Sekio 5 SNKK 72JI Automatic 21 Jewels Geri Kalma Yorum

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Sekio 5 SNKK 72JI Automatic 21 Jewels Geri Kalma Yorum

Mesaj ant07 » 26 Kas 2014, 00:15

Merhaba Sekio 5 SNKK 72JI automatic 21 Jewels, Arapca-ingilizce takvim modelini İstanbul ziyaretimde aldim.
Benim icin yuksek bir mablayi kredi kartindan cektirdim saatim geri kaliyor yardimci olursaniz memnun olurum.

SORUN:

Saati ilk aldigimda herhangi bir sorunum yoktu tıkır tıkır calişiyordu. İstanbuldan Antalya ya gelince saati en son saat uygulamasında ileriye almam gerekti sonra saatim hep geri kalmaya başladi. Saati kolumdan cikardigimda belirli bir süre gectikten sonra duruyor yada calişsa bile bazen geri kaliyor. Elimi soguk suda yikadiktan sonra saate elledim kendiliginden cat diye saat durdu bilmiyorum ondan mi. Bunun şaarzının en az 2 gün gitmesi gerekmiyor mu cıkarsam bile. Aldigim yer ömürlük garanti verdi ben garantiye vermekten korkuyorum 1ay oldu daha kullanmayi bilmedigimden dolayi da olabilir mi .

Resimler:

Resim

Resim
En son ant07 tarafından 26 Kas 2014, 00:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Ne yaşadiginiz yer, ne oturdugunuz Semt kim oldugunuzu gösterir, Sadece kolunuzda ki saat
Kullanıcı avatarı
ant07

Re: Sekio 5 SNKK 72JI Automatic 21 Jewels Geri Kalma Yorum

Mesaj ant07 » 26 Kas 2014, 00:39

Saat 23:37 Benim Sekio 15:09 tekliyerek geliyorum. Birde Durdugunda 1-2 defa salladim kurdum. Tecrübeli arkadaslar yardimci olabilir mi . Saat durursa 450 kez sallamam gerektigini okudum Sehir efsanesi mi. Bozulup bozulmadigini nasil anlarim.

Admin Bey'e resimler icin tesekkur ederim sadece resim degil boyle guzel bir forum icin.

mutlu saatlerde olsun , iyi frmlar.
Ne yaşadiginiz yer, ne oturdugunuz Semt kim oldugunuzu gösterir, Sadece kolunuzda ki saat
Kullanıcı avatarı
ant07

Mesaj dromeris » 26 Kas 2014, 19:56

Bakım vakti gelmiş.
Kullanıcı avatarı
dromeris

Mesaj bengisaat » 26 Kas 2014, 23:55

1 aylık saatin bakım zamanı gelmesi uzak bir ihtimal ki uzun süre vitrinde beklemiş olmalı ancak bir sorun olduğu kesin.
Bu sorun aldığınızdan beri olsaydı garanti kapsamında onarım yapılması kesindi ancak sonradan bu durum olduğu için kesin bir teşhis mümkün değil,
Ayarlama sırasında başladığı kesin , bu durumda akla ilk gelen şey karanfil çarkının gevşemesi olabilir ve bunun olmasıne sebep ayarlama sırasında akrep yelkovanı uzun süre çevirmektir.Ancak sırf bununla olmaz sıkıştığı halde inatla çevirmeye devam etmek bu arızayı verdirir.Sonuç ise aslında saat çalışmaya devam ediyordur ancak akrep yelkovan sık sık takılıp kalıyor özelliklede takvim atma zamanlarında yani akşam 20 den sonra gece 12 den önce duraklama görülebilir.
Saati ayarlarken ayar kolunu uzun süre çevirmeniz söz konusu oldumu ?
Eğer oldu ise giderek artan bir sıkışma ve sonra aniden bir gevşeme hissettinizmi ?

Böyle bir durum olmadıysa bir çok sebepten hatta fabrikada montajda kapaktan bir kıymık parçasının bir süre sonra çarkların arasına kayması bile görülen bir şeydir.

Saati kolunuza taktıktan sonra bir kaç sallamayla çalışması gerekir ve kolunuzda olduğu sürece de çalışmaya devam etmelidir.

Saatiniz kolunuzun hareket yoğunluğuna göre bir kaç saatte de tam güce erişebilir bir kaç günde de erişemez , bütün gün boyunca kolunuzdamı yoksa sık sık çıkarıyormusunuz.

Saatin güç reservi tam güce erişmesi hareketliliğe bağlıdır örneğin masabaşında çalışan bir bilgisayar programcısı hareketsiz gibi düşünülsede aslında saatin ihtiyacı olan hareketlilik vardır .
Günün bir kaç saati yürüyerek geçen ve hareketli yoğun işlerde çalışanlar koldan çıkardıklarında daha uzun çalışma süresi yakalar.
Yani gündüzleri hareketsiz kalıyor ,gece erkenden yatıyor ve yatarken kolunuzdan çıkarıyorsanız sabaha kadar çalışmayabilir.

Sonuç olarak her ne olursa olsun en azından kolunuzda iken geri kalmamalı,servis yolu görünüyor "Aldığınız yere değil doğruca servise"
Servise götürmekten korkmanıza gerek yok,onlar gerekeni yapacaktır.
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Mesaj ant07 » 28 Kas 2014, 00:10

Merhaba güzel cevabımız icin tesekkurler .

2 gece üst üste gece 2-4 arası ayarlama yaptim . İlk gün 1 saat geri kaldi 2 gün kalan saat 1 saatlik gerilik icin ayarlamayı yaptım şimdilik saat farkı kapandi (geri kalma son buldu sanırım) . YArın geri kalirsa ayrintili yazarım. Edindigim bilgilere göre kapasitor tamamen boşaldıktan sonra 450 kez sallanmasi gerekiyormuş bilmiyorum yanliş olabilir .
Kapasitor güc topluyor sanirim geceleri kolumdan cıkartmaktan korkuyorum o yüzden :(

3-4 gün daha beklemeyi düşünüyorum. Hafif bir gevşeme var, saatciden aldim ilk defa pim i cektim bilmiyorum belki bana da oyle gelebilir. Saat de ayarlama yaparken ileriye dogru yapiyorum geri yapilmaz diye okudum internet deki bilgi kirliligi olabilir

Saniye de yarım yada 2 sn atiyor gibi bilmiyorum. Gereken ayrintileri yarin yazacagim geri kalma olursa .

Bulundugum sehirde servis yok kucuk bir ilçedeyim. Istanbul da gsa.com.tr(Servis), aldigim yer ist sapphir avm. Servise kargolamam soylendi saati aldigim yer. Cizilmeye karşi korkuyorum. Ve herseyden önemlisi mekanik bir seye tamire karşiyim gonderdigim zaman cizik ve negatif durumdan
korkuyorum degişme talep etmeyi dusunuyorum.Tedarikci kabul etmedi Servis ne der bilmiyorum 1 aylık bir saat. Cok hevesliydim hevesim kacti.

-------------------------------------
Herseyden önemlisi kendimi forumda farklı bir dünyada buldum. Saatlere aşırı ilgim var. Isminizi bilmiyorum
bengisaat bey diyeyim. foruma üye olduktan sonra saat.gen.tr almak istedim alinmisti sizin oldugunuzu yeni ogrendim
Kullanıcı avatarı
ant07

Mesaj ant07 » 28 Kas 2014, 00:23

Saati ayarlarken ayar kolunu uzun süre çevirmeniz söz konusu oldumu ?
-Evet uzun süre veridim 1 tam tur.

Saatiniz kolunuzun hareket yoğunluğuna göre bir kaç saatte de tam güce erişebilir bir kaç günde de erişemez , bütün gün boyunca kolunuzdamı yoksa sık sık çıkarıyormusunuz.
- Son ayarlam dan sonra bütün gün kolum da

Yarin gerileme olcak mi merak ediyorum. Ayrintilara gore gore Bengisaat servise goturup goturme me karaını size sorcagim.
Kullanıcı avatarı
ant07

Mesaj bengisaat » 28 Kas 2014, 01:25

Uzun süreden kastım 15-20 tur . 1 tam tur zarar vermez.
Gevşemeden kastım gittikçe sıkışıp sonra aniden gevşeme ve sanki boşa dönüyormuş gibi olmasıdır.

Saatiniz kolunuzun hareketine bağlı olarak kurulan otomatik sistemdir yani kapasitör yoktur.
Hareket ettikçe zemberek dolar ve güç elde eder, yani saatiniz elektronik manuel v.s değil mekanik bir saattir.
koldan çıkarıldığı zaman bahsettiğim gibi 2 günde çalışabilir , bir kaç saatte de durabilir.

Gece 2-4 arası ayarlama kısmen doğru ayarlama yapmak için takvim atma pozisyonuna girmeden önce vetakvim atma tamamen sona erme aralığıdır yani akşam 20 ile gece 01 arası takvimi manuel olarak ilerletmeyin.
Ancak akrep yelkovanı ilerleterek ayarlamada sorun çıkarmaz.

Daha şimdiden değişim talebiniz geri teperse yani kullanım hatası varsa ücret de çıkarabilirler.
Zaten Her arızada değişim yapılsaydı servislere ihtiyaç olmazdı...

Servis konusunda yetkili servis aydın saattir GSA satıcı firmadır .

Saatinizi servise telefon ederek veya web sitesine girerek anlaşmalı kargo şirketini öğrenip alıcı ödemeli olarak gönderebileceğinizi sanıyorum .
TÜRKİYE SERVİS MERKEZİ
Aydın Saat
Adres:Büyükdere Caddesi. 209 / 7 4.Levent 34394 İstanbul
Telefon: 0 212 357 0 323
Fax: 0 212 357 0 320
E-mail: servis@aydinsaat.com.tr
Web: www.aydinsaat.com
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Mesaj bengisaat » 28 Kas 2014, 01:34

Bu arada sırf para almak için saatinizi bana göndermeye ikna etmek doğru olmaz ve bana da yakışmaz.
Servise göndermeniz en doğrusu hem ücretsiz yapılır hemde garantisi devam eder.
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Sonraki

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 71 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners