Tissot Visodate Saatimin Kurma Kolu Sert Çevriliyor!

Saat Tamiri Ustaları, Ekipmanları, Servis Ve Bakım Merkezlerinden Bilgiler
Forum kuralları
Sayın Üyelerimiz, Saat Servis Merkezi bölümümüzde saat tamiri ve servisi konularındaki sorularınızı saat ustalarına sorabilirsiniz. Ustalar ve merkezler tarafından verilecek tavsiye ve yardımlar gönüllülük prensibi neticesinde yapılmaktadır. Forumumuza üye olan ustalar veya saat tamir merkezlerinin yardım zorunluluğu bulunmamaktadır, sorularınızı sorarken bu durumu dikkate almanızı rica ederiz.

TSF

Tissot Visodate Saatimin Kurma Kolu Sert Çevriliyor!

Mesaj jcb7 » 24 Eyl 2020, 21:25

Merhabalar öncelikle, forumu uzun süredir aralıklı olarak takip ediyorum. Bu ilk mesajım olacak.

3 gün önce Tissot Visodate ETA-2836-2 mekanizmalı saatimi satın aldım. Saat ilk elime ulaştığında çalışıyordu, muhtemelen kargodak hareketten dolayı rotor vasıtasıyla kuruldu. Sonrasında saati kurma koluyla kurmak istediğimde 4-5 tur rahat döndü ve sonrasında birden sert dönmeye başladı. Ben de çok kurulduğunu düşünüp fazla zorlamadım. Yaklaşık 2 gün boyunca saati kutusunda bırakıp durmasını bekledim kutudan çıkarınca baktım 3 saat geri kalmış fakat hala çalışıyordu, rezervinin bitmek üzere olduğunu tahmin ettim. Tekrardan saati kurma koluyla kurmaya başladım ve aynı şey oldu ilk 4-5 tur gayet rahat çevirdim fakat 6. turda beni tedirgin edecek kadar zorlamaya başladı. Daha önce fazla elle kurmalı saat tecrübem olmadığı için de bunun normal olup olamdığını bilmiyorum bu yüzden sizlere danışmak istedim. Bu arada saatin kullanım kılavuzunda otomatik saatler için
kurma kolunu sınırsız sayıda çevirmeniz mümkündür
diye bir bilgilendirme mevcuttu. Sizce kurma kolunun bu kadar zorlanması normal midir?

Not: Bu arada saatin zaman tutmasından çok memnunum, ilk gün 24 saatte +1 sapma sonucu almıştım.
Kullanıcı avatarı
jcb7

Re: Tissot Visodate Saatimin Kurma Kolu Sert Çevriliyor!

Mesaj Ankthas » 24 Eyl 2020, 23:35

Ben de iki yıl kadar visodate kullandım kurma kolu biraz sıkıntılı bir saat. Parmakları ziyadesiyle ince biri olarak kurma kolunu çevirmekte zorlanıyordum, o denli ince bir tepesi var saatin. Fakat yine de dediğiniz tarzda 4-5 tur kolay sonra zor gibi bir durum olmaması lazım. Sıfır aldıysanız ya da garanti süresi dolmadıysa servise vermekte fayda var gibi :thumbup:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj jcb7 » 25 Eyl 2020, 11:50

Cevabınız için teşekkür ederim. Aslında bir kaç tur rahat çevirme olayı rezerv boşken veya boşa çok yakınken oluyor diye tahmin ediyorum. Çünkü saati sabah tekrar elime alıp kurma kolunu çevirdiğimde oldukça sertti yine. Bu arada saatin zaman tutmasından çok memnunum şuan, bu yüzden servise vermekle ilgili çekincem var sanırım. Fakat sizde de kurma kolunun sert olması beni rahatlattı, cevabınız için tekrardan teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
jcb7

Mesaj woo2y » 05 Kas 2020, 09:59

Benim 10 yıldır kullandığım Visodate 'in kolu da son derece sert, hatta mekanizma kurulurken rahat duyulabilir bir sürtünme sesi çıkartıyor.
Bakımlardan sonra da karakter aynı, sanırım mizacı bu deyip geçmek gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
woo2y

Dön TSF Saat Servis Merkezi - Watch Service Centre

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 32 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners