Saat Bak覺m覺 ve Temizlii

Saat Tamiri Ustalar覺, Ekipmanlar覺, Servis Ve Bak覺m Merkezlerinden Bilgiler
Forum kurallar覺
Say覺n yelerimiz, Saat Servis Merkezi b繹l羹m羹m羹zde saat tamiri ve servisi konular覺ndaki sorular覺n覺z覺 saat ustalar覺na sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler taraf覺ndan verilecek tavsiye ve yard覺mlar g繹n羹ll羹l羹k prensibi neticesinde yap覺lmaktad覺r. Forumumuza 羹ye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yard覺m zorunluluu bulunmamaktad覺r, sorular覺n覺z覺 sorarken bu durumu dikkate alman覺z覺 rica ederiz.

TSF

Re: Saat Bak覺m覺 ve Temizlii

Mesaj asymptote » 17 Eki 2012, 00:31

Batan okurken M'yi ben de m羹teri olarak deil de M羹cadeleci olarak d羹羹nm羹t羹m, sonuna gelince de yan覺lmad覺覺m覺 anlad覺m :) ;) Olmayan saatin bak覺m覺n覺 yapt覺r覺yorsun, 襤zmirli Nasreddin Hoca seni.. :D :thumbup:
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj mucadeleci » 17 Eki 2012, 00:39

Ekol羹m羹z belli bakan :)
Zamana and olsun ki.....
Kullan覺c覺 avatar覺
mucadeleci

Ya: 42
Kay覺t: 23 Kas 2011, 07:18

Mesaj cbmad » 10 Eki 2018, 11:00

merhaba forum 羹yeleri,
2011 tarihli bu bal覺k d覺覺nda benzer bir konu bulamad覺m, payla覺mlar覺 da faydal覺 g繹rd羹羹m i癟in burada sormak istedim.

otomatik saatlerin fonksiyonlar覺na ve kondisyonuna g繹re mekanizmas覺n覺n 4-8 sene aras覺nda bak覺m g繹rmesinin uygun olaca覺 malumumuzdur. ben giri seviyesi saatler kullan覺yorum ve saat say覺s覺 3'羹 ge癟erse rahats覺z oluyorum, biraz da mekanizma ve saat bak覺m maliyetleri nedeniyle. imdilerde orta 羹st seviye deneme hevesim nedeniyle de bak覺m ve temizlik maliyetini 繹zellikle merak ettim.

sizlere dan覺mak istediim, polisaj temizlik ilemleri veya ar覺za tamir ileri hari癟 olmak 羹zere forumda yayg覺n kullan覺lan mekanizmalardan seiko 4r35 veya 6r15 mekanizma bak覺m覺 saat ustalar覺nda ve yetkili serviste yakla覺k ne kadara malolur. giri 羹st羹 ve orta seviyeden ilk akl覺ma gelen saatlerden eta 2824-2 oris sw200, longines mekanizma veya omega8500 vs mekanizma bak覺m覺 maliyeti ne kadard覺r.

bengisaat yazd覺: Verdiim fiyatlar marka ve modele g繹re deiiyor ayr覺ca dediim gibi Longines , Omega gibi markalar覺n fiyat aral覺klar覺 malumunuz olduk癟a 癟eitlidir.Yani biraz fedakarl覺k yap覺larak al覺nabilecek modelleri olduu gibi 癟oumuzun sadece resimlerine yada saat癟i vitrininden bakarak yetinmek durumunda olduumuz modelleri de var :)
:)

2012 senesinde bengisaat cengiz bey longines oris i癟in serviste 500-1000 tl olarak ifade etmi, kiisel tecr羹be ve yorumlar覺n覺z覺 s繹ylerseniz memnun olurum. sayg覺lar, selamlar
Kullan覺c覺 avatar覺
cbmad

Ya: 45
Kay覺t: 16 Au 2012, 13:47

Mesaj melih0896 » 23 Nis 2019, 12:37

襤yi g羹nler elimde 1978 y覺l覺nda sat覺n al覺nm覺 bir omax saat var ama y覺llar ge癟tik癟e y覺pranm覺 ve deforme olmu. kozmetik olarak iyi denmez. saat aksam覺 癟al覺覺yor ama k覺s覺tl覺. Ben bu saati yapt覺r覺p temizletip kullanmak istiyorum bana nas覺l yard覺mc覺 olursunuz.
Kullan覺c覺 avatar覺
melih0896

Kay覺t: 23 Nis 2019, 12:19

Mesaj mturann » 22 Tem 2019, 08:14

elik kordonlu saatlere yaz ortas覺 temzlii

Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
mturann

Kay覺t: 13 Kas 2014, 18:00

nceki

D繹n TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 34 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners