Casio dbc 32

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Casio dbc 32

Mesaj Birinsan » 31 Ağu 2023, 09:27

Herkese selam.
Tecrübeli arkadaşlara danışmak istediğim bir konu var. Bir 15 gün önce Casio'nun dbc 32 modelini aldım fakat eve geldiğimde kolumdaki saat sallanınca içinden tıkırtı gibi bı ses geldiği farkettim. Aldığım yere götürdüm yapamadılar distribütöre götürdüm ışık sensöründen ses geliyor normal dediler. Dijital bir saatte böyle bir durum olması mümkün mü ona göre saati iade edeceğim.
Kullanıcı avatarı
Birinsan

Re: Casio dbc 32

Mesaj Eterna » 31 Ağu 2023, 19:58

Hesap makineli model değil mi bu? Bende kullanmıştım ve ses falan gelmiyordu. Ayrıca Casio nun yüzlerce dijital modelini kullandım. Asla tıkırtı gelmedi saatin içinde. Hiç vakit kaybetmeden iade edin bence.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj Birinsan » 01 Eyl 2023, 06:10

Evet o model. Adamlar ses çıkması normal dediğinde ben de çok şaşırmıştım. İnşallah sorun çıkarmadan geri alırlar. Almazlarasa İstanbul'da iyi bir Casio tamircisi bulmam gerekir. Gerçi distribütörün tamircisi yapamadıysa kim yapabilir bilmiyorum. Neyse uzatmayayım. Cevap için çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Birinsan

Mesaj Eterna » 02 Eyl 2023, 20:05

Bu saatten herhangi bir mağazada bir tane bulup bir bakın. Kolunuzda deneyirmuş gibi inceleyin bir sallayın. Eğer ondan ses falan gelmiyorsa ki gelmeyeceğine inanıyorum direk iade.

Aldığınız yere götürdünüz. İçini açtı baktı değil mi? Sonra distribütöre götürdünüz o da açtı baktı. Saatin zaten 15 günde kurcalanmadık yeri kalmamış. Kesinlikle ısrar edin. Size kusurlu mal vermişler olunuyor bu durumda.

Hele aynı bir başka saatde ses çıkmadığını görürseniz eliniz çok güçlenir.
En son Eterna tarafından 04 Eyl 2023, 17:21 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj Birinsan » 03 Eyl 2023, 18:08

Çok sağolun. Saat piyasada pek yok sanırım. Gezdiğim saatçilerde rastlayamadım. Satıcıyla konuştum aynı değerde yada farklı değerde aradaki farkı vererek başka bir saatle değişmeyi kabul ettiler. Su geçirmeme özelliği olmaması kafama takılıyordu zaten. Bu ses olayı da vesile oldu değişmeme. Yardım için çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Birinsan

Mesaj Eterna » 04 Eyl 2023, 17:22

Rica ederim. Aslında geri alması gerekiyordu kusurlu ürün diye. Ama bu da hiç yoktan iyidir :)
Kullanıcı avatarı
Eterna

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 82 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners