Mekanik Saatler için Güvenilir Tamirciler

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Mekanik Saatler için Güvenilir Tamirciler

Mesaj cbaytan » 15 Kas 2011, 02:59

Selamlar arkadaşlar, ben foruma yeni katıldım, bende herkes gibi saatlerimi en güvenilir tamirciye tamir ettirmek isterim, maddi değerleri az olsa bile ailevi değerleri olan saatler elbette paha biçilmezdir. Şehir farketmeksizin (PTT dahil kargo firmaları Türkiyede yaygın ve güvenilir artık) güvenilir tamirci arıyorum mekanik saat tamir ve periyodik bakımları için, mesela elimde ilk aşamada biri isviçre bir rus iki cep saati periyodik bakım için ve birde isviçre mekanizması kusursuz ama kasası ve camı yok sayılabilecek 18mm çapında bir saat restorasyon bekliyor. Tecrübe ile sabit, bilgisi, ekipmanı ve servisi güvenilir olan tamircileri bu başlık altına şehri adresi ve telefonu ile yazarsanız, forumda çok yararlı olacağına inanıyorum. Öneri olarak bir form bile önerebilirim. tamirci önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Form önerisi:

Tamirci Adı ve bulunduğu İl:

Telefonu:

Adresi:

Web Adresi:

Not: (Bu arada bengisaat isimli sanırım arkadaşımızın mesajlarını gördüm umarım oda buraya bilgilerini ekler umarım eğer anladığım doğru yani eğer mesleği tamirci olup dışarıdan müşteriyi kabul ediyorsa)
Not2: Arama ile benzer bir konu bulamadım eğer böyle bir konu daha önce açıldıysa bildirirseniz sevinirim.
cbaytan

Re: Mekanik Saatler için Güvenilir Tamirciler

Mesaj dropby23 » 15 Kas 2011, 09:22

Faydalı bir başlık olacağı kesin. Güncel tutalım arkadaşlar lütfen.
Kullanıcı avatarı
dropby23

Mesaj Faruk » 20 Kas 2011, 00:07

Tamirci Adı ve bulunduğu İl: Faruk alten /istanbul

Telefonu:0212 588 10 19

Adresi:Kızılelma caddesi 59B fındıkzade (FATİH) /İstanbul

Ben 40 yıldan bu yana saat tamiri yapıyorum beyefendi ve bahsettiğiniz saatleri yapabilecek donanımdayım ustalık belgemde var.şimdiden teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
Faruk

Mesaj Earlgrey » 01 Oca 2012, 22:32

Üstte bilgilerini vermiş olan Faruk Usta'nın tamirhanesine gitme fırsatım oldu ve giderken de elim boş gitmedim. Birkaç saatimin bakım-onarımı ve birkaçının da camlarının silinmesini istiyordum, bu saatlerimi Faruk Usta'ya götürdüm.. İşinin ehli, yılların ustası bir abimiz.. Benim için en önemli özelliği olaya tüccar gibi değil bir dost olarak yaklaşması.. Mesela çok kötü makinesi olan bir saatimi de onarım için götürdüğümde "bunu onarayım da şu kadar paranı alayım" demektense "ya bu çok kötü bir makine, hiç para verme tamiri için, gerçekten değmez.. böyle saatler alma yahu" diyerek (ki gerçekten haklıydı) olaya tüccar mantığı ile değil dostane yaklaştığını hissettirdi.. Biz meraklıyız, makineler açıldığında ustaların bize birşeyler anlatmasını bekleriz.. Faruk Usta da öyle birisi.. Saatlerimi birer birer açtığında makine nedir, özelliği nasıldır, iyi midir kötü müdür? anlattı bana sağolsun.. Sonraki hafta onarılan, bakımı yapılan, camları silinen saatlerimi almaya gittiğimde hepsinin tüm sorunlarının çözüldüğünü, camlarının pırıl pırıl parladığını, bakım ve ayarlarının yapıldığını gördüm..

Özetle; temiz işcilik, dost yaklaşım, işinin ehli bir ustayla tanışmış oldum :)

Gitmek isterseniz kısa adres tarifi yapayım: Fatih - Fındıkzade'den Kızılelma caddesine girilir, ileride sağda bir cami görülür ve yola devam edilir. Sağda göreceğiniz ikinci camiinin tam karşısında Faruk Usta'nın mekanı var (yani yolun solunda kalıyor). Ben 2. gittiğimde Eminönü'nden tramway ile gittim, Fındıkzade durağında inip Kızılelma caddesinden 6-7 dakika yürüdüm. Yolun solunda kalıyor.
Kullanıcı avatarı
Earlgrey

Mesaj mistereko » 18 Mar 2012, 00:41

Benim 1975 model Falcon'umu da bakımı için Faruk Usta'ya götürdüm. Bir hafta sonra saatimi geri aldığımda yılların verdiği ustalığın saatimde yansımalarını görmek beni çok mutlu etti.

Saat mekanizmasının onarımı-temizliği gerçekleştirilmiş, kasasına bakım yapılmış, camı değiştirilmiş ve fotoğraftaki görünüme erişmişti. Sanıyorum bu bakımı Falcon gerçekten haketmişti.

Ben de böylelikle usta bir elle tanışmış oldum. Earlgrey'in verdiği yol tarifi için de teşekkür ederim :)

Resim
Time is precious
Kullanıcı avatarı
mistereko

Mesaj bengisaat » 18 Haz 2012, 00:15

Faruk Uasta ile pm yoluyla bir kaç yazışmamız oldu ve yazdıklarından anladığım kadarıyla mesleki yetrliliğe sahip ve işinin ehli bir usta olduğu anlaşılıyor ..
facebook.com/saatatolyesi/
Kullanıcı avatarı
bengisaat

Mesaj corto » 22 Ağu 2012, 21:54

Merhabalar,

Bundan 3 yıl önce dede yadigarı omega'mı götürdüm Faruk Bey'e. Baya yıpranmış ve hatta kırılmış bir saatti. Gayet güzel şekilde tamir etti sağolsun. Tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
corto

Mesaj Earlgrey » 28 Eki 2015, 10:48

Merhaba,

Birkaç yıl aradan sonra yarım düzine saatimle Fatih'teki efsane saat tamircim Faruk Usta'ya (Cep --> 0539 549 69 39) birkaç hafta önce uğradım. 2 yıl geçmiş ama hiç unutmamış sağolsun :) Hemen saatlerimi, sorunlarını ve yapılmasını istediklerimi söyledim ve saatlerimi bıraktım. Birkaç gün içerisinde eminim hepsi canavar gibi olacaklar :)

Bu arada, Faruk Usta'nın dükkan teli kapanmış, sadece cep telinden ulaşılabilir kendisine. Ben aşağıya iletişim bilgilerini yazıyorum.

Mekanik saatlerin her türlü arızası için kendisine mutlaka gitmenizi tavsiye ederim.

Faruk Usta - Cep --> 0539 549 69 39
Dükkanı Fındıkzade Kızıl Elma Caddesi No: 59/B Fatih ISTANBUL
Kullanıcı avatarı
Earlgrey

Sonraki

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 28 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners