Seiko Velatura limited edition otomatik saat bakım hikayesi

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Seiko Velatura limited edition otomatik saat bakım hikayesi

Mesaj herodicus » 15 Ara 2020, 18:29

Sene 2010 Heveslenip bir saat alıyorum hem otomatik hem kronometreli hem sağlamlığı hem dakikliği konusunda güya kendini kanıtlamış zaman içinde değeride artacak ilerde çocuguma miras olabilecek bir saat araştırıyorum SEİKO Velatura ..hemde limited edition baya değerli yani en azından benim için......
Sene 2016 Ayda yılda bir taktığım Seiko Velatura( limited edition) saati kutusundan cıkartıp koluma takmak ıcın elime aldığımda kurmak için tepeyi açıp ikinci turda tepe nin kırılması ve elimde kalmasıyla başlıyor hikaye...
Neyse Aydın saat servisine yollanıyor kullanıcı hatası denıyor yatarken acık kalmış ve ters bir hareketle kırılmış olabılır,kolunuzda gün içinde sürtünerek vida açılmış ve vida kırılmış olabilir vsvsvsdiye söyleniyor ama.. Kolumda kırılan tepe düşüp kayıp olmazmı nasıl parçayı size gönderebilirim kurarken kırıldı diye söylesemde nafile,adamalara not olarak tamam yapın ama bu saat güç rezervi olarak belirtilen süreden daha erken yani kolundayken bile geri kalıyor diye not düşürüyorum,yaptırıyoruz yetkili serviste SEİKO VELATURA LİMİTED EDİDTİON saati arabayı servise soksan o kadar para tutmuyor o derece bir ücret 700 tl ile ki tepe de değişiyor tabiki olsun diyorum en azından geri kalma probleminide çözmüşlerdir deyip avutuyorum kendimi ..Bir iki gün çıkarmıyorum saatti fark ettiğim bir problemde yok gibi sonra çıkarıp kutusuna kutusunuda çantama koyup yine araara takıyorum saati.
Bir iki yıl sonra (sürekli takılan bir saat olmadıgı için süre bu kadar uzun)fark ediyorumki saat yine geri, kalıyor diyorumki içimden heralde bakım zamanı geldi yine (bakım maliyeti 1000 ytl) olmuştur heralde deyip İstanbul da da olmadığım için ve yine ara ara saati takıyorum .
Sene 2019 İlerleyen zamanlarda bir fark ettimki saat bildiğin gün içinde en az iki sefer kurmak gerektirecek kadar geri kalıyor ileri kurulsa dahi sonunda hepmizin başına gelmiş trajı komik duruma düşüyorum 5-10-30 dk ileri kurmalar başlıyor ve bakıyorumki zaman ileriedikçe bu geri kalmalar da ilerliyor...
Sene 2020 en sonunda biraz gözümü karartıp bir kaç usta araştırıyorum saygısızlık etmek istemem ama güvenemedim kimseye gene en iyisi Aydın saat yetkili servisine götürüyorum saati bu sefer elimle anlatıyorum durumu bakım yapmak lazım diyorlar fakat diyorum sadece bakım problemi değil gibi düşünüyorum ben .Tekrar içeri gidiyorlar bakım gerekiyor şuan başka birşey görünmüyor başka birşey çıkarsa size bilgi veririz diyorlar maliyeti soruyorum 1250 ytl indirim ile tabi 1250 ytl yoksa 1600 falan neyse 1250 ytl ye iyi yapın diyorum ne zaman alırım dediğimde 30 gün sürer diyorlar iyi yapın o zaman diyorum ...
Ben çarklarda bir gevşeklik var onuda bakım yaparken giderirler sanırım diye düşünüyorum 100-200 ytl fazla veririz napalım diyorum 1500 ytl ye tavım yani 20-25 gün sonra Aydın saaat yetkili Seiko servis bir arıyor ki saatin çarklarının ikisinde kırık parçalar var yurt dışından geliyor ve fiyat 5000 ytl nasıl bir darbe olabilir bu saat günlük kullanılmıyor günlük bile kullanılsa SEİKO bu saat dışında bir deforme oluşturmayacak çarpmalarla nasıl çark kırar darbe olsa baktınız saate bir darbe izi olmazmı,parça kırsa kırılan parça mekanizmayı külliyen bozup durdurmazmı gibi çabalamalarım,moral bozukluğum,çırpınmalarım nafile aynı şeyleri söyleyip kullanıcı hatası deyip çıkıyorlar işin içinden...
Yani bir daha otomatik saatmi töbe...Siz olsanız ne yapardınız kusura bakmayın başınızı ağrıttım yeni saat alacak arkadaşlara ibret olsun diye yazdım bu hikayemi tekrar kusuruma bakmayın lütfen
Kullanıcı avatarı
herodicus

Re: Seiko Velatura limited edition otomatik saat bakım hikay

Mesaj CptOz » 16 Ara 2020, 12:32

Çok şanssız bir durum olmuş, geçmiş olsun. Benim başıma da gelse bol bol küfrü basar ve soğurdum. Ama ben bütçe ve moral olarak üzmeyecek, çizilse, bozulsa, kırılsa bile soğutmayacak marka ve modelleri alıyorum. (Vostok, Seiko5, Orient, citizen vs.)
Olumsuz bir örneğin sizi soğutmasına izin vermeyin derim.

Sent from my SM-C7000 using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj herodicus » 23 Ara 2020, 22:49

Tesekkurler ;)en iyisini yapıyorsunuz hiç gerek yok..malının arkasında durmayanların arkasında durmaya gerek yok..Şuan sanırım bu konuda swatch en iyisi
Kullanıcı avatarı
herodicus

Mesaj enigmatic » 27 Ağu 2021, 23:43

Aydın saat her şeye kullanıcı hatası diyor....
Kullanıcı avatarı
enigmatic

Mesaj mturann » 28 Ağu 2021, 15:43

Büyük şanssızlık.
Geçmiş olsun
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj Dgkndrmn » 02 Eyl 2021, 12:26

Geçmiş olsun, bakım hikayesi değil, resmen dolandırıcılık hikayesi.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Dgkndrmn

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 36 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners