Çıkan Seiko bezeli

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Çıkan Seiko bezeli

Mesaj yunuseiko » 22 Şub 2024, 22:50

Merhaba iyi forumlar dostlar. Seramik bezel ile modlanmış skx007 modeli saatimin bezeli çıktı, şanslıyım ki kaybetmeden çıktığını fark ettim. Bu işi bir saat ustasına mı bırakmalıyım, kendim iyi bir yapıştırıcıyla yapsam sağlam olur mu? Tekrar düşmemesi için ne yapmak gerekir? Resim

2201116SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
yunuseiko

Re: Çıkan Seiko bezeli

Mesaj sasuta » 22 Şub 2024, 23:54

Bezeli değil bezel inserti çıkmış. Bezel insert bantları satılıyor ama beklemeye değmez bence. Eğer elinizden geliyorsa, 3M kaliteli çift taraflı bantı uygun bir şekilde keserek yapıştırabilirsiniz. Bantı yapıştırmadan önce bezelin ve insertin yüzeylerini alkol ile temizleyin ve bantı saç kurutma makinesi ile veya farklı bir yöntemle ısıtırsanız mukavemeti artacaktır.
"Bir fırıldak rüzgar olmadan dönüyorsa mutlak bir üfleyen vardır"
Kullanıcı avatarı
sasuta

Mesaj yunuseiko » 23 Şub 2024, 19:05

sasuta yazdı:Bezeli değil bezel inserti çıkmış. Bezel insert bantları satılıyor ama beklemeye değmez bence. Eğer elinizden geliyorsa, 3M kaliteli çift taraflı bantı uygun bir şekilde keserek yapıştırabilirsiniz. Bantı yapıştırmadan önce bezelin ve insertin yüzeylerini alkol ile temizleyin ve bantı saç kurutma makinesi ile veya farklı bir yöntemle ısıtırsanız mukavemeti artacaktır.

Çift taraflı bantlar bana pek güven vermedi muhtemelen bu seramik insert de bantla yapıştırılmıştı, youtube'daki seiko videolarına baktığımda insert'ü super glue ile ya da ahşap yapıştırıcısı tarzı yapıştırıcılarla takıyorlardı. Bu şekilde yapmak tutuşunu nasıl etkiler daha mı iyi olur, zamanla tekrar çıkar mı acaba su gördüğünde veya nem etkisiyle
Kullanıcı avatarı
yunuseiko

Mesaj sasuta » 23 Şub 2024, 19:14

yunuseiko yazdı:
sasuta yazdı:Bezeli değil bezel inserti çıkmış. Bezel insert bantları satılıyor ama beklemeye değmez bence. Eğer elinizden geliyorsa, 3M kaliteli çift taraflı bantı uygun bir şekilde keserek yapıştırabilirsiniz. Bantı yapıştırmadan önce bezelin ve insertin yüzeylerini alkol ile temizleyin ve bantı saç kurutma makinesi ile veya farklı bir yöntemle ısıtırsanız mukavemeti artacaktır.

Çift taraflı bantlar bana pek güven vermedi muhtemelen bu seramik insert de bantla yapıştırılmıştı, youtube'daki seiko videolarına baktığımda insert'ü super glue ile ya da ahşap yapıştırıcısı tarzı yapıştırıcılarla takıyorlardı. Bu şekilde yapmak tutuşunu nasıl etkiler daha mı iyi olur, zamanla tekrar çıkar mı acaba su gördüğünde veya nem etkisiyle

Normali bant. Yapıştırıcı ben tavsiye etmem olası bi sızmada makine mafolur.
"Bir fırıldak rüzgar olmadan dönüyorsa mutlak bir üfleyen vardır"
Kullanıcı avatarı
sasuta

Mesaj yunuseiko » 24 Şub 2024, 00:49

sasuta yazdı:
yunuseiko yazdı:

Normali bant. Yapıştırıcı ben tavsiye etmem olası bi sızmada makine mafolur.

Bu aklıma gelmemişti, dediğiniz gibi en iyi yöntem çift taraflı bantlar o zaman. Bilgilendirme ve tavsiye için teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
yunuseiko

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 33 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners