Model Trenler

Genel Yaşam Stili Konularını Bulabileceğiniz Bölüm

Model Trenler

Mesaj mlm » 04 Mar 2012, 10:05

Bulenty kızım henüz 6 yasında ve anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla yası model trenlere değil de oyuncak trenlere ancak yetiyor :) Yine de cok teşekkür ederim ilginiz icin :champ:
Hobinizle ilgili videoları da izlemek isteriz..
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Model Trenler

Mesaj herofb » 04 Mar 2012, 12:36

Bulenty muhteşem görünüyor , cok emek verilmiş belli
Kullanıcı avatarı
herofb

Re: Model Trenler

Mesaj sedir » 04 Mar 2012, 13:04

İlkokul 3 veya 4'teydim.
Bulunduğumuz ilçenin bağlı olduğu ile yaptığımız nadir ziyaretlerden birinde bir dükkan vitrininde gördüğüm model trenden (muhtemel de satılık değil, vitrin süsüymüş) istediğimi hatırlıyorum.
Genel olarak her istediğimi alan, almaya çalışan babamın verdiği (vermek zorunda olduğu) cevap aile tarihimize geçmiştir, zaman zaman gülümsemeyle hatırlanır: "Oğlum ben devlet miyim?"
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj bulenty » 04 Mar 2012, 15:00

sedir yazdı:İlkokul 3 veya 4'teydim.
Bulunduğumuz ilçenin bağlı olduğu ile yaptığımız nadir ziyaretlerden birinde bir dükkan vitrininde gördüğüm model trenden (muhtemel de satılık değil, vitrin süsüymüş) istediğimi hatırlıyorum.
Genel olarak her istediğimi alan, almaya çalışan babamın verdiği (vermek zorunda olduğu) cevap aile tarihimize geçmiştir, zaman zaman gülümsemeyle hatırlanır: "Oğlum ben devlet miyim?"

O yıllarda haklıymış tabi...Şöyle izah edeyim ve hemen kabaca hesap edeyim,Bu gün 2 Loko ile işe başlasanız.Platformu ufak tutup yavaş yavaş yapmayı planlasanız maliyeti yaklaşık orta -üst düzey bir saat kadardır(Saati yavaş yavaş yapamassınız :) )Yavaş,yavaş yapmayı vurguluyorum,çünkü o aşama da çok zevklidir,,,kendiniz bir şey yapılandırıyorsunuz,,,bir şeylere karar verip bir diaroma ortaya koyuyorsunuz,,,çok emek ister çoook...öyle saati satın alıp kola takmaya da benzemez....Saat forumu olduğu için böyle yanıtlar veriyorum.Mekanik saatlerin çalışmasına ve onarımına verilen zevke benzer
Yeni iki loko $1000 (kalitelisi,orjinal sesi dahil her birşeyi kontrol edebileceğiniz)Kaldı ki ebay gibi yerlerden iki orta halli loko yu ben yeni sattım $300 a bulabilirsiniz.Vagon,kontrol ünitesi,çevre düzenlemesi falan başlangıç maliyeti $2000-2500 ı geçmez.
E tabi herşeyde olduğu gibi bunun da sonu yoktur.Kolunuza takacağınız bir seiko5 auto işinizi kaliteli bir biçimde görecektir.Ama bunun omegası vardır,ama bunun IWC si vardır Vacheron Constantini vardır.Solid gold olanı vardır,,,var oğlu vardır.
Bu gün 10.000 euro ya da loko var ,rakamı doğru yazdım.Tamamen el yapımı,kömür tankından hareketine hepsi abisinin aynısı vs vs uzar gider.
Ben oluştururken bile daha pahalı idi,
Örnekse eğer sesli loko lar pek bulunmuyordu,sırf ses decoderi $200 cıvarında idi..
Aynı PC teknolojisi gibi elektronik teknoloji geliştikçe bunlarda ucuzluyor
Şimdi Marklin marka(en eski ve çok önemli bir markadır,omega ,longine vs gibi) Tüm sesleri kontrol edebileceğiniz bir loko nun fiatı $450-600 arası....
Ben bu fiata yakın fiatlara 1999 yılarında normal lokoyu alıyordum. vs vs....
Zaman zaman yazarım,yoruldum :)
Hobisi olan insan,zararsızdır ve hatta iyi,güzel insandır
Kullanıcı avatarı
bulenty

Mesaj bulenty » 04 Mar 2012, 17:16

Arada ki sövme gibi şeyi duymayın :)Raylarda toz olduğu zaman akım aksamasına bağlı kesinti olabiliyor.
Çok net olmasa da elimden geleni yaptım.
Hobisi olan insan,zararsızdır ve hatta iyi,güzel insandır
Kullanıcı avatarı
bulenty

Model Trenler

Mesaj herofb » 04 Mar 2012, 17:45

Bulenty bilgiler ve video icin tesekkurler , gercekten cok güzeller
Kullanıcı avatarı
herofb

Model Trenler

Mesaj mlm » 04 Mar 2012, 17:47

Bulenty Hocam harika :champ:
Video icin tesekkurler, ben arada sövme gibi birşey kesinlikle duymadım :D
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj SeRxx » 04 Mar 2012, 17:52

Bülent Bey şahane :champ:
Mlm ben de duymadım ;)
Kullanıcı avatarı
SeRxx

ÖncekiSonraki

Dön TSF Yaşam Stili - Lifestyle & Entertainment

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 50 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners