Saat Kasa ve Bilezik Pasta-Cila ve Bak覺m覺

Saat Tamiri Ustalar覺, Ekipmanlar覺, Servis Ve Bak覺m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar覺
Say覺n yelerimiz, Saat Servis Merkezi b繹l羹m羹m羹zde saat tamiri ve servisi konular覺ndaki sorular覺n覺z覺 saat ustalar覺na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf覺ndan verilecek tavsiye ve yard覺mlar g繹n羹ll羹l羹k prensibi neticesinde yap覺lmaktad覺r. Forumumuza 羹ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard覺m zorunluluu bulunmamaktad覺r, sorular覺n覺z覺 sorarken bu durumu dikkate alman覺z覺 rica ederiz.

TSF

Saat Kasa ve Bilezik Pasta-Cila ve Bak覺m覺

Mesaj bulenty » 29 Nis 2012, 19:42

Bu foruma 羹ye olup faliyet g繹steren insanlar,saatlerine titizdirler diye d羹羹n羹r羹m.Hepimizin ba覺n覺n belas覺 ka癟覺n覺lmaz 癟iziklerdir.zellikle k覺lcal 癟izikler ,,,,
imdiye kadar forumda b繹yle bir anlat覺ma rastlamad覺覺m i癟in herkese faydal覺 olaca覺na inand覺覺m g繹rsel 繹eler a覺rl覺kl覺,interaktif olmas覺n覺 arzulad覺覺m bir konu a癟maya karar verdim.

zellikle 癟elik,solid alt覺n veya kal覺n alt覺n kaplama ve g羹m羹te baar覺l覺 olunan bir y繹ntem.
Yeil kadran Ulysse Nardin i san覺r覺m 癟ou arkada覺m hat覺rlar.Onun bezelinde ve lug k覺sm覺nda k覺lcal 癟izikler mevcuttu.Onu temizlemeye karar verdim.L羹tfen arkadalar覺m,o topicteki resimlere bir daha bak覺p videoyu izlesinler.Dikkatli bak覺nca k覺lcal 癟izik ve arabalarda da ba覺m覺z覺n belas覺 swirl,scratch dedikleri eyleri farkedebilirler.Ayr覺ca US de saat yenileme ii yapan arkada覺mdan da 繹n bilgileri ald覺m.zellikle solid materyallerde 癟ok baar覺l覺 olunaca覺n覺 ifade etmiti.Hakl覺ym覺,,,"Nicky nin adam hakl覺"klibi al覺ma geldi :)

oumuz kay覺 deitirmeyi seven insanlar覺z ve ister istemez lug larda oluan 癟izikler sinirimizi bozar,onlar i癟inde ge癟erli bir y繹ntemdir.

Videoda ve fotolarda g繹receiniz 羹zre ihtiyac覺m覺z olan malzemeler,kaliteli bir dremel ve tabiki u癟 tak覺m覺 ve metal ,m羹cevher (alt覺n,g羹m羹,platin vs),plastik cilalar覺,gerektiinde kullanabileceimiz ince z覺mparalar.TR de varm覺 bilmiyorum ben e-bayden ald覺m.

ok fazla resim koymaya gerek duymuyorum,video yu seyredince orada 癟ou eyi anlatt覺覺m覺 g繹rd羹m.

Derin 癟izikler i癟inde 癟繹z羹m yok deil;繹zellikle 癟elik ve solid alt覺n覺,癟iziin derinliine g繹re 600 gridden balay覺p s覺rayla 1000-1500 ve 2000 z覺mparalar ile z覺mparalad覺ktan sonra parlatabilirsiniz.

Birtak覺m eylerde sizin becerinize kal覺yor.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

En son bulenty taraf覺ndan 30 Nis 2012, 21:43 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Hobisi olan insan,zarars覺zd覺r ve hatta iyi,g羹zel insand覺r
Kullan覺c覺 avatar覺
bulenty

Ya: 63
Kay覺t: 18 ub 2012, 18:13

Re: Saat Kasa ve Bilezik Bak覺m覺

Mesaj drk » 29 Nis 2012, 20:08

B羹lent Hocam, 癟ok faydal覺 bir video haz覺rlam覺s覺n覺z, ellerinize sal覺k, 癟ok teekk羹r ederim :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
drk

Kay覺t: 20 Nis 2010, 23:24

Mesaj vmetin » 29 Nis 2012, 20:55

ellerinize sal覺k, 10 numara video ve el emei. teekk羹rler :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
vmetin

Ya: 89
Kay覺t: 13 Ara 2011, 17:37

Mesaj mlm » 29 Nis 2012, 21:08

Hocam 癟ok teekk羹rler, elinize sal覺k :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullan覺c覺 avatar覺
mlm

Ya: 43
Kay覺t: 03 Au 2010, 02:59

Mesaj stark » 29 Nis 2012, 21:14

Hocam ellerinize sagl覺k. tesekkurler
Kullan覺c覺 avatar覺
stark

Ya: 37
Kay覺t: 12 Oca 2012, 21:14

Mesaj Thevenin » 29 Nis 2012, 21:18

Elinize saglik, tesekkurler :champ:

11.14 kontrol noktasi ibretlik :D
Thevenin
Kullan覺c覺 avatar覺
Thevenin

Ya: 36
Kay覺t: 31 Eki 2010, 04:30

Mesaj bulenty » 29 Nis 2012, 22:19

Thevenin yazd覺:Elinize saglik, tesekkurler :champ:

11.14 kontrol noktasi ibretlik :D

Eyvallah...

Arkadalar ben ebay den ald覺m derken bir tek cila,pasta(compound)kitini ald覺m.
Dierlerinin hepsi TR den.Yanl覺 anla覺lmas覺n.Mutlaka cila pasta seti de vard覺r ama ben nerede sat覺l覺r bilmiyorum.
Bu malzemeleri kutunun 羹st羹nde de g繹r羹lecei 羹zre araba ve motor cilalamak i癟inde kullan覺yorlar.Kutunun 羹st羹nde g繹rd羹羹n羹z aparatlar ise matkaba tak覺lacak cinsten,bu malzemeler harbi a覺nd覺r覺c覺 eyler.Burada onu belirtmekte fayda g繹r羹yorum.

Ayr覺ca kurma veya ayar vidas覺n覺n aras覺na bir ey ka癟覺rmamaya gayret etmek gerekir.Daha garantili 癟al覺mak isterseniz,viday覺 癟ekip art覺k b覺rakmayacak ince bir iplik,g繹zl羹k saat kurulama-parlatma bezi sarabilirsiniz.

Resim

Uploaded with ImageShack.us
Hobisi olan insan,zarars覺zd覺r ve hatta iyi,g羹zel insand覺r
Kullan覺c覺 avatar覺
bulenty

Ya: 63
Kay覺t: 18 ub 2012, 18:13

Mesaj msturan » 29 Nis 2012, 23:40

bulenty, video 癟ok g羹zel, 12 dakikan覺n nas覺l ge癟tiini anlamad覺m :super: Konu da 癟ok yararl覺, teekk羹rler ikisi i癟in de :champ:
Eer bir Patek Philippe'e sahipseniz, art覺k 繹lebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullan覺c覺 avatar覺
msturan

Ya: 31
Kay覺t: 12 Mar 2011, 02:03

Sonraki

D繹n TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 32 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners