺r belki :D Baka hi癟 bir yabanc覺 sitede yok Royal Oak 40 Years sergi tan覺t覺m覺 halen ;)

Bu arada TSF SE "Stealth Mode" olmu, siyah gibi 癟覺km覺 sandwich indeksler, gayet ilgin癟 ve g羹zel duruyor :champ:

Kullan覺c覺 avatar覺
Bond
Administrator

Ya: 49
Kay覺t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj 2fast4u » 22 Mar 2012, 11:48

tebrikler TSF ve Park ave.'ye selam......
The world is yours .
" serial flipper"
Kullan覺c覺 avatar覺
2fast4u

Kay覺t: 11 Ara 2009, 11:50

Mesaj atilla4346 » 22 Mar 2012, 11:52

Thevenin supersin,

Son gunlerin moda deyimiyle;
Emegine,yuregine saglik :)

Tesekkurler.
Kullan覺c覺 avatar覺
atilla4346

Kay覺t: 31 Oca 2011, 23:49

Royal Oak 40 Y覺l Sergisi

Mesaj mlm » 22 Mar 2012, 12:15

Bond bu cal覺ma guzel bir ikramiyeyi hakediyor :D
Eline sagl覺k Thevenin, cok tesekkurler :champ: :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullan覺c覺 avatar覺
mlm

Ya: 43
Kay覺t: 03 Au 2010, 02:59

Mesaj sedir » 22 Mar 2012, 12:22

Thevenin'e AP sergi davetiyesi hediye edelim :D
S覺radaki resimleri de bekliyoruz :roll:
Vakit nakittir.
Kullan覺c覺 avatar覺
sedir

Ya: 61
Kay覺t: 07 Nis 2010, 21:03

Sonraki

D繹n TSF Club zel Etkinlikler - Special Events

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 57 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners